Akcesoria sieciowe

Podsumowanie

przeczytasz w 1 min.

Niezaprzeczalną zaletą systemu inteligentnego domu D-Link jest mobilna aplikacja mydlink Home, która w duecie ze stroną mydlink.com stanowi przyjazną dla użytkownika platformę do zarządzania urządzeniami.

Aktywując dostęp do systemu poprzez konto mydlink, nie musimy martwić się o wprowadzenie dodatkowych konfiguracji na urządzeniach brzegowych naszej sieci LAN. Sam system dostępny będzie zawsze i wszędzie.

Mamy nadzieję, że D-Link rozbuduje możliwości definiowania akcji – szczególnie w przypadku wykorzystania kamery, nie tylko jako elementu detekcji ruchu i systemu nagrywania, ale również ściślej współpracującego z pozostałymi urządzeniami inteligentnego domu.

Z kolei w mydlink Home mile widziana byłaby funkcja dezaktywowania akcji po określonym czasie – np. detekcja ruchu zapala światło lub lampkę i w przypadku zaniku detekcji gasi ją po 5- czy 10 minutach.

Zbudowanie podstawowego zestawu inteligentnego domu na przykładzie urządzeń D-Link nie jest zadaniem trudnym. Ogromnym atutem D-Linka jest jego prostota obsługi, podłączenia i modułowość. Budując system nie musimy od razu kupować kompletnego zestawu (choć takie też ma w swojej ofercie producent), ale kompletować poszczególne elementy, rozkładając w ten sposób koszty zakupu.

Dodatkowo urządzenia mają uniwersalne zastosowanie i można je dowolnie przenosić z miejsca na miejsce w zależności od potrzeb.

Ocena końcowa:

 • Prosta obsługi
 • Przyjazny interfejs aplikacji mydlink Home
 • Modułowość
 • Dostęp do systemu z każdego miejsca na świecie
   
 • Ograniczone możliwości tworzenia akcji

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  DżejmsDrugiGroźny
  1
  A czy ktoś zauważył, że ten adapter nie ma uziemienia? Można zapomnieć o podłączeniu pralki, lodówki, mikrofali, komputera czy ekspresu.
  • avatar
   kremowykac
   -12
   Dobra opcja dla ogarniętego złodzieja. Widzi, że niema nikogo w domu. Ładuję printskrina na kamerkę, zatrzymuje nagrywanie i cała chata dla niego. Później przy piwku może sobie oglądać przez kamerkę reakcję właściciela mieszkania.

   Nie dziękuje.
   • avatar
    chikus
    0
    Wszystko fajnie, ale nie bardzo widzę jak to gniazdko ma mi włączyć ekspres, który zrobi mi jeszcze do tego kawę? 90% urządzeń posiada standby, z którego trzeba je wybudzić guzikiem i potem wybrać z menu jaką kawę chcemy... co najwyżej może to posłużyć do zapalania lampek/światełek itp. lub odcinania zasilania z pozostawionych gniazdek. W drugą stronę będzie gorzej... to samo tyczy włączania się udządzeń audio/video itp.