Mój sprzęt

Komentarze

 • Użytkowniku Windows 7, pamiętasz o tej dacie?

  Ocena komentarza: 1
  A ja tam od 2013 siedzę na OS X i nie mam już zamiaru wracać do Windy. :)

  35

 • Mac Pro produkowany w USA? Tak, ale dla Amerykanów - Europejczycy dostaną komputer z Chin

  Ocena komentarza: 2
  Bawią mnie te wszystkie komentarze pod sprzętem od Apple, a już zwłaszcza te dotyczące nowego Maca Pro bądź Pro Display XDR. Od razu widać, że piszą je ludzie, którzy po pierwsze nie mają nawet bladego pojęcia na temat zastosowań powyższego sprzętu, po drugie nie wiedzą, ile kosztują podobne sprzęty konkurencji (choć np. Pro Display XDR konkurencji nie ma żadnej, bo nikt nie ma w swojej ofercie drugiego monitora o takich parametrach), a po trzecie ewidentnie nie mają pojęcia na temat prowadzenia dużej firmy.
  1. Ten sprzęt to nie jest komputer do grania, więc nie możecie go porównywać do byle gównianego PC-ta za 5k zł, ludzie na nim pracują i zarabiają znacznie więcej, niż wynosi jego wartość. Jest to sprzęt do zastosowań profesjonalnych: obróbki zdjęć, montażu video, tworzenia muzyki, zaawansowanych obliczeń naukowych i wielu, wielu innych. To jest sprzęt, który ma nieprzerwanie działać na wysokich obrotach latami nie powodując żadnych problemów.
  2. Porównajcie ceny innych stacji roboczych od konkurencji (a nie, ile kosztowałby każdy podzespół z osobna) do ceny Maca Pro. Owszem, Mac Pro będzie droższy, ale nie drastycznie, bo oferuje chociażby OS X-a, którego konkurencja zaoferować nie może, a to dla wielu jest kartą przetargową. Ludzie, a raczej instytucje, będące targetem Maca Pro nie kupują tego sprzętu dla szpanu, tylko po to, żeby na nim zarabiać.
  3. Firmy rzadko kiedy kupują sprzęt za gotówkę, sam prowadzę średniej wielkości spółkę i nie mam ani jednego sprzętu na własność firmy, bo to się dziś nie opłaca ze względów podatkowych. Sprzęt w dzisiejszych czasach się leasinguje, a nie kupuje na własność. Dzięki temu jego utrzymanie wychodzi znacznie taniej niż jego zakup.

  Jeśli chodzi jeszcze o Pro Display XDR, bo strasznie mnie bawią wypociny ludzi, którzy śmieją się z ceny podstawki - bardzo trafnie ujął to MKBHD w jednej ze swoich recenzji. Pro Display XDR to nie monitor za $5000, tylko za $6000 z możliwością obniżenia jego ceny o $1000, jeśli nie potrzebujesz podstawki. Gdyby Apple wypuściło go za $6000 z podstawką, nikt by się nie burzył. A dali ludziom możliwość kupić coś taniej bez elementu, którego nie potrzebują - i nagle jest wielka wrzawa.

  14

 • Mac Pro produkowany w USA? Tak, ale dla Amerykanów - Europejczycy dostaną komputer z Chin

  Ocena komentarza: 2
  @_SnR_ jeśli mówisz o Hackintoshu, to jest to złamanie licencji OS X, a tym samym nielegalne, więc jako firma nie możesz czegoś takiego zrobić, zatem masz możliwość wyłącznie zakupu sprzętu od Apple, jeśli potrzebujesz/chcesz OS X.

  14

 • Bitcoin dobił do 15 000 dolarów

  Ocena komentarza: 3
  I niech sobie będzie. Czy dotcomy po pęknięciu bańki upadły? Nie, nauczyły się, jak ten rynek powinien działać i dziś są większe niż kiedykolwiek wcześniej. Analogicznie spodziewam się takiej sytuacji przy bitcoinie. Pytanie tylko kiedy "bańka" pęknie.

  32

 • Bitcoin znów warty ponad 5000 dolarów - nowy rekord

  Ocena komentarza: 0
  Bitcoin jest notowany na wszystkich giełdach kryptowalut.

  Najpierw polecam sprawdzenie definicji piramidy finansowej, a potem wystawianie opinii, że coś nią jest.

  22

 • Bitcoin znów warty ponad 5000 dolarów - nowy rekord

  Ocena komentarza: 0
  Możesz uzasadnić?

  22

 • Bitcoin znów warty ponad 5000 dolarów - nowy rekord

  Ocena komentarza: 0
  Możesz przelewać kryptowaluty za darmo, jeśli nie jest dla Ciebie problemem, że Twoja transakcja będzie zapisana dopiero w kolejnym bloku.

  22

 • Bitcoin dobił do 5000 dolarów i spada

  Ocena komentarza: 0
  Skoro nie można kopać, to jakim cudem kopię? :P Incepcja jakaś, powiedz nam o tym więcej, proszę. :P

  10

 • Bitcoin i kryptowaluty z rekordowymi wartościami

  Ocena komentarza: 0
  Nawet jeśli by było tak, jak piszesz, to nadal jest to relacja popytu i podaży.
  Poza tym jestem pełen podziwu, że znasz motywy wszystkich ludzi na świecie, dlaczego kupują bitcoiny. Akurat w przypadku mojej osoby i mojego środowiska nie trafiłeś. Podobnie zapewne z wieloma innymi ludźmi. Tacy np. ubodzy Hindusi czy mieszkańcy Wenezueli raczej nie kupują bitcoinów "na zapas". A nawet jeśli tak by było, to w dalszym ciągu kreowany jest popyt, a podaż maleje, więc mimo wszystko jest win-win.

  30

 • Bitcoin i kryptowaluty z rekordowymi wartościami

  Ocena komentarza: 0
  Co z tulipomanią? Wtedy właśnie ze względu na chorobę dopadającą tulipany ceny tulipanów wzrosły, bo popyt był wysoki, a podaż niska. Prosiłem o przykład historyczny, kiedy prawo popytu i podaży NIE zadziałało.

  30

 • Bitcoin i kryptowaluty z rekordowymi wartościami

  Ocena komentarza: 0
  " Jeśli jedna transakcja aktualnie pochłania ok 185 kWh to kosztuje przy cenach energii w naszym kraju około 115 "
  Możesz podać źródło takiej informacji? Wykopanie całego bloku jest mniej energooszczędne niż podana przez Ciebie wartość, jakim cudem zatem jedna transakcja pobierałaby tyle energii, skoro w bloku masz ich tysiące?

  30

 • Bitcoin i kryptowaluty z rekordowymi wartościami

  Ocena komentarza: 0
  Zanim się wypowiesz, to się dowiedz, o czym w ogóle mówisz. Kopanie = wykonywanie kalkulacji związanych z transakcjami. W przypadku kryptowalut zdecentralizowanych nie ma centralnego serwera, który przetwarza wszystkie dane. Robią to kopacze/górnicy. I nie robią tego za darmo. W blockchain każdej kryptowaluty wpisany jest system nagród za górnictwo i wysokość nagród ustalona jest z góry od pierwszego dnia wydobycia do ostatniego.

  30

 • Bitcoin i kryptowaluty z rekordowymi wartościami

  Ocena komentarza: 0
  Złoto nigdy nie traci na wartości - cena złota się zmienia, bo wartość walut, w których jest wyceniane, podlega ciągłej fluktuacji odkąd zerwano z parytetem złota. Nie myl pojęć.

  Bitcoin ma pokrycie w poparciu wielomilionowej społeczności, rządów Japonii, Australii i Indii, technologii blockchain, która rewolucjonizuje świat i wielu innych aspektach.

  30

 • Bitcoin i kryptowaluty z rekordowymi wartościami

  Ocena komentarza: 0
  Nie rozumiem Twojej wypowiedzi - w jakim towarze mają odzwierciedlenie waluty fiducjarne, np. PLN-y? I co to znaczy, że pieniądz musi być odzwierciedlony w towarze? Jeśli chodzi Ci o wymienialność pieniądza na towar, to dziś istnieje już 500 000 firm na świecie, które akceptują płatności w bitcoinie i z dnia na dzień ta liczba rośnie.

  Jeśli uważasz, że siła kryptowalut płynie wyłącznie z prania brudnych pieniędzy, to porozmawiaj z właścicielami firm, które wykonują transakcje międzynarodowe, ile oszczędzają czasu i pieniędzy dzięki przerzuceniu się z systemu bankowego na kryptowalutowy. Porozmawiaj z ludźmi z krajów trzeciego świata, którzy przesyłając do swojej rodziny $10 miesięcznie na jej wsparcie, nie płacą w banku czy western union 10-20% prowizji, tylko 0,17% w btc. Porozmawiaj z każdym, kto dużo podróżuje po świecie, ile oszczędza na tym, że nie musi przewalutowywać zawartości swojego portfela za każdym razem, kiedy przekracza granicę. W skrócie: porozmawiaj z kimś, kto ma jakąś wiedzę na ten temat.

  "Bitcoina nie sposob juz wykopac" - ciekaw jestem źródła Twojej informacji. :) Na Allegro masz mnóstwo układów ASIC do kopania btc. Możesz go w dowolnej chwili kupić i samemu zacząć kopać. Są też firmy zajmujce się sprzedażą mocy obliczeniowych do kopania kryptowalut, w których możesz zacząć nawet od $10.

  " my zwykli smiertelnicy bedziemy zebrac o ich bitcoiny." - to zamiast marudzić, to może zainteresuj się tematem, edukuj się i zacznij z niego korzystać, póki cena jest jeszcze jaka jest. W czym problem, żeby np. dogadać się z pracodawcą, żeby wypłacał Ci kasę w bitcoinach? A jeśli masz firmę, to czemu by nie przyjmować opłat za towary/usługi w btc?

  "jak ocenic wartosc jednostki jesli jest ona wirtualna" - a jak oceniasz wartość walut fiducjarnych, skoro w 90% są wirtualne?

  30

 • Bitcoin i kryptowaluty z rekordowymi wartościami

  Ocena komentarza: 0
  Widzę, że odnosisz się do wielu konkretów i podajesz statystyki, które śledzisz na bieżąco, stąd Twoje niesamowite wnioski...
  Zanim zaczniesz coś oceniać, to najpierw naucz się, w jaki sposób to coś działa.
  Z Twoich komentarzy wnioskuję, że znasz się na temacie lepiej niż np. rządy Japonii, Australii i Indii, które wprowadziły bitcoina jako swój legalny środek płatniczy obok swoich walut fiducjarnych. Lepiej niż polskie ministerstwo cyfryzacji, planujące koszyk legislacyjny dla kryptowalut. Lepiej niż rząd polski i niemiecki, które zwolniły bitcoina z podatku VAT. Lepiej niż wielkie fundusze hedgingowe i banki, inwestujące TERAZ przy OBECNYM kursie w bitcoina i inne tego typu instrumenty. Lepiej niż górnicy, którzy inwestują miliony w sprzęt.
  Jeśli chcesz podyskutować, to dziel się faktami, a nie wymysłami nie mającymi żadnych podstaw w rzeczywistości.
  Z jednym tylko mogę się zgodzić: cena nie będzie nigdy rosła w nieskończoność. Na pewnym etapie, kiedy bitcoin trafi na rynek masowy (a jesteśmy jeszcze daleeeeeeko od tego momentu), kiedy ekosystem będzie w 100% dopracowany, kiedy wydobycie się zakończy (w okolicach 2140r.), wtedy cena się ustabilizuje. Bo do tego momentu zainteresowanie i popyt będą szły w górę. A skoro popyt rośnie, a podaż maleje, to podaj mi jeden przykład historyczny, kiedy cokolwiek w takiej sytuacji staniało.

  30

 • Pizza? Nasz samochód zaraz u państwa będzie

  Ocena komentarza: 0
  Można zastosować płatności online lub udostępnienie zamówienia po wykonaniu płatności kartą lub kryptowalutami.

  17

 • AMD udostępnia sterowniki dla kart Radeon do kopania kryptowalut

  Ocena komentarza: 3
  "Co jednak daje marnowanie prądu na wykonywanie bezcelowych obliczeń przez karty graficzne?"

  Bezcelowe? Gdyby nie górnicy, to transakcje na blockchainach by nie działały, tak samo jak zawarte w nich funkcjonalności (smart contracts, ID evaluation itd.). To jest gospodarka warta dziś grubo ponad 100 miliardów dolarów i rośnie w zawrotnym tempie dzięki coraz szerszej implementacji blockchaina w różnych gałęziach gospodarki. Nie zgodzę się zatem, że koparki wykonują bezcelowe obliczenia.

  61

 • Bitcoin warty ponad 3000 dolarów [AKT. - kolejne rekordy]

  Ocena komentarza: 0
  Jakieś konkretne argumenty? Ja osobiście nie widzę żadnych negatywnych następstw wdrażania kryptowalut, wręcz przeciwnie. Ludzie pierwszy raz w historii mają możliwość przekazywać sobie nawzajem wartość na odległość bez pośrednictwa osób trzecich. Co w tym złego?

  37

 • Ile cyberprzestępcy zarobili na ataku WannaCry?

  Ocena komentarza: 0
  po co mam czytac, skoro na codzien zyje z btc i jestem na biezaco ze wszystkimi PRAWDZIWYMI informacjami ze swiata krypto?

  10

 • Ile cyberprzestępcy zarobili na ataku WannaCry?

  Ocena komentarza: 1
  Rynek bitcoin jest wart dziś ok. 40 miliardów dolarów, takie okupy o wartości 140tys. nie miały żadnego wpływu na jego kurs.

  10

 • Radeon Vega Frontier Edition - pierwsze wyniki wydajności

  Ocena komentarza: 0
  Każdy towar czy usługa zawsze są warte tyle, ile rynek jest w stanie za nie zapłacić. Takie są prawa wolnego rynku. Jeśli wolisz rynki regulowane, to państwa komunistyczne/socjalistyczne stoją przed Tobą otworem. :)

  20

 • Skuteczniejsze targetowanie reklam dzięki danym GfK

  Ocena komentarza: 0
  Nie inwigilacja, tylko korzystają z danych, na których udostępnianie wyrażamy zgodę. Myk polega na tym, że zgodnie z prawem i z wchodzącym w życie od maja rozporządzeniem RODO masz prawo do wycofania zgody i skorzystania z tzw. przywileju do "bycia zapomnianym", tj. z usunięcia przez dany podmiot wszystkich danych, jakie przechowuje na Twój temat. W zasadzie już dzisiaj na podstawie Ustawy Ochrona Danych Osobowych przysługuje nam takie prawo, ale od maja będzie to proces znacznie uproszczony.

  Nikt nam nie zagląda do dokumentów, domów, samochodów i głów, żeby te wszystkie informacje pozyskać - dobrowolnie i bezmyślnie sami je udostępniamy w sieci. Na samym Facebooku udostępniamy większość naszego życia (DOBROWOLNIE), a potem mamy pretensje, że ktoś te dane zupełnie legalnie i za naszą zgodą wykorzystuje do celów marketingowych.

  Bądźmy rozsądniejsi w tym, jakie dane udostępniamy podmiotom trzecim, a nie marudźmy, że ktoś nas śledzi. O ile nie jesteś jakimś terrorystą czy przywódcą grupy przestępczej, to raczej nikt celowo nie próbuje Cię namierzyć i zdobyć Twoje dane.

  15

 • Radeon Vega Frontier Edition - pierwsze wyniki wydajności

  Ocena komentarza: 0
  Dokładnie. Na tej samej zasadzie działają kryptowaluty: duży popyt i mała podaż = wzrost kursu = więcej górników = stabilizacja kursu. Ale wątpię, żeby to była tylko tymczasowa moda ze względu na coraz większą popularność kryptowalut i ich coraz większą ilość na rynku. Ludzie uciekają od banków najdalej jak się da, a zdecentralizowane systemy są do tego najlepsze.

  20

 • Płyty X299 mogą mieć problem z przegrzewaniem sekcji zasilania i zasilaniem

  Ocena komentarza: 7
  Czy dobrze kojarzę, że Intel sugerował do nowych procków właśnie chłodzenie wodne? :P Czyli mamy teraz do wyboru albo przegrzewanie procesora, albo przegrzewanie sekcji zasilania?

  54

 • Oto nowe iPady Pro - specyfikacje robią wrażenie

  Ocena komentarza: 0
  Dokładnie. :) Jakoś jeszcze nie spotkałem się, żeby ktoś hejtował kogoś za to, że jeździ Mercedesem czy Porsche, bo przecież "za połowę ceny można mieć Mondeo z tym samym wyposażeniem". :P Ale jak widać świat technologiczny rządzi się swoimi prawami. :)

  16

 • Apple po cichu odświeża MacBooka Air

  Ocena komentarza: 1
  Dokładnie, postąpisz zgodnie ze swoim gustem. :) A osoby wybierające produkty Apple'a wybierają wg swojego.

  Dla jednego design i jakość wykonania, ekosystem, OS X są nieistotne, dla drugiego będą to czynniki decydujące o zakupie. Każdy ma prawo do swojego wyboru.

  23

 • Oto nowe iPady Pro - specyfikacje robią wrażenie

  Ocena komentarza: 2
  No i minusowanie! Nie zapomnij o minusowaniu. :D Ktos ma inne zdanie niż Twoje? Zminusowac! :D

  16

 • Apple przedstawia odświeżone MacBooki i przecenia MacBooka Pro 13

  Ocena komentarza: 0
  "To że do czegoś się przyzwyczaiłeś nie oznacza że jest to komfortowe w użytku..."

  Dla mnie jest w 100% komfortowe. :) I tyle, koniec dyskusji. Rozumiem, ze dla Ciebie nie jest. I to szanuje. :P

  "Cóż jeżeli według ciebie, brak zdrowego rozsądku jest wygodniejszy..."

  Nie mam pojecia, co to ma wspolnego z brakiem zdrowego rozsadku, ale to jest Twoje zdanie. :) Moje jest takie, ze dla mnie jest to zdecydowanie duzo bardziej komfortowe rozwiazanie, ktore do tej pory nie mialo zadnych nieporzadanych efektow ubocznych.

  24

 • Apple przedstawia odświeżone MacBooki i przecenia MacBooka Pro 13

  Ocena komentarza: 0
  "Ja za to, nienawidzę preinstalowanych programów/aplikacji. Wolę wybrać program który najbardziej mi odpowiada."

  No i dlatego caly czas mowie, ze wszystko jest kwestia gustu. :) Jeden woli tak, drugi woli inaczej. Poza tym funkcje, o ktorych wspominam, to nie zadne dodatkowe programy, tylko integralne funkcje MacOS-a. Do takiego AirPlay czy Time Machine nie potrzebuje zadnej aplikacji.

  "Wystarczy trochę uważać i nie instalować syfu i nie trzeba robić reinstalki windowsa, więc ten argument jest bez sensu."

  I o to wlasnie mi chodzilo miedzy wieloma innymi w komforcie uzytkowania. :) Na Macu nie musze sie dziesiec razy zastanawiac, zanim cos zainstaluje lub nie, nie musze czyscic rejestru itd. Pewnie, ze na Windowsie bedac ostroznym i "nie instalujac syfu" unikniemy koniecznosci reinstalek... Ale skoro nie musze byc ostrozny na Macu, to moim zdaniem jest to znacznie wygodniejsze. :)

  "Nie ważne jak dobry touchpady by był, kto wgl z niego korzysta podczas jakichkolwiek czynności..."

  I znowu wracamy do kazdego indywidualnych potrzeb. :) Raz ze bardzo duzo podrozuje i czesto nie mam zadnej plaskiej powierzchni, na ktorej moglbym uzyc myszki. A dwa na tyle przyzwyczailem sie do touchpada, ze za wyjatkiem gier do zadnych innych zadan nie wykorzystuje myszki. Sporo w tym zaslugi duzej biblioteki obslugiwanych gestow. Ja sobie np. nie wyobrazam podlaczania myszki do smartphone'a, naturalnie przychodzi mi jego dotykowa obsluga. Analogicznie mam z touchpadami Apple'a. Na iMacu za to często używam myszki, ale tylko dlatego, ze korzystam z Magic Mouse, ktora rowniez obsluguje niektore gesty, ktore mnie osobiscie ulatwiaja i usprawniaja prace.

  Wiec znowu sprowadzam sie do tego samego - kazdy kupuje to, co jest adekwatne do jego potrzeb. Nikt nie probuje nikogo namowic do niczego, a niektorzy hejtuja, jak gdyby ktos ich obrazal mowiac, ze "Moja marka jest lepsza od Twojej". :P

  Moze i jestem maniakiem Apple'a, ale jakos nie odczuwam nienawisci do wszystkich uzytkownikow Windowsa. :D

  24

 • Apple przedstawia odświeżone MacBooki i przecenia MacBooka Pro 13

  Ocena komentarza: -3
  "nikt mi jeszcze nigdy nie dał sensownego uzasadnienia tego stwierdzenia"
  Dla mnie najistotniejsze są funkcje dostępne w każdym Macu, których nie trzeba dodatkowo konfigurować, to mam na myśli między innymi mówiąc o komforcie użytkowania, np. Apple Time Machine, Apple Automator, czy AirPlay. Wiem, że te funkcje są dostępne także na Windowsie, ale w produktach Apple'a lubię to, że nie muszę instalować żadnego softu ani niczego konfigurować. Po prostu rozpakowuję sprzęt i wszystko już działa.

  Poza tym biorąc pod uwagę mój sposób użytkowania komputera Mac jest dużo stabilniejszy od Windowsa - przez 4 lata odkąd całkowicie przerzuciłem się na MacBooka i iMaca, ani razu nie musiałem robić reinstalki systemu. Poza tym w cenie urządzenia mam ciągłe darmowe aktualizacje systemu, co moim zdaniem także jest dodatkowym atutem.

  No i sama obsługa gestów na gładziku Apple'a - korzystałem z wielu notebooków, ale moim zdaniem Apple ma najlepsze touchpady, jakie można zamontować w laptopie.

  Oprócz tego wiadomo nie od dziś, że na każdym komputerze od Apple można zainstalować Windowsa - osobiście korzystam z Parallels Desktop, na którym mam uruchomione w trybie koherencji Windows XP oraz Windows 10, z których korzystam wyłącznie do odpalania gier (sporadycznie). Więc nie odczuwam też żadnych kłopotów zwiazanych z kompatybilnością z systemem.

  Jeśli chodzi o design, to to już jest w 100% kwestia gustu. Nie przeczę, że na rynku jest mnóstwo świetnie wyglądających ultra booków, ale dla mnie osobiście najbardziej pasuje nadal jednak prosty design MacBooków i iMaców.

  24

 • Oto nowe iPady Pro - specyfikacje robią wrażenie

  Ocena komentarza: -1
  Też mam dość tego biadolenia: "jesteś głupi, bo przepłaciłeś za Maca", "Nie, to Ty jesteś głupi, bo korzystasz z niedopracowanego Windowsa" i wieczne przepychanki. Każdy wybiera produkt dostosowany do jego potrzeb. To tak jak byś próbował kobiecie wcisnąć maszynkę do golenia, bo jak Ty jej potrzebujesz, to każdy na świecie musi ją mieć, a kto jej nie ma, jest chyba idiotą. :P

  16

 • Apple przedstawia odświeżone MacBooki i przecenia MacBooka Pro 13

  Ocena komentarza: 0
  A co jest złego w byciu fanboy'em Apple'a? Ja nim jestem i nie czuję się z tym źle. Po prostu MacOS X daje mi komfort użytkowania, jakiego nie daje mi Windows. Tak samo cały ekosystem urządzeń z logo nadgryzionego jabłka. To mój wybór, do którego mam prawo, nie narzucam go nikomu, ale też chciałbym, żeby nikt nie narzucał mi swojego.

  I zanim zacznie się hejt typu "ale możesz złożyć sobie Hackintosha za 1/10 ceny", chcę podkreślić, że sam design i jakość wykonania urządzeń Apple są dla mnie bardzo istotne. Poza tym nie wiem, czy można na jakimś lapku z Windowsem zainstalować MacOS-a?

  24