Tunery TV

Testy tunerów TV: Pinnacle PCTV Hybrid Pro Stick

przeczytasz w 2 min.

Po ostatnim teście zewnętrznego tunera firmy Leadtek nabraliśmy przekonania, że i takie modele są dobrze dopracowane, nie odbiegają jakością wykonania i co ważne jakością generowanego sygnału od ich w

Po ostatnim teście zewnętrznego tunera firmy Leadtek nabraliśmy przekonania, że i takie modele są dobrze dopracowane, nie odbiegają jakością wykonania i co ważne jakością generowanego sygnału od ich wewnętrznych braci. W tej samej chwili pomyśleliśmy również o wciąż rosnącej liczbie osób posiadających laptopy, szukających rozwiązań znanych z desktopów. Dodaliśmy "dwa do dwóch" i wybraliśmy do testów urządzenie, które dzięki małym gabarytom może stać się doskonałym dodatkiem do notebooka, zamieniając go w odbiornik TV o sporych możliwościach.

Funkcje tunera
- tuner tv,
- telegazeta,
- timeshift,
- EPG, radio (internetowe lub  DVB-T, dostępne w  zależności od specyfikacji nadawanego sygnału)
standardy
- stereo
- video: Pal, Secam, HDTV (tylko w Australii)
nagrywanie

MPEG-2, MPEG-1, DivX, bezpośrednie zgrywanie na dysk/płytę

wyjścia/wejścia
- wejścia sygnału analogowego poprzez specjalną przejściówkę (audio Line-In jack, video Line-In RCA, S-VIDEO),
- antena TV,
- wbudowana wtyczka USB 2.0
wyposażenie

- pilot (z bateriami),
- antena,
- przejściówka (S-Video, video RCA-"chinch", jack audio),
- drukowana instrukcja obsługi (również w języku polskim),
- dokładna elektroniczna instrukcja obsługi (również w języku polskim),
- płyta ze sterownikami,
- płyta z dodatkowym oprogramowaniem do edycji nagranych materiałów (Pinnacle Studio QuickStart 10)

Komputer testowy:

  • płyta główna na chipsecie nVidia nForce 4 SLI
  • procesor AMD Athlon 3500+ socket 939
  • 1 GB pamięci Geil DDR 400 MHz CL 2.5
  • karta graficzna GeForce 7600 GT
  • karta dźwiękowa Sound Blaster Audigy 2 ZS
  • system Windows XP Home SP 2, z włączonym, działającym w tle programem antywirusowym
  • sterowniki multimedialne DirectX 9.0c

Urządzenie w zasadzie jest niewiele większe od klucza USB. Zakończone wejściem sygnału antenowego, a z drugiej strony wtyczką USB, zabezpieczoną dobrze dopasowaną zatyczką. Z boku tunera jest małe gniazdo na specjalną przejściówkę, dzięki której może być doprowadzony analogowy sygnał z zewnętrznych urządzeń. Trzeba przyznać, że takie rozwiązanie jest niezwykle praktyczne, urządzenie można szybko zdemontować i schować w plecaku z notebookiem.

Wraz z tunerem otrzymujemy antenę i pilota. Fabrycznie produkt zamknięty jest w plastikowej formie. Rozwiązanie to jest coraz częściej stosowane przez producentów, szczególnie w przypadku małych urządzeń. Nam jednak od samego początku nie przypadło do gustu, bo osoby chcące wypakować cały asortyment zmuszone są praktycznie do zniszczenia opakowania za pomocą ostrego narzędzia.

Mini-pilot to całkiem miły i praktyczny dodatek, dzięki któremu mamy dostęp do większości, najczęściej wykonywanych czynności. Mimo swych niewielkich rozmiarów pozwala na obsługę wszystkich niezbędnych funkcji. Jest dość gruby, przez co dobrze leży w dłoni, a dostępne przyciski rozmieszczono z rozwagą. Jego działaniu też nie możemy nic zarzucić. Działał poprawnie z odległości kilku metrów. Trzeba jednak pamiętać o "celowaniu" w kierunku tunera, gdyż w nim został wbudowany czujnik.

Dołączona antena jest typowym gadżetem, który zupełnie nie sprawdził się. Przyzwyczailiśmy się do tego, gdyż inni producenci nie wystrzegli się tego błędu. Dobrym pomysłem jest magnetyczna podstawka, jednak na tym kawałku dipola też nie złapaliśmy żadnego sygnału.

Instalacja tunera, sterowników oraz dodatkowego oprogramowania nie jest trudna, ale czasochłonna i nie sprowadza się do kilku kliknięć myszką. Oprócz podstawowej aplikacji do sterowania tunerem - MediaCenter - mamy do dyspozycji aplikację MediaManager, multimedialny kombajn pozwalający na wygodną obsługę różnego typu plików. Oba programy oparte są na bazie danych, która również jest instalowana na komputerze. Jest to rozwiązanie, które nie wszystkim może przypaść do gustu. Po instalacji wszystkich podstawowych komponentów proszeni jesteśmy o restart komputera, po którym możemy skonfigurować tuner. Chcąc skorzystać z programu Pinnacle Studio jesteśmy zmuszeni do osobnej instalacji tej aplikacji.

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login