Głośniki

Microlab M-880

przeczytasz w 3 min.

Microlab M-880 to zestaw głośnikowy dla osób, które oczekują dobrej jakości dźwięku oraz eleganckiej, nowoczesnej stylistyki przy zachowaniu atrakcyjnej ceny. Ten model głośników zrobił naprawdę dobre wrażenie od razu po wyjęciu z opakowania. Microlaby prezentują się po prostu ładnie, szczególnie w części przedniej, która została dopracowana ze dużą pieczołowitością.

Microlab M-880

Głośniki satelitarne nie są bardzo małe, ale raczej nie powinny przeszkadzać na biurku. Ich rozmiary wpływają za to pozytywnie na jakość dźwięku. Główna część obudowy wykonana jest z drewna (MDA).

Microlab M-880

Panel przedni satelity jest plastikowy, ale w większości matowy, więc nie powinien ulegać zarysowaniu podczas czyszczenia. W górnej części widoczny jest mały głośniczek wysokotonowy, a poniżej niego zintegrowano 2,5-calowy głośnik reprodukujący głównie tony średnie.

W przypadku tego modelu głośniki satelitarne nie są chronione maskownicami, więc będziemy musieli trochę bardziej uważać, aby przez przypadek nie zahaczyć ich czymś ostrym (np. długopisem lub rogiem książki) w membranę.

Microlab M-880

Tył głośniczków jest pozbawiony elementów funkcyjnych - widoczny jest jedynie stały, nieodpinany kabel sygnałowy. Kolumienki stoją stabilnie na czterech gumowych podkładkach.

Microlab M-880

Dużo ciekawsza jest obudowa subwoofera, gdyż dysponuje atrakcyjnie wyglądającym panelem przednim, wyposażonym w duże pokrętło regulacji głośności, dwa mniejsze odpowiedzialne za basy i soprany, przycisk włączający głośniki oraz wyjście słuchawkowe (3,5 mm). Sam regulator głośności jest podświetlany na niebiesko i prezentuje się świetnie wieczorem.

Microlab M-880

Na lewym boku umieszczono ujście tunelu poprawiającego brzmienie tonów niskich.

Microlab M-880

Tylna ścianka obudowy głośnika niskotonowego daje dostęp do dwóch par złączy RCA (wejście audio oraz wyjście dla głośników). Nad nimi zintegrowany został radiator wzmacniacza, który potrafi się silnie nagrzać w czasie dłuższej pracy w ciepłym pomieszczeniu. Na samym dole z kolei widoczny jest przewód zasilający wraz z bezpiecznikiem.

Microlab M-880

Obudowa opiera się na czterech małych podkładkach gumowych redukujących niepożądane wibracje.

Specyfikacja

Zasilanie wyjściowe:59 W (RMS)
Dystrybucja energii:2x 16 W + 27 W
Zniekształcenia harmoniczne:0,3% (1 W, 1kHz)
Zakres częstotliwości:50-20 000 Hz
Stosunek sygnału do szumu:75 dB
Średnica (gł. wysokotonowy):1”
Średnica (gł. średniotonowy):2,5”
Średnica (gł. niskotonowy):5,25”
Łączność:1x RCA (plus przejściówka na mini jack 3,5 mm)
Inne cechy:regulacja głośności, basów i sopranów
Wymiary (satelity):105 x 214 x 120 mm
Wymiary (subwoofer):180 x 210 x 368 mm
Waga:
6,5 kg

 

Wrażenia z użytkowania

Zestaw Microlab M-880 można kupić za około 230 zł, więc jego cena nie jest wygórowana. Co więcej, uważamy że za te pieniądze jest to opłacalny zakup. Producent oferuje dobre połączenie stylistyki, jakości i ceny.

Czystość i moc tonów wysokich i średnich określić możemy jako dobrą w tej klasie cenowej. Soprany są naprawdę mocne i niekiedy bywa nawet, że trzeba zmniejszać ich intensywność, aby nie wybijały się ponad miarę. Subwoofer wykorzystuje technologię X-BASS i generuje przyjemne dla ucha miękkie brzmienie, ale zaznaczyć należy, że owa miękkość zachowana jest w dolnej lub średniej skali głośności. Po jej przekroczeniu basy ulegają deformacji i nie brzmią już taki soczyście.

Microlab M-880

Takie zachowanie nie jest czymś nadzwyczajnym – większość zestawów głośnikowych w tej klasie cenowej cechuje się właśnie takimi zniekształceniami. Nie jest to oczywiście mankament, który można przemilczeć, ale nie jest to też wada nadzwyczaj duża. Kupując głośniki za te pieniądze po prostu warto pamiętać, że przy maksymalnej głośności basy trzeba ograniczyć do połowy, a niekiedy jeszcze bardziej.

Microlab M-880

Wszystko zależy tak naprawdę od tego, jakiego rodzaju muzyki słuchamy. Jeśli np. klasycznej lub jazzu, to jakość będzie dobra nawet przy maksymalnej głośności, ale jeśli lubimy mocny beat, to moc basów będzie trzeba nieco ograniczyć.

Microlab M-880

Ten produkt znajdziesz w sklepie benchmark.plPodobnie jak w wielu innych zestawach firmy Microlab, do głośników podłączyć możemy właściwie dowolny odtwarzacz z wyjściem RCA lub słuchawkowym. Bez najmniejszego problemu odtworzymy więc muzykę ze smartfona, tabletu, odtwarzacza MP3/MP4, laptopa lub zwykłego, stacjonarnego peceta wyposażonego w kartę dźwiękową. Przejściówka z mini jack 3,5 mm na RCA dołączona została do zestawu.

 Ocena: Microlab M-880
 plusy:
atrakcyjny panel przedni
dobrze wykonana drewniana obudowa
wbudowany regulator głośności
wbudowany regulator tonów niskich i wysokich
stabilna konstrukcja nie wpada w wibracje
możliwość podpięcia dowolnego odtwarzacza z wyjściem słuchawkowym
dobra jakość sopranów
miękkie, przyjemne dla ucha tony niskie
 minusy:
brak maskownic głośników satelitarnych
nieco zbyt krótkie przewody głośników satelitarnych
deformacja tonów niskich przy wyższej głośności
Ogólna ocena:
Orientacyjna cena w dniu publikacji testu: ok. 230 zł
super design benchmark.pl