Karty graficzne

Zotac GeForce GTX 780 AMP!

przeczytasz w 2 min.

Zotac GeForce GTX 780 AMP!

Akcelerator mieścił się w średnich rozmiarów pudełku, na którego powierzchni producent wymienił jego najważniejsze zalety. W środku, oprócz karty graficznej, znajdowały się następujące dodatki:

  • Sterowniki
  • Instrukcja obsługi
  • Przejściówka DVI->D-Sub
  • Dwa przewody zasilające

Zotac GeForce GTX 780 AMP!

Powinien również znajdować się kupon na pakiet gier Tom Clancy’s Splinter Cell Compilation zawierający części: Double Agent, Conviction i Blacklist, lecz zawieruszył się pewnie gdzieś u innego testującego. Ponadto, tak jak w przypadku każdego akceleratora firmy Zotac jest możliwość wydłużenia okresu gwarancyjnego do 5 lat po wcześniejszej rejestracji produktu.


Specyfikacja karty w programie GPU-Z

Choć producent poczynił kilka istotnych zmian w stosunku do wersji referencyjnej, to na szczęście nie wpłynęły one na rozmiary karty graficznej. Jej długość podobnie jak protoplasty wynosi ok. 27 cm i zajmuje dwa sloty. Nie zmienił się również system zasilania akceleratora – standardowo należy podłączyć dwie wtyczki z zasilacza o 6 i 8 pinach.

Zotac GeForce GTX 780 AMP!

Podstawową zmianą w stosunku do „referenta” jest system chłodzący i częstotliwość taktowania,  o której wspominaliśmy już na wstępie. Niejednokrotnie autorskie chłodzenia firmy Zotac były o krok za konkurencją: głośne i wydajne, albo odwrotnie. Tym razem udało się osiągnąć kompromis i opracować dobrej jakości system chłodzący, który utrzymywał temperaturę GPU na poziomie 67 stopni Celsjusza, a przy tym nie wytwarzał nadmiernego hałasu.

Zotac GeForce GTX 780 AMP!

Udało się zatem zbić temperaturę  o 13 stopni względem systemu podstawowego opracowanego przez firmę Nvidia. Wszystko za sprawą dużego chłodzenia składającego się z trzech wentylatorów. Dwa z nich mają średnicę 75 mm, zaś umieszczony w samym centrum - 85 mm. Pod nimi znajduje się aluminiowy blok z miedzianą wkładką odbierający ciepło z rdzenia graficznego. Ciepło transportowane jest pięcioma rurkami cieplnymi na dwa aluminiowe radiatory, które w sumie mają długość ok. 25 cm. Chłodzeniu podlegają oczywiście wszystkie kości pamięci operacyjnej i sekcja zasilania.

Zotac GeForce GTX 780 AMP!

Dostępne złącza na karcie graficznej:

  • 2x DVI
  • HDMI
  • Display Port
  • 2x SLI
  • Zasilanie 6+8 pin


Parametry pracy i temperatura podczas obciążenia (kliknij w obrazek aby zobaczyć całość)