Smartfony

Zdjęcia, filmy, podsumowanie

przeczytasz w 2 min.

Jakość zdjęć

Wiko Ufeel Prime nie jest smartfonem fotograficznym. Producent zastosował tutaj aparat 13 Mpix z przysłoną f/2.2. Zdjęcia mają rozmiar maksymalnie 4160 x 3120 pikseli.

W przypadku fotografii wykonywanych w dobrym świetle szczegółowość jest zadowalająca, podobnie jak odwzorowanie kolorów, ale nie byłoby problemem znalezienie smartfona w podobnej cenie, który jest w stanie zapewnić zauważalnie lepsze efekty. Naturalnie nieco słabiej jest w przypadku na przykład pochmurnego dnia, a tym bardziej w zaciemnionych pomieszczeniach.

Najgorsze wrażenie wywarł na mniej jednak autofokus, który nie tylko nie należy do najszybszych, ale bywa także nieskuteczny. Fotografowanie obiektów z bliska nie jest tutaj szczególnie przyjemne, często kończy się niepowodzeniem.

Wiko Ufeel Prime aparat głównyWiko Ufeel Prime aparat główny

Wiko Ufeel Prime aparat głównyWiko Ufeel Prime aparat główny

Wiko Ufeel Prime aparat głównyWiko Ufeel Prime aparat główny

Interfejs aplikacji aparatu wypada pochwalić, jest intuicyjny. Producent postarał się tutaj o 3 ekrany - główny (górne skróty można zmienić na inne), a także lewy z ustawieniami i prawy z trybami fotografowania.

Co warte zaznaczenia, wśród tych ostatnich znalazł się między innymi tryb profesjonalny. Teoretycznie, świetnie. W praktyce jednak przeciętnie. Korzystanie suwaków odpowiadającym niektórym parametrom nie jest w pełni dowolne, przykładowo ostrość zmieniać można w kilku „skokach” (-1, 0, 1).

Wiko Ufeel Prime aparat interfejsWiko Ufeel Prime aparat interfejs

Wiko Ufeel Prime aparat interfejsWiko Ufeel Prime aparat interfejs

Na przednim panelu znalazł się natomiast aparat 8 Mpix. W przypadku maksymalnych ustawień zdjęcia osiągają rozmiar 3264 x 2448 pikseli.

Selfie wykonywane w dobrym świetle są wprawdzie akceptowalne, ale i na nich dostrzec można znaczne szumy, które narastają oczywiście w przypadku próby załapania szerszego planu. Na plus za to dodatek w postaci diody LED.

Wiko Ufeel Prime aparat przedniWiko Ufeel Prime aparat przedni

Jakość materiałów wideo

Jeśli chodzi o nagrania wideo, Wiko Ufeel Prime pozwala na rejestrowanie filmików w jakości 480p, 720p oraz 1080p, czyli tak popularne Full HD. Wypada dodać, że mówimy przy tym o 30 klatkach na sekundę. Miłej niespodzianki w postaci optycznej stabilizacji obrazu zabrakło.


Podsumowanie

Czy Wiko Ufeel Prime jest smartfonem dobrym? Tak. Czy wartym polecenia? Tutaj odpowiedź tak jednoznaczna być już nie może.

Z jednej strony zadaje on kłam teorii, że propozycja anonimowego dla wielu producenta to zazwyczaj kiepska jakość wykonania. Metalowa obudowa Wiko Ufeel Prime to bez wątpienia jego duży atut, dodatkowo z uwagi na jej delikatne zakrzywienie i 5-calowy ekran urządzenie jest poręczne, nie ma problemów z obsługiwaniem go jedną dłonią. Czytnik linii papilarnych nie jest wprawdzie szczególnie szybki, ale najważniejsze, że skuteczny.

Bezsprzecznie podobać mogą się aż 4 GB pamięci RAM i bezproblemowo działający system (chociaż braki w tłumaczeniu występować nie powinny). Z drugiej strony płacąc cenę niemal 1100 złotych oczekuje się nieco wydajniejszego procesora, niektórym przydałoby się też NFC. Stylistyka? Rzecz gustu, mnie swoim wyglądem Wiko Ufeel Prime nie oczarował.

Ocena końcowa:

 • poręczna konstrukcja
 • metalowa obudowa
 • dobry ekran Full HD
 • 4 GB RAM
 • wbudowany, skuteczny czytnik linii papilarnych
 • możliwość korzystania z dwóch kart SIM
 • nieco słaba wydajność procesora (jak na tę półkę cenową)
 • system z brakami w tłumaczeniu
 • brak NFC
 • wystający obiektyw głównego aparatu

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  eks192
  0
  błędna specyfikacja telefonu XIAOMI REDMI 3S w polskiej dystrybucji za 900 zł mamy wersję 3/32GB a nie 2/16
  • avatar
   eks192
   0
   błędna specyfikacja telefonu XIAOMI REDMI 3S w polskiej dystrybucji za 900 zł mamy wersję 3/32GB a nie 2/16
   • avatar
    PIRAT_PL
    0
    W tej cenie można kupić wspomnianego wcześniej Redmi 3S Pro bądź posiadanego przeze mnie Honora 7 Lite.
    Telefonik fajny ale za cenę 800 zł byłby opłacalnym zakupem przy aktualnych cenach nie tylko przeze mnie wymienione telefony byłyby lepsze.