Sieci

Podsumowanie

TP-Link TL-WA850RE to urządzenie cechujące się przede wszystkim świetnym wyglądem oraz prostotą obsługi. Uruchomienie urządzenia przy pomocy mechanizmu WPS zajmuje dosłownie kilkadziesiąt sekund a użytkownik nie musi posiadać obszernej wiedzy na temat funkcjonowania sieci przewodowych i bezprzewodowych. Choć rozwiązanie posiada 2 anteny wewnętrzne to doskonale sprawdza się w zestawieniu stabilnego połączenia i rozszerzenia zasięgu lecz jego wydajność jest co najwyżej dobra. Na korzyść przemawia niska cena wynosząca około 150 zł oraz niewielkie wymiary pozwalające umieścić go w dowolnym miejscu. W przypadku miejsc o słabym zasięgu i braku możliwości położenia okablowania strukturalnego TL-WA850RE jest doskonałą alternatywą dla uzyskania lepszego pokrycia zasięgiem danej lokalizacji.

 

  Podsumowanie
  plusy:
prostota obsługi
świetny wygląd
ciekawy panel z pierścieniem diod kontrolnych
  minusy:
średnia wydajność
brak funkcji pracy jako punkt dostępowy
Orientacyjna cena w dniu publikacji testu: ok. 150 zł
 

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  iPito
  Dwu piętrowe domy i prbl z zasięgiem? Gdzie ja żyje. Teraz byle jaki apek sieje na 200m od domu i przez 2 czy nawet 3 stropy.
 • avatar
  Konto usunięte
  Ciekawy artykuł:)
  Czekam na jakieś porównanie kilku/nastu repeaterów.
  Sam planuję kupić repeater i z chęcią bym poczytał taki artykuł, a następnie kupił któryś z nich
 • avatar
  Konto usunięte
  Są routerki z 1W (30dbm)na 2,4Ghz. Obejmie cały blok. Osobiście bym nie montował, ale jak ktoś chce się robactwa pozbyć to w sam raz.

  Kilkukondygnacyjne budynki fajnie robi się używając PLC z wifi. Po sztuce na piętro, sprawa zamknięta. Wifi w nich oczywiście w normie UE czyli 15dBm, tyle to się jeszcze przeżyje.
 • avatar
  Z PLC z Wifi mam to samo zdanie. Ciekawe rozwiązanie nie wymagające zbytnich nakładów a jednocześnie jakże proste w budowie.
 • avatar
  Konto usunięte
  Mam pytanie odnośnie tego urządzenia, czy fakt że NIE działa jako AC znaczy, że np. nie podłącze do niego drukarki która byłaby udostępniona w sieci?
  Bo szukam właśnie jakiegoś urządzenia, które pozwoliłoby mi przedłużyć istniejącą sieć ale zarazem umożliwić podpięcie urządzenia sieciowego (drukarka sieciowa lub dysk z mediami).
  Pomożecie w wyborze?
  Z góry dzięki :)
 • avatar
  Konto usunięte
  nie znam się na tym specjalnie :(
  mam jednak pytanie dotyczące tego urządzenia...
  jestem w jego posiadaniu... padł mi właśnie router (to urządzenie, które mam podłączone do modemu i rozsyła mi sygnał wifi)...
  czy mogę sobie to urządzenie ustawić jako router?
  z góry wielkie dzięki za informacje