Gry

Inne gatunki

przeczytasz w 3 min.

Mirror’s Edge

PlatformyXBOX 360, PlayStation 3
Cena209,90 zł

Fani le parkour, których apetyty rozpaliła Assassin’s Creed, powinni czuć się usatysfakcjonowani po kontakcie z Mirror’s Edge. Ta niesamowita gra, w której akcję oglądamy z perspektywy pierwszej osoby, pozwala nam poczuć się naprawdę wolnymi podczas wykonywania pracy posłańca. Posłańca niecodziennego, który przez większość czasu biega po dachach naprawdę wysokich budynków. Niesamowita zwinność, skoczność, no i więcej niż jedno życie, sprawiają, że zabawa jest naprawdę przyjemna. Do tego w trakcie zabawy możemy walczyć, nie zabrakło też efektów w postaci czegoś na kształt bullet time’u. Wersja na PC dopiero w styczniu.

 

World of Goo

PlatformyPC, Nintendo Wii
Cena19,90 USD

Kandydat do największej niespodzianki 2008 roku. Prosta, amatorska gra, za którą nie stoi żaden koncern typu Electronic Arts czy Ubisoft, a mimo tego miłośnicy wirtualnej rozrywki zagrywają się w nią z prawdziwą przyjemnością. Gra należy do gatunku logicznych i w największym stopniu przypomina... na przykład znane i lubiane niegdyś Lemingi, choć zasady zabawy są nieco zmienione. W każdym razie – kombinując i myśląc musimy uratować tytułowe Goolki. Wciąga niemiłosiernie, a niejeden gracz porzucił dla niej Gears of War 2. Oprawa graficzna też jest dość sympatyczna. Obecnie można kupić ją tylko przez Steam, natomiast już w lutym pojawi się polska wersja w bardzo atrakcyjnej cenie – 19,90 zł.

 

Mortal Kombat vs DC Universe

PlatformyXBOX 360, PlayStation 3
Cena219,90 zł

Nie jest to gra pozbawiona wad, ale w chwili obecnej sytuacja bijatyk ma się tak kiepsko, że praktycznie każda tego typu produkcja wydaje się być warta wzmianki. Zwłaszcza, że autorzy sięgają po coraz to nowsze pomysły, a to im się chwali. Tym razem postanowili skonfrontować postaci pochodzące z dwóch fikcyjnych światów – Mortal Kombat oraz komiksów DC Universe. Sub-Zero kontra Batman? Raiden kontra Superman? Wszystko jest możliwe. Walki są efektowne, a Unreal Engine 3 gwarantuje wysoką jakość oprawy graficznej. Dla miłośników klasycznego „Mortala” to pozycja obowiązkowa.

 

LEGO Batman: The Videogame

PlatformyPC, XBOX 360, PlayStation 2, PlayStation 3, PlayStation Portale, Nintendo Wii, Nintendo DS
Cena79,90 zł – 219,90 zł

Skoro o Batmanie mowa – warto wspomnieć także o kolejnej wariacji na temat przygód słynnego człowieka-nietoperza. Tym razem przeniesiony został do realiów klocków LEGO (tak jak niegdyś Star Wars czy Indiana Jones) i mogłoby to sugerować, że głównymi odbiorcami tego produktu będą najmłodsi, ale... z pewnych źródeł swoje wiem i dorośli też nieźle się przy nim bawią (niech to będzie nasza tajemnica). Dużo konstruowania, kombinowania, a przy tym kawałek zręcznościowej zabawy zwieńczonej niezapomnianymi LEGO-walkami Batmana z Jokerem. Św. Mikołaju, zwykłe klocki to już przeżytek!

 

LittleBigPlanet

PlatformyPlayStation 3
Cena219,90 zł

Złośliwi długo zastanawiali się czy LittleBigPlanet to gra czy też interaktywna promocja konsoli PlayStation 3. Już dziesięć minut po premierze wszystko było jasne – to naprawdę świetna zręcznościówka, utrzymana w klimatach podobnych nieco do słynnych Szalonych Kórlików. Jest dużo skakania, omijania przeszkód, unikania pułapek, czasem dziwnych i zakręconych zagadek logicznych, ale całość jest naprawdę spójna i dostarcza bardzo dużo znakomitej zabawy. A możliwości PlayStation 3 sprawiają, że LittleBigPlanet prezentuje się doprawdy uroczo.

 

Star Wars: The Force Unleashed

PlatformyXBOX 360, PlayStation 2, PlayStation 3, PlayStation Portale, Nintendo Wii, Nintendo DS
Cena139,90 zł – 259,90 zł

Tak! Tak! Bez Gwiezdnych Wojen się po prostu nie uda, a w Hitchcockowskim (nie Lucasowskim) stylu, wytrzymaliśmy Was do samego końca. Wydana w tym roku The Force Unleashed to swego rodzaju mix gry akcji, zręcznościówki i przygodówki. Jest to pierwsza od dłuższego czasu produkcja poświęcona Star Wars, w związku z czym dostajemy w niej najlepsze do tej pory efekty specjalne, TIE Fightery i przede wszystkim to, co tygrysy lubią najbardziej – świetlne miecze. The Force Unleashed to udana produkcja, z którą powinni zmierzyć się wszyscy fani gatunku, a jeśli dodatkowo są fanami Gwiezdnych Wojen – nie ma wątpliwości co do tego, że to właśnie ta produkcja powinna znaleźć się pod ich choinką.