Komputery

Komputer po ulepszeniu

przeczytasz w 1 min.

Autor w naszym wątku na forum sugerował, że bardzo chciałby aby jego komputer został wyposażony w płytę P6T, niemniej po rozmowie doszliśmy do wspólnego wniosku, że P6T w wersji SE będzie wystarczająca. W ten sposób udało się zaoszczędzić prawie 200 zł, które spożytkowałem na zakup wydajnego chłodzenia procesora, Scythe Mugen 2. Dzięki niemu Sebastian nie powinien mieć problemów z podkręcaniem procesora.

 

Dalej było już prosto. 6 GB pamięci DDR3, tym razem firmy Corsair, oczywiście w trzech kostkach po 2 GB każda, taktowanych zegarem 1600 MHz. Pozostałą gotówkę przeznaczyłem na zakup szybszego dysku. Samsung HD160JJ, jaki był zestawie, okazał się zdecydowanie za wolny. Jego miejsce zajmie Samsung F1 o pojemności 1 TB. W ten sposób spożytkowałem cały budżet.

Do wyjaśnienia pozostała jeszcze jedna kwestia. W komputerze Sebastiana zainstalowany był zasilacz Chieftec o mocy 400 W. Większość naszych czytelników sugerowała jego wymianę na mocniejszą wersję. Niemniej w naszym budżecie nie starczyło na to gotówki. Czy stary zasilacz wytrzyma? Na to pytanie odpowiemy sobie w podsumowaniu, teraz zapraszam do wyników wydajności.

Prawidłowo zamontowany zasilacz