Komentarze

 • Volvo zdecydowało. Nowym samochodem tej marki nie pojedziesz więcej niż 180 km/h

  Ocena komentarza: 0
  @piwo1 Jeśli twoja definicja radości z życia wymaga jazdy powyżej 180km/h, to współczuję.

  29

 • Volvo zdecydowało. Nowym samochodem tej marki nie pojedziesz więcej niż 180 km/h

  Ocena komentarza: 1
  @Shunex No to coś inne badania czytaliśmy. :) Chociaż właśnie poszukałem w necie i są badania z 2018 r. które mówią o większej ilości wypadków z udziałem pieszych i obwiniają tu gorszą widoczność z SUVa(w co trochę ciężko mi uwierzyć, ale sam nigdy takim nie jechałem). Ale to badanie nie dotyczy już skutków takiego potrącenia.

  29

 • Volvo zdecydowało. Nowym samochodem tej marki nie pojedziesz więcej niż 180 km/h

  Ocena komentarza: 0
  @stalkerpl Jakie ograniczenia wolności. xD Przykład, który napisałeś, byłby bardziej realny w kwestii ograniczenia przepustowości łącza z np. 500mb/s do 200mb/s. No tylko że przepustowości sieci masz na umowie i nie powodują one żadnego zagrożenia. Poza tym jak ci się nie podoba twórczość Volvo to jej nie kupuj. W Polsce nie masz zapisów mówiących, że podstawową jednostką wolności jest możliwość zapierdzielanie w samochodach volvo powyżej 180km/h. No chyba, że są. Wtedy skieruj sprawę do sądu, że ci wolność ograniczają. xD
  Co więcej wchodzi w życie prawo, które pozwala na zabierania prawka osobom, które przekroczą prędkość o 50km/h w niezabudowanym. Rozumiem, że jak cię złapią jadącego 200km/h na drodze z ograniczeniem 140km/h to nie przyjmiesz mandatu i nie pozwolisz odebrać sobie prawka, bo stwierdzisz, że policjant próbuje ograniczać twoją wolność? xD Nawet nie chcę wiedzieć, kto ci taką sieczkę zrobił w głowie. Pewnie ty z tych, którzy na liczniku nie schodzą poniżej 200km/h, a jak ktoś im powie, że łamią przepisy, to stwierdzą, że przepisy są dla cwelów i oni się do nich nie będą stosować.
  Pewnie będzie to dla ciebie szok, ale są ludzie chociażby z padaczką, którzy mają urzędowy zakaz prowadzenia pojazdów. No ale pewnie to jest dla ciebie niepojęte. Takie ograniczenia wolności. xD Szczególnie w tym aspekcie, że w XXI w. nie mając w ogóle samochodu można żyć prawie tak samo ja kz nim. Przynajmniej w dużych miastach.
  Najlepiej wnieś o zmianę w konstytucji, żeby dodać zapis, że każdy może zapierdzielać ile fabryka dała, bez sztucznych ograniczeń.

  29

 • Xiaomi Mi Band 5 przyniesie kilka nowych funkcji, ale na tę wyczekiwaną się nie nastawiajcie

  Ocena komentarza: 0
  @ciomasta To są cały czas plotki. Nigdzie nie było oficjalnej zapowiedzi i potwierdzenia funkcji.

  4

 • Nowy rekord prędkości Internetu - ponad 44 Tb/s światłowodem

  Ocena komentarza: 0
  @KENJI512 A po co komu więcej niż 50Mb/s uploadu. Z neta większość osób cały czas ściąga, a mało kto wysyła cokolwiek.

  15

 • Nowy rekord prędkości Internetu - ponad 44 Tb/s światłowodem

  Ocena komentarza: 0
  @Hans Olo Często z podpięciem się do światłowodu jest problem nawet w Warszawie, czy Krakowie i to nawet nie na obrzeżach. Mamy dobrą technologię, ale mimo wszystko możliwości kablowych jest u nas zbyt mało.

  15

 • Volvo zdecydowało. Nowym samochodem tej marki nie pojedziesz więcej niż 180 km/h

  Ocena komentarza: 1
  @Silver Ale mody nie kreują twórcy samochodów, tylko użytkownicy. Większość osób prywatnych kupuje dacie duster, no to producenci to widzą i robią modele w tym typie, bo one się po prostu sprzedają. Dodatkowo w kwestii samochodów z wysokim przodem, to piesie mają o wiele wyższe szanse na przeżycie przy spotkaniu z takim, bo SUVy ich aż tak nie podcinają i jest mniejsza szansa, że uderzą głową w szybę. Kierowca i pasażerowie też są bezpieczniejsi w bardziej masywnym aucie.

  29

 • Volvo zdecydowało. Nowym samochodem tej marki nie pojedziesz więcej niż 180 km/h

  Ocena komentarza: 0
  @anarchist Jak ty byś widział jazdę z ograniczeniem 90-95km/h na autostradzie z dopuszczalną prędkością 140km/h? Chyba, że piszesz o jakiś nowych wersjach ciężarówek, ale te już mają ograniczniki.
  I też nie wiem czy ogarniasz, ale nawet z ograniczeniem 90km/h taka osoba by mogła tyle jechać w miejscu z dozwoloną prędkością 40km/h. Jakbyś znał statystyki to byś wiedział, że to nie maksymalne prędkości przyczyniają się do większości wypadków, a przekraczanie prędkości o niewielkie wartości w połączeniu z brawurą i to w większości w terenie zabudowanym, w którym do górnych ograniczeń na liczniku jest daleko.

  29

 • Volvo zdecydowało. Nowym samochodem tej marki nie pojedziesz więcej niż 180 km/h

  Ocena komentarza: 14
  Oczywiście większość oburzonych, to albo osoby mające auta, które tyle nie wyciągną, albo drogowi piraci, którzy poza miastem poniżej 200km/h to nie schodzą. W obu przypadkach takie osoby trzeba olać, a żadna osoba jeżdżąca po drogach nawet lekko naginająca przepisy, nie powinna nigdy się spotkać problemem ograniczenia max prędkości do 180km/h.

  29

 • Google Chrome 83 już jest. Zaktualizuj obowiązkowo, dla swojego bezpieczeństwa (i nie tylko)

  Ocena komentarza: 0
  Komuś może działa ten "tryb ciemny na każdej stronie"? U mnie pomimo aktywacji w windowsie nadal ciemne jest głównie menu... Oczywiście dodatek darkreader robi swoje, ale z drugiej strony po co mam utrzymywać dodatek, jeśli taka funkcja jest wbudowana. :)
  I też kto umie odmrażać strony, żeby nie oszczędzać energii? To jest denerwujące jak otwieram 10 zakładek na raz i muszę każą osobno kliknąć, żeby w ogóle zaczęła się ładować.

  2

 • AMD obniżyło cenę Ryzen 9 3900X - to odpowiedź na nowe procesory Intel

  Ocena komentarza: 0
  @BrumBrumBrum Wystarczyłoby dać więcej pamięci wbudowanej niż 16MB. :D karty SD i czytniki to byłby całkowicie zbędny koszt, za którego ułamek można zwiększyć pamięć wbudowaną nawet parokrotnie.

  69

 • MSI prezentuje płyty B550 pod procesory AMD Ryzen 4000 - jakie modele pojawią się w sklepach?

  Ocena komentarza: 0
  @mutissj Tylko tak sobie myślę, że raczej mała ujma. Filmy w formacie telewizyjnym i tak nie przekraczają 30 klatek/s. Za to jak ktoś chce oglądać YT, to mu się nic nie stanie jak włączy 1440p. Zresztą nawet na YT materiałów 4K 60fps jest jak na lekarstwo. Zazwyczaj nawet jest problem 1440p 60fps znaleźć.

  14

 • Nvidia porzuca markę Tesla, bo... za bardzo kojarzy się z Teslą

  Ocena komentarza: 0
  @Hans Olo Przecież możesz szukać po hasłach. Jak wpiszesz samo "tesla" to się nie dziw, bo raczej mało kto szuka informacji o Nikoli, a większość interesuje firma. Ale wpisz "tesla gpu", "nvidia tesla", albo nawet i "nikola tesla" żeby nie pokazało ci ani jednego artykułu związanego z Muskiem.
  No ale łatwiej jest narzekać, niż dopisać kluczowe słowa. Prawda?

  8

 • Microsoft uwalnia Terminal 1.0 i zapowiada Menedżer Pakietów dla Windows 10

  Ocena komentarza: 2
  @raffal81 Potwierdzam. U mnie nawet sekundy się powershell nie odpala. A zresztą nawet jakby i 2 sekundy się uruchamiał to chyba trzeba mieć niezłe kompleksy, żeby uważać to za kluczową funkcjonalność programu i na podstawie tego decydować, czy warto go używać.

  11

 • Taki dobry, że producent poczuł się zaskoczony - szykujemy testy nowego monitora iiyama

  Ocena komentarza: 1
  @Emisariusz_ 4K z poszerzonym ekranem? Jaki zestaw by to udźwignął? :D Poza tym w takiej opcji to pewnie by było +150% do ceny.
  I takie rozszerzone 4K w 144Hz to nie wiem czy w ogóle kable by mogły obsłużyć. ^^

  15

 • Jak szybka jest łączność 5G w Twojej okolicy? Pochwal się!

  Ocena komentarza: 29
  Artykuł totalnie bezsensowny. Mało kto ma telefon z antenami 5G, a jeszcze mniej z tych osób mieszka w okolicy nadajnika.
  Stanowczo w ankiecie brakuje odpowiedzi "Nie korzystam z 5G", bo w ten sposób ludzie będzie zaznaczali byle jaką opcję, żeby zobaczyć wyniki, które i tak będą pozbawione wiarygodności.

  24

 • Podkręcałeś i spaliłeś nowiutkiego Core i9-10900K? Intel wymieni go na nowy za 20 dolarów

  Ocena komentarza: 0
  @Ciekawski_ No nie do końca. K na końcu oznacza jedynie odblokowany mnożnik. :) Nikt nie zmusza ludzi do OC, a jedynie daje taką możliwość. Za to znając działania ludzi, to nie wiem czemu firma by miała brać odpowiedzialność za idiotycznie przeprowadzone OC, które w rezultacie doprowadziło do zepsucia procesora. Dodatkowa gwarancja na OC to jak najbardziej sensowne wyjście dla osób, które wiedzą, że mają sporą szansę na uszkodzenie procka. Bo nie oszukujmy się. Standardowe OC praktycznie nie ma szans na zepsucie czegokolwiek, bo zadziałają wbudowane zabezpieczenia.

  49

 • Nowe procesory Intel dostępne w przedsprzedaży - ceny w złotówkach mogą Was zaskoczyć

  Ocena komentarza: 0
  @ARTMAX "i już dziś dużo się mówi o tym, że już w średniej półce zaliczymy bottleneck przez CPU." że co? :D Przecież teraz wszystko dąży do wyższych rozdzielczości niż FHD i tak naprawdę im wyższa rozdzielczość, tym bardziej CPU się nudzi. W takim 1440p, albo 4K karta jedzie na 100%, a procesor nie ma co robić.

  108

 • To są jakieś żarty! Ceny płyt głównych Intel Z490 zwalają z nóg

  Ocena komentarza: 0
  @kitamo No tak, to prawda. :) Ale też warto zauważyć, że głównie przez przyzwyczajenia od czasów intela, producenci nawet nie pomyśleli o takim wsparciu procesorów, bo dawali za mało pamięci. 16MB pamięci na bios nie wystarczyło żeby wprowadzać aktualizację biosu pod najnowsze procki. Niektórzy producenci kombinowali, a inni odpuścili. Podejrzewam, że przy kolejnym postępie AMD producenci nauczą się, że jednak warto dać sporo zapasu pamięci na ewentualne zwiększanie kompatybilności. :)

  135

 • To są jakieś żarty! Ceny płyt głównych Intel Z490 zwalają z nóg

  Ocena komentarza: 0
  @_SnR_ Ty z tych co szukają ciągle problemów?
  Jak komuś tak bardzo zależy na usb, to niech szuka sobie odpowiednich płyt. Sam mam b350 gaming pro carbon(kupiona za około 700zł) i ma ona 7 standardowych usb + 1 usb-c. Więc jak widać, nie trzeba wydawać majątku na płytę z wieloma usb. Do tego mogę doliczyć 3 wyjścia usb z przodu obudowy i mam 10 portów.
  Tak jak pisałem wyżej, mam też huba na 7 wejść, który mam głównie dla wygody(żeby nie wchodzić z przewodowym padem, którego rzadko używam, albo z pendrivem pod biurko) i taki hub jest 100x lepszy niż dodatkowe usb na pci-e które pewnie kosztują tyle samo a dają ze 2-3 złącza więcej. Huba można sobie trzymać na topie obudowy, albo wyprowadzić na biurko.
  Też jak ktoś ma problem z usb to może warto nie kupować sobie na nie słuchawek, a zamiast tego podpinać je przez jacka. Słuchawki godne polecenia z każdej półki cenowej mają wejście jacka, więc nie trzeba iść przy tym na żadne kompromisy. Za to myszka i klawiatura? To są tylko 2 zajęte porty.

  135

 • To są jakieś żarty! Ceny płyt głównych Intel Z490 zwalają z nóg

  Ocena komentarza: 0
  @fallen PRzecież teraz w prawie każdym sprzęcie masz HUBy. A to wyprowadzenia na przodzie obudowy, a to usb w klawiaturze, albo nawet i w monitorze. Poza tym niezbyt się orientuję, ale czy przypadkiem do kilku bezprzewodowych sprzętów nie masz jednego nadajnika, a do np. bezprzewodowego pada wręcz karty sieciowej z BT?
  Widziałem kompy wielu graczy, w tym i bardzo wymagających i rzadko kiedy ktoś używał więcej niż 3 usb z tyłu obudowy. Po prostu twórcy nie widzą sensu w pakowaniu tylu usb, kiedy nie są one wykrozystywane. A osoby, które potrzebują wielu usb, to powinny się zaopatrzyć w usb hub(ja dla przykładu mam od tplinka na 7x usb 3.0 po lewej od klawiatury i się świetnie sprawdza w użytku codziennym) :)

  135

 • To są jakieś żarty! Ceny płyt głównych Intel Z490 zwalają z nóg

  Ocena komentarza: 5
  @kitamo Co by nie mówić, aktualnie podstawka B350(którą sam mam) obsłuży ci wszystko od R3 1200 aż po R7 3900X. Kwestią był zakup odpowiednio mocnej płyty na starcie i można bez jej wymieniania przeskoczyć kilka generacji. Wbrew pozorom taki przeskok nie usmaży też sekcji zasilania, co doskonale pokazują testy na YT, że jak się nie żyłuje topowych procesorów amd, to temperatury są w normie. Osobiście mam 1600 na B350 i liczę, że MSI uda się przeforsować aktualizację biosu, tak żeby obsłużyła R5 4600 i wtedy bez mrugnięcia okiem zmieniam procka. Za to jak się nie da, to pomyślę nad kupnem mocniejszego modelu z 3 generacji.
  Za to intel? :D Kiedyś na start miałem G4560 i jak mi zaczęło brakować mocy i chciałem go zmienić na kolejną generację G5400(o ile nie pomyliłem numerków) intel obwieścił mi, że niestety nowa generacja jest tak potężna, że wymaga nowych podstawek. I tym samym mając podstawkę LGA1151 nie mogłem wsadzić procka pod 1151 nowej generacji, tylko dlatego, że miał pozmieniane niektóre piny miejscami.

  135

 • Torrenty (znów) są popularniejsze niż Netflix w naszej części świata

  Ocena komentarza: 4
  @ProducentMuzyczny Zastanawia mnie jedno. W jaki sposób wytwórnia muzyczna traci przez torenty? Może nie znam tematu, ale dowolną piosenkę można znaleźć chociażby na YT i z prostym adblockiem pozbawiać twórcę dochodów. A poważnie w tych czasach ktoś jeszcze ściąga muzykę z torentów w takiej skali, żeby można było mówić o większych stratach?

  49

 • Torrenty (znów) są popularniejsze niż Netflix w naszej części świata

  Ocena komentarza: 3
  Ale o jakich torentach mowa? Czy to faktycznie były liczone torenty, czy sam ruch P2P, który aktualnie potrafią generować nawet aktualizację windowsa?

  49

 • Plus uruchamia pierwszą komercyjną sieć 5G

  Ocena komentarza: 1
  @miedzianek Nie jest jedyny w wyścigu. Każdy operator w Polsce dąży do rozbudowy sieci o nadajniki 5G. Warto wspomnieć chociażby Play, które to już z rok temu trąbiło "5G ready" w reklamach.

  32

 • Też tak dużo korzystacie z Windows 10?

  Ocena komentarza: 0
  @BrumBrumBrum Umm, krytykujesz win10, a zamiast niego piszesz, że win 8.1 jest lepszy. :D 8.1 to totalna porażka. I chętnie dowiem się jaką to funkcjonalność ma lepszą. Może na start skonfrontujmy to z jedną z podstawowych funkcjonalności, czyli centrum akcji z win10.
  A zużycie zasobów? To już nie są lata dziewięćdziesiąte, że system zużywał połowę dysku i większość zasobów procesora. Teraz jaki system by nie był, nawet na kompie za byle 1000zł użycie zasobów jest śmiesznie małe.
  Co do stabilności też nie mogę złego słowa powiedzieć. Wszystkie komputery które mam w swoim otoczeniu, działają na win10, mają włączone aktualizacje i nigdy nawet jednego bluescreena na nich nie było. A tych komputerów znam kilkanaście zaczynając od high-end z poprzedniego roku, a kończąc na 10 letnich laptopach.

  18

 • AMD wprowadza płyty B550 i obiecuje wsparcie dla nowych procesorów Ryzen 4000 "Zen 3"

  Ocena komentarza: 0
  Hmm, jestem zawiedziony, że nie rozważają wsparcia b350... w perspektywie miałem przesiadkę z R5 2600 na R5 4600.

  21

 • Też tak dużo korzystacie z Windows 10?

  Ocena komentarza: 1
  @Paradroid64 No a nie jest najlepszy? Korzystałem z praktycznie każdego windowsa i żaden poprzedni 10 nie dorasta do pięt w kontekście funkcjonalności.
  Za to konkurencja w postaci różnych odmian linuksa jest daleko w powijakach jeśli chodzi chociażby o gry, więc jej nawet nie rozważam, bo na niektórych tytułach można tracić z kilkadziesiąt procent wydajności przez sam fakt używania linuksa.
  A akurat w świecie komputerów zazwyczaj tak to działa. Im więcej użytkowników, tym coś jest lepsze, z jednego powodu. Jest więcej osób dających pomysły, większe wsparcie, więcej osób zgłaszających błędy itp. Dlatego nawet najlepsze płatne mapy samochodowe zawsze będą pod kątem jakości danych daleko w tyle za takim darmowym google maps, które na podstawie danych od użytkowników tworzy mapy korków w czasie rzeczywistym.

  18

 • Tanio i dobrze? ADATA prezentuje dyski Ultimate SU720

  Ocena komentarza: 2
  @pw_ch Dyski SSD już takie są. W większości wadliwe modele padają w miarę szybko. Za to elektronika ma to do siebie, że jakiś % produktów jest wadliwych i producent nie ma szans tego wychwycić w procesie produkcji. Właśnie po to jest coś takiego jak gwarancja.

  9

 • Nowy film Star Wars - nazwiska twórców dają nadzieję na świetne kino!

  Ocena komentarza: 0
  @.Alx. Chociaż tyle, że Mandalorian jako tako się udał. :D Trzymaj swój wzorzec.

  11

 • Nowy film Star Wars - nazwiska twórców dają nadzieję na świetne kino!

  Ocena komentarza: 0
  @SadSam Szczerze, to dorastałem na nowej trylogii i jak dla mnie to ona jest kwintesencją świata SW. Co prawda starą trylogię też oglądałem i lubiłem, ale w XXI w. i mnie jako młodej osoby, czegoś w niej brakowało. W sumie do dziś moją ulubioną częścią jest 3, która ze względów fabularnych niesie za sobą najciekawsze sceny akcji.
  Osobiście z perspektywy czasu nadal uznaję dopełnienie historii(1,2,3) jako bardzo fajne i udane produkcje, ale patrząc na nową trylogię(7,8,9) niestety stwierdzam, że kierunek w którym poszła fabuła i ilość absurdów zadowoli właśnie nowych fanów, którzy wychowają się na nowej trylogii, a wszystkie poprzednie części będą jedynie uzupełnieniem.

  11

 • Płyty Z490 kompatybilne z przyszłą generacją procesorów Intela - podstawka LGA 1200 ma sens

  Ocena komentarza: 2
  @awesome1337 Intel prawie co roku wypuszcza nowe podstawki, zwiększjaąc liczbę pinów o kilka, albo nie zmieniając tej liczby w ogóle(1151v1 i 1151v2), czy nawet i zmniejszając ich liczbę(1556->1550) i wątpię, żeby byli takimi idiotami, żeby nie móc przewidzieć, że za rok czy dwa będą się przesiadać na PCI-e 4.0. Poza tym to jest jedynie jedna z wielu spraw, które stawiają intela w gorszej styuacji.
  Pragnę przypomnieć wymuszoną przesiadkę z lga 1151v1 na lga1151v2, tłumaczoną tym, że nowy topowy procek potrzebuje więcej zasilania, co okazało się totalną bzdurą. Może tegoroczna zmiana platformy jest faktycznie przemyślana i dopracowana. Co nie zmienia faktu, że ostatnie 3-4 zmiany socketu były marketingowym bełkotem, bo w międzyczasie nie nastąpił praktycznie żaden postęp technologiczny, który tłumaczyłby potrzebę zmiany socketu.

  28

 • Epic Games Store zmienia zasady. Chcesz darmowe gry, musisz się dostosować

  Ocena komentarza: 1
  Sama aktywacja logowania dwu etapowego nic nie zmienia tak długo jak długo korzystamy z tego samego sprzętu. Dopiero kiedy trzeba się zalogować z nowego, to prosi o dodatkową weryfikację.
  A czy to utrudnienie? Chyba tylko dla Januszy, którzy jako hasła używają 123456. :D

  6

 • Płyty Z490 kompatybilne z przyszłą generacją procesorów Intela - podstawka LGA 1200 ma sens

  Ocena komentarza: 6
  @xxx.514 Problem w tym, że przy tak nikłym postępie jaki robi intel, to jedna podstawka powinna obsługiwać z 5 generacji. :D Zmienia się głównie ilość rdzeniów oraz częstotliwość zegara. Już były takie akcje, jak z podstawką 1151 gdzie zrobili jej dwie wersje, które zupełnie niczym się nie różniły, do tego stopnia, że potem w necie chińczycy programowo to obeszli i odpalali najnowsze procesory na poprzedniej wersji podstawki bez żadnego problemu. :) Albo jak masz więcej czasu to polecam https://youtu.be/cMY-EEFkGVk :)

  28

 • Płyty Z490 kompatybilne z przyszłą generacją procesorów Intela - podstawka LGA 1200 ma sens

  Ocena komentarza: 1
  @marioking To nie do końca prawda. Mimo wszystko AMD też wypuszcza co roku nowsze podstawki z nowymi funkcjami i tak większość osób w nie idzie. Za to zysk intela w ogromnej mierze nie jest dyktowany przez segment konsumencki PC. To jest mniejszość. Większość zarabiają na serwerach i laptopach. No ale na nieszczęście intela jeszcze parę lat olewania klientów i firmy dostrzegą coraz to lepsze elementy AMD i będzie powstawało coraz to więcej serwerowni na ich procesorach oraz coraz więcej laptopów z mobilnymi(albo i nie) ryzenami. :) A my jako klienci zyskamy, bo konkurencja zawsze dobrze robi.

  28

 • Płyty Z490 kompatybilne z przyszłą generacją procesorów Intela - podstawka LGA 1200 ma sens

  Ocena komentarza: 11
  Ale bullshit. :D Jakoś procki AMD zyskały możliwość obsługi PCI-e 4.0 na najnowszych płytach(x570), a jednocześnie zachowały kompatybilność ze starymi(x470,x370, b450, b350). Ba! Nawet więcej. Update biosu umożliwił używanie PCI-e 4.0 po włożeniu procesora z 3 generacji ryzenów na starszych płytach, które pierwotnie tego nie wspierały(np. B450)
  "Marketingowe zagranie?" Niee. Po prostu kolejny skok na kasę połączony z brakiem umiejętności inżynierów względem konkurencyjnych. :D

  28

 • Jest afera. Każdy smartfon Xiaomi to podobno „backdoor z funkcjonalnością telefonu”

  Ocena komentarza: 1
  @Kenjiro "wiele osób skasowało konta" ja tam widzę co chwila na fb nowe posty o tym, jak jest jakaś afera odnośnie udostępniania danych i jak się pod nią ludzie plują. A potem wchodzę na konta tych ludzi i wszystko widać tam jak na dłoni, a często są wręcz dokładne detale z przebiegu ich życia. :D Hipokryzja na całego.
  "Kupiłeś Xiaomi i teraz coś kłuje w d...?" A ty nadal nasz narrację jakby to tylko Xiaomi w ten sposób zbierało dane. :D Zresztą firma zaprzecza jakoby zbierała coś niezgodnie z prawem, więc podejrzewam, że jeśli gadanie tych specy z Forbsa nie jest czcze, to pójdą do sądu i wygrają milionowe odszkodowania, bo w końcu w USA tak działa wymiar sprawiedliwości. No ale pewnie się tak nie stanie, bo dowody mają za słabe. Dlatego ze słabymi dowodami nie idzie się do sądu, tylko na youtuba siać ferment. :)

  68

 • Jest afera. Każdy smartfon Xiaomi to podobno „backdoor z funkcjonalnością telefonu”

  Ocena komentarza: 0
  @JoniG Oh tak. Po Amerykanach wiadomo czego się spodziewać. Dlatego potężne przekręty na skalę światową, które wyciekły na wikileaks zrobiły tak małe wrażenie na ludziach. Bo przecież Amerykanie są święci i im to wolno wszystko. Zaczynając od regularnego rozpoczynania wojen na całym świecie z byle głupiego powodu, a kończąc na podsłuchwianiu nagrań telefonicznych polaków, poza wszelkimi uprawnieniami. No pozdro.

  68

 • Zmiany w Prawie telekomunikacyjnym. Co dalej z aukcją 5G?

  Ocena komentarza: 0
  @owatanka Mała poprawka. W Polsce też jest już 10W/m2 od 1 stycznia tego roku. :) W końcu zmienili nam normy i dogoniliśmy cywilizowane kraje. :D

  I widzę, że ogarniasz temat lepiej niż ja, więc powiedz jak to jest, że też słyszałem o niby niższym zużyciu energii przez nadajniki 5G, ale jednak komórki z antenami 5G(w niektórych krajach już 5G hula na całego) o wiele krócej wytrzymują na baterii, w porównaniu z 4G?

  37

 • Przeciwnicy 5G nie odpuszczają. Zaczęto grozić śmiercią inżynierom telekomunikacji

  Ocena komentarza: 1
  @Kenjiro Ale przecież ludzie lubujący się w teoriach spiskowych zazwyczaj mają powyżej 50 lat. Jakoś nie widziałem zbyt wielu osób młodych, za to co natrafiam na różne materiały, to same osoby po przekwicie, czy jak to można nazwać.

  90

 • Crucial atakuje rynek wydajnych SSD... modelami z pamięciami QLC NAND

  Ocena komentarza: 0
  @kitamo Tylko jeśli QLC kosztuje tyle co TLC, a MLC jest minimalnie droższe, to po co produkować, a tym bardziej kupować coś gorszego?
  A różnice są duże, zarówno wdanych technicznych, testach syntetycznych, jak i w realnym użytkowaniu, chociażby w szybkości dysku po jego zapełnieniu.

  13

 • W Polsce byłby hitem? Xiaomi pokazało monitor za około 400 złotych

  Ocena komentarza: 0
  @Incbus Te cienkie ramki to pewnie jak w każdym bezramkowym ekranie. Cienkie jedynie na renderach, a w praktyce to po prostu obraz będzie wyświetlany nie od razu od ramki, a z przerwą.

  25

 • AMD nie zapomina o klientach - Ryzen 4000 kompatybilne ze starymi płytami AM4

  Ocena komentarza: -1
  @Barubar24 Tego nie wiesz. Nie ma żadnej oficjalnej deklaracji producentów płyt, ani samego AMD, która by wykluczyła taką opcję w 100%. :)

  31

 • Nowy wygląd Facebooka na PC

  Ocena komentarza: 0
  Jak dla mnie ta nowa wersja wyglądu jest zbyt rozwalona. Wcześniej prawa strona była tylko dla czatu, a cała treść była na środku. A teraz treść jest od lewego skraju monitora, aż do prawego i jednocześnie miesza się z czatem. To rozwalenie interfejsu jest bardzo denerwującą opcją przy wyższych rozdzielczościach typu 1440p i o wiele bardziej do zaakceptowania przy mniejszych rozdzielczościach typu HD - korzystałem na obu i jest przepaść na korzyść starszego sprzętu z mniejszą rozdzielczością. O 4K wolę nawet nie myśleć.
  No i też zwalili z czatem. Kiedyś można było mieć kilka okienek, a teraz tylko jedno. Oczywiście do wszystkiego można się przyzwyczaić, ale to jest stanowczo krok w tył. Na plus wbudowany tryb ciemny.

  5

 • AMD porzuca StoreMI i przygotowuje lepszą technologię. Pytanie czy jej potrzebujemy...

  Ocena komentarza: 0
  "Pytanie czy rzeczywiście potrzebujemy takiej technologii, skoro nośniki półprzewodnikowe w komputerach wyparły tradycyjne dyski talerzowe." Odważne stwierdzenia. Chciałbym zobaczyć, jak autor kupuje sobie 2TB ssd oraz porównanie ceny tego SSD do HDD. Nadal jest przepaść. Nie wspominająć już o firmach, czy osobach korzystających z dysków 2TB+, czyli 5, czy 10TB.

  10

 • Saints Row 3 powróci w odświeżonej wersji. Czas przeżyć tę przygodę jeszcze raz

  Ocena komentarza: 5
  Lepiej by Saints Row 4 zrobili, zamiast remasterować swoją ostatnią grę. >.

  7

 • Intel ma poważny problem - AMD Ryzen 9 4900HS w grach jest lepszy od modeli Core i7

  Ocena komentarza: 1
  @Silver https://www.youtube.com/watch?v=ZYqG31V4qtA&t=626s trzymaj porównanie do i9 :)

  59

 • Telewizory Xiaomi Mi TV w polskich sklepach. Jak prezentuje się oferta?

  Ocena komentarza: 0
  @someone1989 Polecać tę pseudo firmę mantę. :D Jak rozumiem ta manta będzie miała taką samą jakość wykonania i m.in. androida na pokładzie? Manta odpada na całej linii. Cała ta firma to jedna wielka porażka.
  Temu tcl się przyjrzę. :)

  10

 • Xiaomi Mi 10 Pro vs Huawei P40 Pro vs Galaxy S20+. Którego wybrać, skoro Xiaomi przestało być tanie?

  Ocena komentarza: 0
  @awesome1337 Jakoś nie wierzę, że ludzie którzy wydają tyle kasy na telefon nie wymieniają go co rok-dwa. :) Szczególnie, że nawet w ciągu tych 2 lat technologia potrafi się potężnie zmienić.

  27

 • Xiaomi Mi 10 Pro vs Huawei P40 Pro vs Galaxy S20+. Którego wybrać, skoro Xiaomi przestało być tanie?

  Ocena komentarza: -2
  @szymcio30 Słaba rozdzielczość ekranu. xD xD xD Inaczej tego się nie da skomentować. Ty z lupą ten telefon użytkujesz? Rozumiem, że można nazwać słabą rozdzielczością FHD na 27 calowym monitorze, ale nazywanie rozdzielczości nawet wyższej niż FHD w mniejszym niż 7 cali ekraniku? Chyba prima aprilis ci się załączyło. :D
  Oczywiście wyższa rozdzielczość to nic więcej jak większe zużycie energii, a sam obraz jest wręcz nie do odróżnienia.
  I nie bronię tu Xiaomi, bo przesadzili z ceną. Brak wodoodporności też na minus. Ale twoja argumentacja to największe dno tego zagadnienia. :D

  27