Ciekawostki

Odtwarzacz multimedialny i radio

przeczytasz w 2 min.

Volvo S60 - głośnik

System audio opatrzony jest logo harman/kardon - czy trzeba dodawać coś więcej? Dwanaście głośników rozlokowanych po całej kabinie o łącznej mocy 650 W, generuje balsam na nasze uszy. Nie ma tu mowy o dudnieniu, trzaskach, deficycie niskich tonów czy jakichkolwiek innych zakłóceniach. Nagłośnienie oraz elementy wyposażenia zostały w odpowiedni sposób odizolowane, tak aby nawet na wyboistej drodze nie pojawiły się niepokojące wibracje.

Volvo S60 - konsola środkowa

Użytkownik ma do wyboru kilka źródeł dźwięku, między innymi napęd optyczny, wejście USB i AUX (w schowku poniżej podłokietnika), a także łączność bezprzewodową Bluetooth. Sterowanie odtwarzaczem odbywa się za pośrednictwem przycisków znajdujących się na konsoli środkowej oraz na kierownicy. Niestety umiejscowienie pokrętła do regulacji głośności z dala od kierowcy jest mało ergonomiczne.

Ustawienia odtwarzacza umożliwiają zarządzanie dźwiękiem przestrzennym oraz korektę barwy dźwięku, poprzez wybranie jednego ze zdefiniowanych profili lub skorzystanie z equalizera. Oprócz zewnętrznych źródeł audio, mamy do dyspozycji również radio z obsługą komunikatów RDS.

Na siedmiocalowym ekranie umieszczonym w środkowej konsoli możemy wyświetlić strony internetowe, jednak ich przeglądanie nie należy do wygodnych i należy traktować tę funkcję raczej jako ciekawostkę. Zdecydowanie bardziej funkcjonalne są tak zwane „apsy”, które są zbiorem niewielkich aplikacji dostarczających kierowcy przydatne w podróży informacje, takie jak prognoza pogody czy stawki za parkowanie na najbliższych parkingach. W tym miejscu możemy również wczytać trasę ustaloną wcześniej za pomocą strony internetowej, a także aktywować udostępnianie naszej lokalizacji znajomym (usługa Glympse).

Volvo S60 - adapter SIM

Powyższe cechy sugerują, że Volvo S60 powinno mieć dostęp do sieci. Jest to możliwe dzięki modemowi na karty SIM, który zapewnia dostęp do internetu mobilnego zintegrowanemu systemowi, a także pasażerom za pośrednictwem lokalnej sieci WiFi. Konfiguracja sprowadza się do włożenia karty SIM do specjalnego adaptera i wsunięcia go w szczelinę znajdującą się w schowku. Po chwili na ekranie głównym pojawi się zasięg sieci komórkowej.