Smartfony

Zdjęcia, filmy, podsumowanie

przeczytasz w 2 min.

Jakość zdjęć i filmów z głównego aparatu

TP-Link Neffos C5 zapewnia, jak na tę półkę cenową, całkiem zadowalającą jakość zdjęć dziennych. Producent zastosował tu matrycę 8 Mpix, przy maksymalnych ustawieniach otrzymujemy obrazy 3264 x 2448 pikseli. Niestety autofokus nie należy do szczególnie szybkich, ale to akurat jest typowe dla wszystkich tanich smartfonów.

W miarę pogarsza się warunków oświetleniowych jakość zdjęć spada. Podobna prawidłowość dotyczy wprawdzie każdego smartfona, ale nie zawsze widoczna jest tak bardzo jak tutaj.

Jeśli chodzi o filmy, TP-Link Neffos C5 pozwala rejestrować materiały w jakości Full HD przy 30 klatkach na sekundę. Poniżej przykładowe nagranie.

Interfejs

Obsługa interfejsu kamery nikomu nie powinna sprawić trudności. Niczym on bowiem nie zaskakuje, do ustawień dostęp uzyskuje się poprzez przesuniecie ekranu w prawo. Opcji ustawień jest niewiele - raczej się w nich nie pogubimy.

Na co pozwala ikonka mieszcząca się natomiast pomiędzy tą odpowiadającą za zarządzanie diodą LED i tą umożliwiającą przełączanie się pomiędzy kamerami? Skrywa się pod nią kilka różnych trybów fotografowania. Stawiając na Normalny, Jedzenie lub Krajobraz skorzystać można z kilku filtrów nakładanych w czasie rzeczywistym, ale jest to nic innego jak jedynie zabawa kolorami.

Jakość zdjęć i filmów z przedniego aparatu

Zdjęcia z aparatu przedniego mają rozdzielczość 1920 x 2560 pikseli. Ich jakość nie jest wysoka, ale trudno tego wymagać od tak taniego smaretfona. Na czymś trzeba było zaoszczędzić.

Maksymalna rozdzielczość materiału wideo rejestrowanego przednią kamerą TP-Link Neffos C5 to tylko 640x480 pikseli. Podobnie jak w przypadku zdjęć efekty są zatem słabe.

Edytor zdjęć

Ciekawym narzędziem wydaje się Edytor zdjęć. Nie trzeba chyba wyjaśniać, do czego służy, ale już nadmienić, że oferuje zaskakująco dużo opcji warto. Zdjęcia można przycinać, poprawiać, nakładać różnego rodzaju efekty, zmieniać kolory, a także dodawać do nich naklejki, ramy czy notatki.

Nie są to rozwiązanie szczególnie zaawansowane, ale trudno oczekiwać ich po smartfonie z tej półki cenowej. Wiele osób zapewne znajdzie tu opcje dla siebie, zwłaszcza patrząc na to, jakie efekty twórczości artystycznej lądują niekiedy na portalach społecznściowych.

Podsumowanie

Czy TP-Link Neffos C5 okazał się smartfonem godnym polecenia? Wbrew pozorom ma on w swoim przedziale cenowym sporą konkurencję. Na jej tle z pewnością nie może wstydzić się ogólnej płynności działania, wydajności i ekranu.

Punktuje również łącznością LTE i obsługą dwóch kart SIM. Nie najgorzej wypadł też akumulator. Co prawda typowy czas pracy wynoszący 1 dzień nie jest długi, ale można uznać go za typowy dla wielu współczesnych smartfonów (zwłaszcza tak tanich). Aparat tylny wystarcza to okazjonalnego fotografowania i pozwala nagrywać filmy Full HD. Za te pieniądze TP-Link Neffos C5 jest zakupem godnym rozważenia.

Ocena końcowa:

 • dobrej jakości ekran IPS
 • akceptowalna wydajność
 • czytelny interfejs systemu
 • łączność LTE
 • obsługa dwóch kart SIM
 • stosunkowo niewielka waga
 • dość dobra jakość zdjęć dziennych z głównego aparatu...
   
 • ... ale dość słaba w gorszym świetle
 • dość słabe zdjęcia z przedniego aparatu
 • szerokie ramki wokół ekranu

60%

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Gonsiorr
  0
  Literówka ,,braz'' przy opisie ekranu.