Smartfony

Oprogramowanie

przeczytasz w 1 min.

Lokalizacja niektórych programów jest po prostu skandaliczna. Gdzieś na Dalekim Wschodzie ktoś nie znający kompletnie języka polskiego wrzucił pliki tekstowe do translatora i potem do PDA. W rezultacie opisy kilku funkcji są kompletnie niezrozumiałe, chyba lepiej byłoby pozostawić je w języku angielskim.

Oprócz standardowych programów zawartych w Windows Mobile otrzymujemy kilka przydatnych aplikacji – jest świetna mobilna przeglądarka Opera, program do grafiki Picsel Viewer czy też Image to Text – konwersja tekstu ze zdjęcia na format tekstowy.

Sam ekran Today został nie został jakoś szczególnie przystosowany do używania wyłącznie poziomego, ale mimo to jego funkcjonalność nie zmniejszyła się. Można wygodnie i szybko uzyskać dostęp do odpowiednich funkcji za pomocą klawiatury lub rysika.

Dzisiejsze tendencje w dziedzinie obsługi ekranów dotykowych zmierzają do zminimalizowania roli rysika i zastąpienia go dotykiem palca (lub nawet dwóch palców). To poważny wzrost wygody użytkowania, na tym tle interfejs G910 wydaje się być nieco zacofany.