Procesory

Testy: Cinebench, MediaCoder i WinRAR

przeczytasz w 1 min.


Cinebench x64 11.5

Test w benchmarku Cinebench nie pozostawia złudzeń co do tego, że w zastosowaniach 3D mniej liczą się megaherce, a bardziej rzeczywista liczba rdzeni. Jeśli ktoś łudził się, że wysokie taktowanie dwurdzeniowego procesora z HT pozwoli na zrównanie się osiągów z procesorami z czterema rzeczywistymi rdzeniami, niech zerknie na różnicę pomiędzy testowymi modelami.

MediaCoder x64

Podkręcenie procesorów pozwala znacząco skrócić czas konwersji materiału wideo. Porównując wyniki Core i7 875K i Core i5 655K widać jednak aż zbyt wyraźnie, że jeśli chcemy zająć się na poważnie obróbką materiałów wideo należy zainwestować w mocny wielordzeniowy procesor.

WinRAR x64

W teście wydajności i sprzetu WinRAR po raz pierwszy widać różnicę pomiędzy Core i5 655K podkręconym za pomocą BCLK, a tylko za pomocą mnożnika. Przypominamy, że udało się uzyskać pełną stabilność przetaktowanego procesora przy bardzo niewielkiej zmianie BCLK. Niemniej nawet wysoko taktowany Core i5 655K nie może zbliżyć się do wyniku Phenoma II X4 965. Standardowo taktowany Core i7 870/875K wypada gorzej od Core i7 930, a nawet słabszego modelu 860 – różnice jednak są tak minimalne, że należy złożyć je na karb błędu pomiarowego.