Komputery

AMD FX-6100 3,3 GHz - test

przeczytasz w 1 min.

AMD FX-6100 3,3GHz

Najważniejsze cechy:

  • 3 moduły / 6 wątków
  • standardowe taktowanie: 3,3 GHz
  • Turbo Core: 3,6 GHz
  • Max Turbo: 3,9 GHz
  • pamięć L2: 6MB
  • pamięć L3: 8MB

AMD FX-6100 jest jedynym przedstawicielem procesorów trzymodułowych (sześć jednostek stałoprzecinkowych i trzy jednostki zmiennoprzecinkowe), który ma możliwość przetwarzania sześciu wątków równocześnie. Standardowo pracuje z taktowaniem 3,3GHz, w trybie Turbo osiągając 3,6GHz, a maksymalnie 3,9GHz. Jego TDP wynosi 95W.

Na zdjęciu powyżej widnieje standardowy radiator dołączany do procesora AMD FX-6100, jednak sponsor konkursu zdecydował się na wymianę go na model Xigmatek Gaia.

 AMD FX-6100 3,3GHz

Wszystkie procesory Bulldozer wyposażone są w instrukcje AES, AVX, XOP oraz FMA4. Niestety jak na razie na rynku nie znajdziemy za dużo oprogramowania, które potrafiłoby je wykorzystać. Problemem jest też obsługa modułów procesorów Zambezi przez system Windows 7. Firma Microsoft obiecała już jednak odpowiednią aktualizację, która ma pojawić się w pierwszym kwartale obieżącego roku. System Windows 8 ma już oferować pełną obsługę modułów procesorów AMD FX, jednak na podstawie dostępnej wersji deweloperskiej nie sposób stwierdzić ostatecznego wzrostu wydajności.

 

AMD FX-6100 3,3GHz

 

AMD FX-6100 znajduje się dokładnie po środku listy procesorów Bulldozer. Jego możliwości na tle modelów FX-8150 oraz Phenom II X6 przedstawimy wkrótce w oddzielnym artykule. Tak jak wszystkie procesory AMD FX, także i FX-6100 ma odblokowany mnożnik, więc jego podkręcanie jest wyjątkowo proste. Po więcej informacji na temat procesorów AMD Bulldozer zapraszamy do naszej recenzji.