Przeglądarki WWW

Test przeglądarek - jaka z nich jest najlepsza?

przeczytasz w 1 min.

Która przeglądarka uruchamia się najszybciej, a która zużywa najmniej pamięci RAM? Jjakie wyniki osiągają w benchmarkach?

Zobacz najnowszy test przeglądarek - która jest najlepsza i naszybsza?

Jaką przeglądarkę internetową warto wybrać? Przeprowadziliśmy odpowiednie testy. Piszemy też pokrótce o funkcjach dostępnych w poszczególnych aplikacjach. Dla przykładu, jeżeli do tej pory używasz Internet Explorera, być może warto zastąpić go Firefoksem lub Chrome? Odpowiedzi na tego typu pytania powinieneś znaleźć w tym artykule.

Dowiesz się też, jaka przeglądarka jest obecnie najszybsza, która z nich zużywa najmniej pamięci RAM i najszybciej się uruchamia.

Safari
Safari 5 jest jedną z najszybszych przeglądarek, ale liczy się nie tylko szybkość działania. Pod względem funkcji trochę jej jeszcze brakuje. Zobacz co oferuje przeglądarka Apple.
Chrome
Opiera się na cenionym silniku WebKit. Jest najszybsza na rynku i ma intuicyjny, prosty interfejs. Oferuje też sporo funkcji i doskonale współpracuje z aplikacjami webowymi Google.
Opera
Bogata w funkcje Opera ma spore grono fanów, choć na tle Firefoksa ciągle pozostaje niszową aplikacją. To swoisty kombajn - domyślnie wyposażona jest w wiele narzędzi. Jest też szybka.
Internet Explorer 8
Najlepsza z dotychczasowych IE, niemniej ciągle sporo brakuje jej do rywali. Jest też najwolniejsza, a to sprawia, że wiele osób chętnie zmienia ją na Firefoksa, Chrome czy Operę.
Firefox
Najpopularniejsza w Polsce przeglądarka jest wystarczająco szybka, a dzięki ogromnej bibliotece rozszerzeń każdy internauta może dostosować Firefoksa do własnych upodobań.