Komentarze

 • Klienci coraz częściej wybierają procesory AMD, ale rynek komputerów nadal woli Intela

  Ocena komentarza: 0
  A ja myślę, że na zadowolenie z wyboru ma przede wszystkim wydajność ;)

  41

 • Radeon Instinct MI60 i MI50 - pierwsze karty z rdzeniem AMD Vega w 7 nm

  Ocena komentarza: 2
  A może w ogóle reglamentować sprzedaż procesorów? I oczywiście najwięksi Fani marki powinni mieć za darmo, bo dbają o dobry PR firmy....
  Jak czytam takie komentarze to aż mi się śmiać chce.
  Rynek działa sam i niech nikt się nie waży do tego wtrącać.
  Poza tym AMD zatrudnia specjalistów od marketingu i sprzedaży. Myślę, że wiedzą o tym co robią trochę więcej niż Ty DragonRed ;)

  26

 • Sklepy podnoszą ceny GeForce'a GTX 1080 Ti - czym to może być spowodowane?

  Ocena komentarza: 0
  Cóż, tak działa wolny rynek. Jak jest zapotrzebowanie na jakiś towar to się podnosi jego cenę, bo i tak znajdą się ludzie, którzy będą w stanie za niego zapłacić. To jest rzecz tak podstawowa jak oddychanie. Nikt nie zajmuje się handlem dla przyjemności. Chodzi przede wszystkim o to by zarobić. Można się na to oburzać, ale tak po prostu na świecie jest i koniec.
  W czasie II wojny światowej w Getcie Warszawskim ceny produktów spożywczych rosły lawinowo. Dlaczego? Bo nie było dostępu do nowych dostaw i towaru po prostu brakowało. Rzeczy kiedyś cenne jak książki, obrazy czy instrumenty muzyczne stały się w zasadzie bezwartościowe.
  Na rynku elektroniki działają takie same prawa.
  Jest też taka podstawowa zasada... jak Ci się nie podoba cena, możesz nie kupować. Karta graficzna stała się w obecnych czasach dobrem luksusowym. Do codziennych zastosowań jest w zasadzie niepotrzebna. Stosuje się ją głównie w grach i pracy z grafiką. Nie możesz zatem oburzać się, że ktoś próbuje zarobić na takim a nie innym układzie sił na rynku.
  Jak Ci nie pasuje cena GTX 1080Ti, to możesz kupic RTX2080 lub RTX 2080ti.... masz wolny wybór.
  A jak Cię nie stać to możesz sobie tylko pluć w brodę, że nie kupiłeś wcześniej.
  Ja np. wymieniałem jakiś czas temu komputer. Kupiłem i5-8500 w cenie około 800zł. Teraz kosztuje 1150zł i tez ludzie płaczą, że za drogo itd. Ja kupiłem w dobrym momencie bo miałem szczęście. Jakbym nie kupił wtedy za 800zł, to pewnie kupiłbym Ryzena. Jak nie zgadzasz się na ceny GTX 1080ti, to kup sobię Vegę 64.

  32

 • Dobry telefon dla dziecka - TOP 5

  Ocena komentarza: 0
  @Smuga...zgodziłbym się z Tobą, że telefony pomogą rozszerzyć horyzonty młodym ludziom, gdyby Ci najpierw byli ukształtowani w ten sposób, że rzeczywiście szukają wyzwań i rozwiązań jakichś problemów. Niestety telefony w głównej mierze służą dzieciom do rozrywki. Żeby wydajnie liczyć mamy kalkulatory. Żeby rozwiązywać bardziej złożone problemy mamy komputery i odpowiednie oprogramowanie. Telefon to tak na prawdę komputer, tylko przenośny. Pozwala na dostęp do technologii w każdym momencie, ale czy dzieci mają z tym problem? Jak kogoś stać na telefon za 500-600zł to stać go też na laptopa za 1000-1200zł, który jest o wiele bardziej wielofunkcyjny. Jak dziecko ma czas na korzystanie z telefonu "do nauki" to równie dobrze może korzystać z komputera.
  Niestety ale telefony swoją dostępnością zabijają część kreatywności. Nie pozwalają rozbierać pewnych procesów na czynniki pierwsze, bo oferują gotowe rozwiązania.
  Poza tym jeżeli mówimy o rozwoju naukowym dzieci, to niestety ale pewnych rzeczy nie da się przeskoczyć. Jeżeli dziecko ma zająć się abstrakcyjnymi problemami to musi najpierw poznać podstawy tych zagadnień, a tutaj telefon w niczym nie pomoże.

  Z tym wynalezieniem pisma to palnąłeś. Nie było w historii ludzkości ważniejszego odkrycia niż pismo. Bez tego jedego wynalazku nie byłoby niczego innego. Przekazywanie wiedzy w formie trwalszej niż przekaz słowny jest kluczem do rozwoju cywilizacji. I nie sądzę, żeby w czasach starożytnych ktoś obawiał się,że pismo powstrzyma rozwój umysłowy ludzi...wtedy po prostu nikt sie nad tym nie zastanawiał i nie myślał w tych kategoriach, bo nikt nie wiedział jak działa ludzki mózg.
  Poza tym wynalezienie pisma było naturalnym nastepstwem rozwoju człowieka. Ludzie od zawsze w jakiś sposób upamiętniali swoje myśli. Malowidła naskalne, ceramika lub chociażby oznaczanie grobów zmarłych. Wszystko po to by pomóc swojej pamięci lub komunikować innym pewne informacje. Po prostu pismo było koniecznością, bo rozwijający się mózg cżłowieka potrzebował jakiegoś narzędzia do porządkowania i gromadzenia wiedzy. Bardziej świadomi ludzie po prostu zaczynali rozumieć jak działa otaczający ich świat, a nie byli w stanie gromadzić całej tej wiedzy wyłącznie w swojej głowie (tak po prostu działa mózg).

  Moim zdaniem dziecko nie powinno mieć telefonu, który daje mu możliwość nieograniczonego korzystania z internetu, aplikacji itd. Dzieci głównie grają w najprostrze gry, który nie rozwij

  15

 • NVIDIA GeForce RTX 2080 i 2080 Ti - test

  Ocena komentarza: 0
  Nie chwytam tego szału na te nowe karty. Wzrost wydajności jeżeli zauważalny to w nie aż takim stopniu jakby można się było spodziewać. Ceny kosmiczne. W skrajnych przypadkach chyba lepiej zainwestować w dwie karty GTX 1080 Ti.

  Co roku będziemy kupować karty za 5-6 tys. zł i notować wzrost wydajności o 20%? Czylli w przeliczeniu 10 klatek/s?

  158

 • Dziś Dzień Sprzeciwu dla DRM

  Ocena komentarza: 1
  Akurat jeżeli chodzi o telewizję naziemną to nie jest ona darmowa ;) W Polsce obowiązuje abonament RTV i jak korzystasz z tej telewizji to powinieneś za nią płacić. W końcu nic w przyrodzie nie ma za darmo. Woda z kranu też kosztuje i płacisz za nią.

  62

 • Dziś Dzień Sprzeciwu dla DRM

  Ocena komentarza: 0
  Ja miałem problemy z DRM pomimo tego, że kupuje gry legalnie. Gry nie chciały działać, bo rzekomo miałem nieorginalną kopię. Zresztą tak samo miałem po wymianie płyty głównej, gdy stara płyta się spaliła. Jedna z gier nie odpalała, bo rzekomo miałem nieorginalną wersję.
  DRM są wkurzające i nie dziwie się, że ludzie ich nie chcą.
  Poza tym jest jeszcze jeden mankament. Kiedyś były (w sumie w niektórych przypadkach nadal są) programy, które czuwają nad DRM, a potem nie da się ich usunąć z komputera.
  Przymus grania online też jest krzywdzący. Oczywiście większość graczy ma stały dostęp do internetu, ale wielu korzysta np. z łączy radiowych lub komórkowych, które nie zawsze działają, a w dodatku ich przespustowość zależy od obłożenia nadajników. Co w przypadku, gdy ktoś chce sobie pograć w singlu i nie może, bo internet ma za wolny, zbyt niestabilny albo go czasowo nie ma? Ma wziąć kredyt, zmienić pracę i przeprowadzić się gdzie indziej?

  Owszem sprawdza się tutaj zasada "jak się nie podoba to wypie..." , ale generalnie bezkrytyczne przyjmowanie wszystkiego co oferują nam wydawcy gier nie jest dobre. Czasami należy im przypomnieć, że to oni są dla klientów, a nie klienci dla nich.

  62

 • Dziś Dzień Sprzeciwu dla DRM

  Ocena komentarza: 0
  Weź jedną też dla mnie. Też nie lubię wysokich cen ;)

  62

 • Dziś Dzień Sprzeciwu dla DRM

  Ocena komentarza: 2
  Trochę demonizujesz. Ta akcja ma na celu pokazanie, że konsumenci nie chcą DRM w kupowanych przez siebie produktach.
  Zabezpieczenia te są mocno wkurzające i nie dziwię się, że ludzie na nie narzekają. Sam kilka razy byłem wkurzony jak legalnie zakupiona gra nie chciała mi chdziałać, bo rzekomo mam nielegalną kopię. Raz miałem też sytuację, że zmieniłem płytę główną w komputerze (stara się spaliła) i nie mogłem już zagrać w jedną z gier, bo system DRM twierdził, że zainstalowałem kopię gry na innym komputerze.

  Myślę też, że cały problem rozchodzi się głównie o to jakie są ceny gier i jaka jest ich zawartość. Ludzi frustruje fakt, że płacąc 300zł za grę muszą się użerać z jakimiś DRM, a do tego nie mogą np. odsprzedać swojej kopii, bo jest przypisana do ich konta (Steam, Origin, Battle.net). Wydawcy gier oczywiście ponoszą ogromne koszty produkcji i nic dziwnego, że chcą zarobić, ale niektóre ich działania zakrawają na wyłudzanie pieniędzy lub wręcz ingerowanie we własność klientów. Ja rozumiem, że czasy się zmieniły i branża gier też...ale czy na pewno na dobre? Taki Wiedżmin 3 nie posiadał DRM, a stał się hitem na całym świecie. Przez niektórych nazywany najlepszą grą w historii.

  62

 • eSIM w Polsce - kiedy, gdzie i co daje

  Ocena komentarza: 0
  Rozbawiłeś mnie tym kupowaniem na abonament i sprzedawaniem nowego telefonu. Myślałem, że tacy ludzie już wyginęli. Nie wiem jak trzeba być głupim, żeby robić coś takiego. Żaden operator nie daje telefonów za darmo. Płacąc wyższy abonament płaci się tak na prawdę raty za telefon. Co więcej ten telefon prawie zawsze wychodzi drożej niż kupno za gotówkę lub na raty w sklepie. Czasami zdarzają się oferty, że u operatora telefon jest w zasadzie w tej samej cenie co gdzie indziej, ale nadal to nie ma sensu jeżeli chodzi odsprzedawanie telefonu po wzięciu abonamentu. Tak na prawdę to nic innego niż forma wzięcia kredytu. Totalny idiotyzm.
  Wbudowane baterie rzeczywiście niewiele zmienił w telefonach (ale i tak można je wymienić w serwisach gsm), ale eSIM to już inna para kaloszy. Poza tym takie czarnowidzenie jest śmieszne. Żaden operator nie ma prawa zabronić Ci sprzedać telefonu, za który zapłaciłeś. Jest to niezgodne z przepisami prawa. Zatem Twój argument jest niczym więcej niż ujadaniem przerażonego szczeniaczka.

  40

 • Oto co HyperX pokazał na Gamescom 2018

  Ocena komentarza: 1
  Potwierdzam X7 była moją najlepszą myszką. Niestety zajeździłem ją. Potem było kilka innych, ale dopiero Natec Genesis x77 spełnia moje wymagania. Bardzo dobrze leży w dłoni i jest bardzo precyzyjna

  6

 • Chmura nie jest pozbawiona wad, a te mogą ujawnić się w najmniej odpowiednim momencie

  Ocena komentarza: 0
  Ale wiele osób potrzebuje. Noszenie ze sobą dysku/pendrivea/karty pamięci jest obciążone ryzykiem zgubienia tej rzeczy albo zostawienia jej w domu lub w pracy lub u znajomego.
  Są też ludzie, którzy potrzebują dostępu do dokumentów na różnych urządzeniach. Ktoś pracuje w domu na Windowsie, w pracy ma Maca a w międzyczasie chce pokazać coś komuś na androidzie na urządzeniu mobilnym. Poza tym chmura ma tą zaletę, że można korzystać z plików nawet jeżeli Twoje urządzenie uległo zniszczeniu lub zagubieniu.
  Osobiście korzystam z chmury jako tymczasowego magazynu na zdjęcia oraz mniej ważne dokumenty. Ważniejsze pliki zgrywam na dysk twardy przeznaczony tylko do archwiziacji.

  6

 • Qualcomm zapowiada: 5G w 2019 roku

  Ocena komentarza: 0
  Chrzanisz o jakieś wydumanej depozycji...a miałeś kiedyś fizyke w szkole? Wiesz jak działa mikrofalówka, Wifi, telefon komórkowy albo nadajnik telefonii? Warto najpierw poczytać trochę o tym jak wygląda to od strony fizycznej,a dopiero potem pisać takie brednie. Jeżeli tego rodzaju promieniowanie miałoby negatywnie wpływać na ludzi, to społeczeństwo odczułoby to już dawno.

  17

 • Rozpakowanie Huawei Mate 10 Pro - sprawdzamy nowego flagowca

  Ocena komentarza: 0
  Jak zawsze za krótki ;)

  6

 • Dlaczego Polak ma chcieć kupić auto elektryczne?

  Ocena komentarza: 2
  Nissan Leaf jest trochę tańszy. Poza tym jeżeli nie będzie akcyzy to nowy samochód wcale nie będzie aż taki drogi.
  Ponadto to kwestia czasu. Jeżeli pojawi się popyta na auta elektryczne (tzn. wtedy kiedy zaczną one funkcjonalnością zbliżać się do spalinowych), to pojawi się podaż. Spokojnie, producenci samochodów też chcą zarobić. Prawda jest taka, że samochody elektryczne to po prostu konieczność dziejowa. Im szybciej doprowadzimy do ich unowocześnienia tym lepiej dla wszystkich. Spalinowe śmierdziuchy były dobre jak nie było innej technologii. Samochody elektryczne są po prostu lepsze.
  Ceny paliw potrafią mocno wzrastać w wyniku wojen, krachów na giełdzie itp. Ceny energii są dość stabilne. Poza tym łatwiej jest wyprodukować 1 kW energii elektrycznej niż dostarczyć np. do Mrągowa 1000l paliwa. Przesył prądu jest tańszy niż przewóz paliwa. Owszem samochodem spalinowym możemy pojechać 200km od najbliższej stacji i w razie czego przywieść paliwo w karnistrze, ale nie zapominajmy, że postęp technologiczny jest stały i coraz szybszy. Być może doczekamy się niedługo baterii o dużo większej pojemności lub wydajniejszych silników.

  24

 • Janusze biznesu w akcji - iPhone X pozwala sporo zarobić

  Ocena komentarza: -1
  Przepraszam Cię Smuga, ale właśnie podałeś definicję handlu. Nikt nie sprzedaje śniegu na Grenladnii albo piasku na Saharze. Ktoś chce kupić iPhona X. Ja mam iPhona X. Sprawdzam po ile sprzedają iPhona X serwisy aukcyjne....powiedzmy 5999zł. Widzę, że Ktoś jest strasznie napalony, żeby kupić ode mnie w tej chwili. Myślę sobie, że może zapłaci trochę więcej niż 5999zł więc daję mu cenę 6099zł. Ktoś kupuje bo stwierdza, że 100zł różnica to żadna różnica. Jakiś inny handlarz widzi jak sprzedaje za 6099zł i sam podnosi cenę do 6199zł i od niego także kupuje jakiś inny Ktoś...w ten sposób działa rynek. Nie ma to nic wspólnego z cwaniactwem.
  Jak Apple chce uniknąć takich sytuacji, to niech sprzedaje swoje produkty wyłącznie przez iStore...tyle, że i tak na rynku wtórnym telefony będą później odsprzedawane drożej.

  Śmieszy mnie, że w Polsce po tylu latach od upadku komunizmy ludzie nadal nie rozumieją czym jest wolny rynek... co więcej komunizm w pewnym stopniu sam przyczynił się do wytworzenia wolnego rynku tyle, że w drugim obiegu. Ludzie potrzebowali pewnych produktów, które mieli inni ludzie. Im towar był rzadszy, tym był droższy.

  Tak działa ekonomia od zawsze, odkąd człowiek wymyślił, że może się wymienić z drugim człowiekiem na coś czego potrzebuje. Nazywanie kogoś cwaniakiem tylko dlatego, że sprzedaje jakiś produkt po cenie za którą ktoś inny jest w stanie go kupić to po prostu chamstwo. Cwaniakiem jest ktoś kto wykupuje chleb, z całej okolicy dotkniętej powodzią, by później sprzedawać go po 10zł potrzebującym. Cwaniactwem jest wykupienie lekarstw z okolicznych aptek i sprzedawanie ich wyłącznie w swojej , po dużo wyższej cenie. Sprzedawania bardzo drogiej i nikomu niepotrzebnej zabawki jeszcze drożej jest po prostu zarabianiem na ludzkiej naiwności i głupocie.

  67

 • Janusze biznesu w akcji - iPhone X pozwala sporo zarobić

  Ocena komentarza: 0
  Ktoś kto nazywa tych sprzedających Januszami biznesu jest po prostu Januszem umysłu. Serio. Jeżeli ktoś zwietrzył zarobek w tym żeby wykorzystać naiwność i głupotę fanów zgniłego jabłka i w dodatku mu się to udało, to tylko pogratulować sprytu, a nie wysywać od Januszy.
  Gdyby nie całe rzesze kretynów, którzy płacą takie ceny za sprzęt Apple, to nie byłoby sprzedających. Jak jest popyt to zawsze znajdzie się podaż, a cena jest po prostu wypadkową tych dwóch wielkości. Jak ludzie są w stanie dać 8000zł za telefon, to dlaczego po tyle nie sprzedać? Jednym z podastawowych praw ekonomii jest to, że dana rzecz jest warta tyle ile ktoś jest skłonny za nią zapłacić.
  Bardzo fajnie obrazuje to sprawa z Piwem Imperium Prunum. PIerwsza warka zyskała bardzo wielu sympatyków więc zrobiono drugą. Browar Kormoran wypuścił ją z magazunu w cenie 20zł za butelkę. W sklepach można było kupić je po 25zł za butelkę....przez jeden dzień. Potem nagle ceny zaczęły szybować w górę. Spekulanci zwietrzyli na tym interes (bo to bardzo dobre piwo) i wykupywali całe kartony. Dodatkowo sieć Makro (gdzie trafiła największa część piwa) także stwierdziła, że zrobi na tym interes. Sprzedawali po 40zł za butelkę. I tym oto sposobem popyt pociągnął wzrost cen. z 25zł na początku cena doszła nawet do 200zł na allegro. Jak widać na tym przykładzie wzrost ceny o 800% wcale nie jest kwestią Januszostwa tylko kretynizmy kupujących.

  67

 • Homtom S8 - Galaxy S8 dla oszczędnych? - recenzja

  Ocena komentarza: 0
  Z tym, że Dacia ma jednak większe prawdopodobieństwo zepsucia się po drodze. Ponadto zawiezie Cię w to samo miejsce, ale dużo później, a w dodatku w mniej komfortowych warunkach.

  12

 • Core i9-7980XE - znamy wyniki wydajności najdroższego procesora Intela

  Ocena komentarza: 2
  A ja nie mogę sobie pozwolić na taki sprzęt więc powiem, że jest beznadziejny i w ogóle to AMD jest lepsze i fajniejsze. Intel to kupa. Te wydajności sobie niech wsadzą w... Do Minecrafta i CSa wystarczy mi AMD. Po co przepłacać za 18 rdzeni, skoro na czterech te gry też chodzom.

  40

 • Właściciele Galaxy S8 i Galaxy S8+ będą mogli zablokować przycisk Bixby

  Ocena komentarza: 7
  Tylko dlaczego nie dali możliwości ustatwienia sobie pod tym przycieskiem jakiejś pożytecznej funkcji? Np. migawki aparatu albo play/pause w przypadku włączonego odtwarzacza lub YT?

  7

 • CS:GO nie zawita na olimpiadę?

  Ocena komentarza: -3
  To już jest paranoja. Olimpiada ma na celu promowanie kultury fizycznej, a nie siedzenia przed kompem czy konsolą. Nie widzę żadnych korzyści płynących z e sportu. Promowanie tego jest po prostu wypaczeniem idei Igrzysk.

  22

 • ZenFone Live - lekki i poręczny, ale...

  Ocena komentarza: 0
  Za 700zł jest Meizu M3 Note...bateria 4000mah, dobry wyświetlacz, chodzi całkiem płynnie. Wygodny i metalowy.

  2

 • Mandat za korzystanie z telefonu na pasach - co o tym myślicie?

  Ocena komentarza: 3
  Żadnego karania za chodzenie z komórką. Co więcej. Żadnego karania nawet za przechodzenie na czerwonym świetle. Ale za to pełna odpowiedzialność karna za spowodowanie wypadku. Ludzi trzeba uświadamiać, a nie karać i zakazywać wszystkiego.

  63

 • iPhone 8 dostanie procesor Apple A11 Fusion, wkrótce rusza jego produkcja

  Ocena komentarza: 1
  Cóż. Jak czekam na to kiedy Samsung w końcu wymyśli jak zrobić dobry autorski system operacyjny. Potęga iPhonów polega na tym, że są świetnie zoptymalizowane i po prostu działają. Gdyby Samsung odważył się zaproponować coś swojego, skrojonego pod swoje flagowce (bo na pewno nie pod wszystkie swoje telefony), to może byłby sukces. Moim zdaniem filozofia Appla jest bardzo słuszna. Stworzyć system pod konkretne urządzenie i zaimplementować w nim potrzebne funkcje. Dla większości użytkowników to wystarczające rozwiązanie. Niestety cena telefonu jabłka powala więc ludzie z braku laku wycierają samsungi, Huaweie i LG na androidzie.

  7