Mój sprzęt

 • Nazwa zestawu: X
 • Typ zestawu: komputer stacjonarny
 • Procesor: Intel Core i5-4690
 • Karta graficzna: MSI Radeon RX 480 GAMING X
 • Płyta główna: chipset Intel | Gigabyte B85M-D3H
 • Pamięć RAM: 4x DDR-3 1600 4 GB
 • Dysk twardy: Samsung | HD403LJ
 • Dodatkowe informacje: <div>Gdzie dokonano zakupu: morele.net Inne elementy w&nbsp;moim komputerze: CMStorm XORNET Plextor M6S 128 GB Co planuj&#281; zmieni&#263;: &#346;wiat, na lepsze. Do czego u&#380;ywam zestawu: Do obierania kartofli </div>

 • Nazwa zestawu: X
 • Typ zestawu: smartfon
 • Nazwa i model: Lumia 735
 • Procesor:
 • Dodatkowe informacje:

Komentarze

 • Android 8.0 Oreo pojawia się w statystykach, ale jego rynkowe udziały są marginalne

  Ocena komentarza: -1
  A co ma zrobić Google? Pistolet do głowy każdemu CEO i wymuszać upgrade? Nie żartuj sobie. Nikomu nie zależy na tym, aby użytkownicy mieli dostęp do najnowszych wersji Androida. I tak zrobili sporo, bo Android 8.0 dostał Treble, co w teorii powinno nieco rozruszać ten proces. Czy tak będzie? Przekonamy się, ale prawdopodobnie wciąż najwięcej będzie zależeć od dobrej woli producenta.

  6

 • Oto gdzie przesiaduje najwięcej Polaków

  Ocena komentarza: 8
  No, dokładnie. Przecież znasz 38 milionów Polaków, a nikt spośród nich nie korzysta z GG ani NK! Ech, no dalej, ilu znasz ludzi? 100? 200? Ilu z nich znasz na tyle dobrze, aby wiedzieć czy korzystają z NK lub GG? 10? 30? NK i GG mają po ~1,5mln użytkowników, przy liczbie internautów na poziomie mniej więcej 30 mln. Jeśli znasz 30 osób, to 1 z nich może korzystać z GG i NK - tak dla zobrazowania.

  14

 • Project Cars 2 - powrót na tor + testy wydajności

  Ocena komentarza: 1
  Czy ja wiem, czy te wymagania są aż tak wysokie? GTX 980 nieźle radzi sobie na ultra w 1080p. Gorzej wypadał we Wiedźminie 3, bo na ultra bez HW robił około 50 klatek, a przecież mówimy tu o ponad dwuletniej grze.

  36

 • Jezus kontra Budda w grze Fight of Gods [przez którą rząd Malezji zablokował Steama]

  Ocena komentarza: 9
  Łatwo byłoby tam umieścić Allaha. Wystarczyłoby połączyć koncepty z South Park oraz Family Guy. Czarny prostokąt z napisem "cenzored" podpisany jako "God of terrorists". To by wystarczyło.

  58

 • Xiaomi zaprasza na premierę, obok której nie przejdziemy obojętnie

  Ocena komentarza: 0
  Mam ten sam problem. Powiadomienia potrafią pojawiać się co kilka godzin. Najgorsze jest chyba to, że nie widać w tym żadnej reguły, bo czasem działa poprawnie. Dużo modeli do aktualizowania + wydawanie MIUI w oparciu o kilka różnych wersji Androida. Niezły burdel sobie Chińczycy zbudowali. Może dałoby się tego uniknąć, gdyby nie taka polityka aktualizacji. To jakieś wariactwo: MIUI 8 działa w oparciu o wersje Androida od 4.4.4 do 7.X. W przeciągu kilku najbliższych tygodni pojawi się MIUI 9, który nie przerwie wsparcia dla Androida 4.4.4, ale rozszerzy nakładkę do wersji 8.0. Nie wierzę w to, że istnieją jakieś sensowne przesłanki ku temu, aby nie podgonić starszych wersji choćby do wersji 5.0. Te urządzenia zazwyczaj świetnie radzą sobie z AOSP, więc dlaczego nie miałyby z MIUI?

  7

 • Dyski WD Red z helem i o pojemności 10 TB - do NAS-a

  Ocena komentarza: 0
  szmyste?

  19

 • Nie opłaca się być piratem - 24-latkowi grozi 5 lat więzienia

  Ocena komentarza: 5
  Więzienia nie wyglądają tak, jak przedstawia się w amerykańskich serialach. Agresja wobec współwięźniów zdarza się naprawdę rzadko, a jeśli 24-latek będzie grzeczny to szybko trafi na półotworek i będzie sobie żyć jak w hotelu. Niektórym wciąż wydaje się, że w każdej celi czai się trzymetrowy murzyn, który będzie gwałcić swoich kolegów z celi 5 razy dziennie.

  75

 • Wykradli nową część Piratów z Karaibów - żądają okupu

  Ocena komentarza: 5
  Żadne rozwiązanie. Ściągasz film na zabezpieczoną maszynę wirtualną i śmiało oglądasz. A z niej to już łatwo byłoby przygotować odpowiednią, czystą kopię. Musieliby wymyślić coś straszniejszego. Bicie w moralnościowe tony nikogo nie przekona.

  27

 • Autonomiczne samochody będą testowane u naszych sąsiadów

  Ocena komentarza: 3
  Chciałbyś sztucznie utrzymywać miejsca pracy. Protestującym górnikom też przybijasz piątkę, gdy słyszysz o tym, że domagają się finansowania nierentownych kopalń?

  12

 • Xiaomi tłumaczy się z braku złącza słuchawkowego w Mi 6

  Ocena komentarza: 3
  Kilka lat temu kupiłem niezłe słuchawki, za które zapłaciłem sporo pieniędzy. Zakup na dłuższy czas. Jestem bardzo zadowolony z jakości dźwięku. Teraz miałbym z nich zrezygnować, znów wydawać kilkaset złotych, ale tym razem na słuchawki bezprzewodowe? Nie przekonuje mnie to.

  41

 • GeForce GT 1030 - najsłabszy Pascal pojawi się po majówce?

  Ocena komentarza: 5
  Halo, Ziemia, przecież przez lata w marketach wciskano pokraki mające po 2-4GB vRAM-u, mimo że ich moc byłaby wystarczająca dla 256MB.

  18

 • Galaxy S8+ z 6 GB RAM może trafić do Europy - będzie drogi

  Ocena komentarza: 3
  Zawsze się zastanawiałem, czym właściwie kierują się ludzie kupujący telefon za 3, 4 tysiące złotych. Ilu właścicieli faktycznie wykorzystuje możliwości płynące z tak drogiej zabawki. Ja nie potrafiłbym, mam skonkretyzowane wymagania odnośnie do telefonu i nie kupiłbym czegoś, czego i tak bym nie wykorzystał. Drogie komputery, telewizory, sprzęt audio, aparaty - to wszystko daje doraźne korzyści, ale co takiego robią te drogie telefony, aby warto było je kupować? Robią wszystko, ale czy robią to na tyle dobrze, aby płacić za nie tak duże pieniądze?

  17

 • Galaxy S8+ z 6 GB RAM może trafić do Europy - będzie drogi

  Ocena komentarza: 0
  Jakość, nie ilość.

  17

 • AMD Radeon RX 570 i RX 580 - zdjęcia, specyfikacja i data premiery "nowych" kart

  Ocena komentarza: 1
  A czym innym miałby być, skoro AMD zarekomendowało dla niego cenę $179, kiedy R9 380 miał kosztować $199? RX 470 jest znacznie wydajniejszy i często bliżej mu do R9 390 niż 380. Przypominam, że AMD nie ustala kursu dolara.

  Dziwi mnie zaskoczenie części użytkowników, skoro AMD od lat praktykuje ten sam sposób odświeżania: taktowanie rdzenia i pamięci w górę, niższe napięcia i niższa cena. A tu zdziwienie, zupełnie jakby oczekiwali zupełnie innych kart.

  44

 • Poważna kolizja autonomicznej „taksówki” Ubera, testy wstrzymane

  Ocena komentarza: 7
  Trochę mnie to śmieszy, bo każdego dnia na drogach giną tysiące ludzi, bo wielu kierowców nigdy nie powinno zasiąść za sterami samochodu. To zdaje się być OK. Jednak gdy zdarzy się wypadek z autonomicznym samochodem, to zaraz ludzie zaczynają pisać o tym, jak bardzo jest to niebezpieczne.
  Moim zdaniem, autonomiczne samochody to świetna sprawa, choćby dlatego że bezwzględnie przestrzegają przepisów, zamiast naginać je według własnego widzi-misie. Autonomiczny samochód nie przejedzie na czerwonym świetle, nie wymusi pierwszeństwa i nie wyprzedzi Cię na podwójnej ciągłej - wiesz czego się po nim spodziewać, o ile sam znasz przepisy. Obecnie jest tak, że kierowca musi ciągle mieć się na baczności, bo nigdy nie wie kiedy jakiś dureń postanowi zrobić niebezpieczny manewr.

  17

 • Karta Radeon RX Vega przyłapana na zdjęciach? [AKT.]

  Ocena komentarza: 0
  To poczytaj fora i zobacz ilu ludzi ma problemy z RX 470 i 480, które zwykle wynikają z problemów z napięciem. Odświeżone wersje, najprawdopodobniej, rozwiążą te problemy i będą tym, czym powinny być Polarisy w momencie wyjścia. Nawet jeśli problemy dotyczą niewielkiej liczby klientów, to Polarisy zdecydowanie potrzebują poprawek. Patrząc na politykę AMD wobec odświeżonych kart, to można spodziewać się również niewielkiej obniżki cen (poza RX 560, który ma być odblokowanym Polaris 11, więc możliwe że będzie kosztować tyle samo bądź więcej).

  24

 • Śródziemie: Cień Wojny - pierwszy zapis rozgrywki

  Ocena komentarza: 2
  Nic, bo to ewolucja tego, co było dostępne w Cieniu Mordoru. Po prostu jest czymś ciekawym; grą w grze. Jeśli rozwinęli system obecny w pierwszej części, to z pewnością będą się czymś wyróżniać na rynku.

  12

 • AMD Ryzen 7 1700 - najtańszy 16-wątkowiec w naszych rękach

  Ocena komentarza: 11
  Zawsze to kliknięcie. Aż kusi uBlocka włączyć ponownie, gdy się widzi takie numery.

  60

 • Project CARS 2 - tak wygląda na ustawieniach Ultra w 4K/60fps

  Ocena komentarza: 3
  Ludzie powycinani z kartonu.

  66

 • Pamięci G.Skill Fortis i Flare X specjalnie dla AMD Ryzen

  Ocena komentarza: 1
  A czemu ludzie biorą i5-7600 zamiast i5-7400? Przecież tu też masz wzrost wydajności i kilka procent, a trzeba dołożyć dużo więcej. Natomiast RAM, w niektórych grach, potrafi dać zauważalnego kopa wydajnościowego. 10% pomiędzy najprostszymi 1600MHz CL9 i 2133MHz CL9 jest na porządku dziennym, a w niektórych grach (np. WatchDogs) potrafią sięgnąć 20% i sprawić że gra nabierze płynności. Moim zdaniem, gra jest warta świeczki.
  Zawsze dziwiłem się temu, że wpływ częstotliwości i opóźnień
  na wydajność jest marginalizowany. Cieszę się, że od jakiegoś czasu ludzie zaczęli zwracać na to uwagę. Nie wiem jak wygląda to teraz, ale jeszcze niedawno różnica pomiędzy tanimi i porządnymi kośćmi wynosiła 50 złotych na module. Szkoda tylko, że Intel wymaga do tego lepszej płyty głównej...

  20

 • AMD zapowiada procesory Ryzen 5 1600X i 1500X - konkurencja dla Core i5

  Ocena komentarza: 12
  Gdyby język świadczył o poziomie wykształcenia, mało który Polak miałby wyższe niż średnie. Nie łącz tych rzeczy, bo one rzadko idą ze sobą w parze; sam znam pewnego doktora habilitowanego, który jest świetny w tym, co robi, a gdy tylko się zapomni, to taki ściek mu się z ust wylewa, że aż źle się tego słucha. Podobnie idzie z powściągliwością - nie ma prostej korelacji pomiędzy nią a wiekiem.

  93

 • Nvidia zapowiada sterowniki pod DirectX 12 - wzrost wydajności gwarantowany

  Ocena komentarza: 3
  Przecież opłacalność w DX11 i tak jest konkurencyjna wobec Nvidii, więc jakie tu jechanie?

  36

 • AMD w natarciu - test procesora Ryzen 7 1800X

  Ocena komentarza: 14
  Tak, bo procesor 8/16 został stworzony z przeznaczeniem do gier. Poczekaj na propozycje 4/4, a potem porównuj. Mój i5-4690 w niektórych grach wypada lepiej od i7-5820X i innych HEDT, ale nie biorę tego jak wyznacznika wydajności.

  203

 • GeForce GTX 1080 Ti zaprezentowany - do sprzedaży trafi już w przyszłym tygodniu

  Ocena komentarza: 2
  Nie, ale bardzo dużą część. Ktoś biorący GTX 1080 najpewniej gra w świeże gry, a skoro gra w nie to istnieje wysokie prawdopodobieństwo że ma Steama. Może nie mieć, ale co wtedy? GOG, uPlay, Windows Store i Origin? Dużych gier bez DRM-ów właściwie nie ma.

  45

 • Najlepsza muzyka z gier - nowe notowanie RMF gamemusic

  Ocena komentarza: 2
  Nie ma muzyczki z Nekropolis ani ze Starego obozu w Gothicu :(

  55

 • Zjednoczone Emiraty Arabskie chcą mieć wielkie miasto na Marsie - za 100 lat

  Ocena komentarza: 5
  Przecież się zajmują. Co jakiś czas słychać, że finansują budowy kolejnych meczetów na terenie Europy.

  34

 • Mamy Ryzena i nie zawahamy się go użyć!

  Ocena komentarza: 2
  Trudno uwierzyć w te 52% więcej od Excavatora, ale gdyby to się okazało prawdą, to AMD osiągnęłoby IPC bardzo bliskie Skylake'owi. Excavator ma jakieś 5% wyższe IPC (wg AMD) niż Steamroller, a to przecież do procesorów z serii FX odnosiły się testy, bo mało kto był zainteresowany dziwnymi Athlonami na Excavatorze. ZEN miałby być w sumie szybszy o 59.6% od FX-X300, a to już jest kosmos.

  185

 • Blizzard nie będzie wspierał już systemów Windows XP i Vista

  Ocena komentarza: 3
  To już nie pogram na bankomatach w gry Blizzarda :/

  42

 • AMD pracuje nad procesorami Zen 2 i Zen 3

  Ocena komentarza: 3
  Lubię AMD i mam duże nadzieje co do ZEN, ale zauważ że oni sami mówią o wzroście 40% IPC w porównaniu do Excavatora. Jeśli te 40% okażą się prawdą, to powinni dogonić Haswella w wydajności per MHz, a przecież dziś większość ludzi będzie ich porównywać do Kaby Lake, który jest o te kilkanaście procent wydajniejszy. Nawet jeśli spełnia swoje obietnice, to i tak już na starcie będą w plecy. Wszystko rozbije się przede wszystkim o ilość rdzeni i opłacalność. Jeśli wypuściliby sześciordzeniowy procesor w cenie obecnych i5, to wtedy mieli niezłą kartę, ale jeśli wycenią go wzorem Intela, to wtedy będą mieć problem.

  47

 • Wizyta na Wenus - dlaczego chcemy tam lecieć?

  Ocena komentarza: 1
  Ale kotlety to Ty szanuj.

  18

 • Granie na konsoli jest lepsze

  Ocena komentarza: 5
  Uu, żarty się kogoś trzymają. Argumenty naciągane do bólu, ale najbardziej rozwalił mnie dwa:
  Konsolowe gry mają rewelacyjne tytuły na wyłączność

  429

 • Karty Radeon RX 400 - jak wyglądają ceny po kilku miesiącach?

  Ocena komentarza: 2
  Lubię AMD, ale RX 460 to wyjątkowo drogie padło. Pomijając gry w DX12 i Vulkanie, to GTX 1050 jest wydajniejszy kilkanaście procent (+ to, co zyska się na obniżeniu narzutu), znajdując się przy tym w tym samym segmencie cenowym. Wzięcie tego Radeona nad GeForce'a brzmi śmiesznie. RX 460 nie jest idealna w żadnym zastosowaniu. Dopiero po odblokowaniu SP ta karta nabiera sensu.

  47

 • Karty Radeon RX 400 - jak wyglądają ceny po kilku miesiącach?

  Ocena komentarza: 0
  Nikt nie czeka ze mną na refreshe? Znając AMD, to właśnie odświeżone Polarisy będą tym, czym miały być w momencie wyjścia.

  47

 • Kończy się czas na rejestrację kart SIM - czy to będzie dobra zmiana?

  Ocena komentarza: 3
  To chyba argument przeciwko, bo u nich rejestracja jest, a zamachy też...

  25

 • Tryb Game Mode w Windows 10 już oficjalnie

  Ocena komentarza: 3
  Nie lubię tego robić, ale... o czym to w ogóle jest? Przeczytałem nagłówek i myślę - oo, nowa kompilacja dla Windows 10 Insider i MS uaktywnił Game Mode, fajnie. Wchodzę i widzę: "Microsoft czyni starania, aby granie pod Windows 10 było jeszcze przyjemniejsze, zapewne głównie na słabszych sprzętach." Myślę - skoro nie ma nowej kompilacji, to może udostępnili trochę informacji odnośnie do działania tego ficzera. Zaglądam - cisza. News o niczym, w którym nie ma nawet screena Game Mode. To było strasznie słabe. Domniemywanie na temat doraźnych korzyści na słabszych maszynach nie jest niczym poparte - po prostu ktoś uznał, że GM może działać jak jakiś Gamebooster, ale to równie może być jakaś zwykła strimo-nagrywarka.

  27

 • Ważna aktualizacja wzbogaci Dishonored 2 o nowe elementy

  Ocena komentarza: 2
  Szkoda, że teak niewiele redakcji testuje gry po upływie pewnego czasu (patchów i sterowników). Chyba tylko ruski z gamegpu się w to bawią i powtarzają testy gier pod koniec roku. Im wyszło że wzrost wydajności w stosunku do wersji premierowej jest zauważalny, dla RX 470 i 970 jest do po 5 do minimalnej i 10 do średniej. Sporo.

  8

 • Windows 10 a prywatność - zmiany na plus

  Ocena komentarza: -5
  Tym samym tropem - 10 jest OK, jeśli zablokujesz mu komunikacje z serwerami MS-u i będziesz dostarczać łatki ręcznie. Jest to osiągalne.

  21

 • Windows 10 - mnóstwo nowości w kompilacji 15002

  Ocena komentarza: -2
  Bzdura. Była jedna jakaś tam aktualizacja, która faktycznie coś poresetowała, ale w kolejnych już było ostrzeżenie że coś tam zostanie zresetowane, co i tak zdarzało się dość rzadko.

  57

 • Integra Intel Kaby Lake kontra gry

  Ocena komentarza: 2
  Dużo dostaliście pieniążków dzięki mojemu wejściu na YT? uBlocka i Ghostery już dla was wyłączyłem. Filmiki oglądam bardzo rzadko, ale akurat ten mnie zaciekawił i tylko dlatego tam zajrzałem. Macie.

  Nie spodziewałem się żadnego szału, ale wyniki tych iGPU... ugryzłem nieco temat, zrobiłem kilka prostych obliczeń i zdaje się, że HD 630 ma wydajność stareńkiego HD 6670 lub GT 440 w wersji 144 CUDA, bo już HD 5750 i GTS 450 przy znacznie słabszych procesorach spokojnie generowały dość mocne 20 klatek w Wiedźminie 3 w 736p. Nie wydaje mi się, aby to była dobra gra do testowania takich układów. Lepiej byłoby zobaczyć tę kartę w jakimś MOBA (wiem - bardzo trudno powtarzalne, ale myślę że znaleźlibyście te 6 osób, które wykonałyby mniej więcej te same akcje w odpowiedniej kolejności, aby uzyskać mniej więcej jednolite przebiegi) bo chyba nikt nie liczy, że będzie łoić w AAA z 2015 na czymś, co nie jest Iris ani A10/A12. Trzeba te układy mierzyć pod kątem ich przeznaczenia, a nie jak normalne karty graficzne.
  A, no i skoro już musicie robić video, to podpatrzcie jak robią to inni, np. DigitalFoundry. Sam licznik z FRAPS-a to trochę mało, a do tego utrudnia wyłapywanie spadków i śledzenie samej płynności.

  18

 • W tej grze Hitlera zabraknąć nie mogło

  Ocena komentarza: 3
  Nie chcę Cię martwić, ale prawo istniało na długo zanim Mojżesz miał otrzymać Dekalog. 10 przykazań to zbiór zasad, które obowiązywały już wcześniej. I nie, nie trzeba być katolikiem/wierzącym w Jahwe, aby być dobrym człowiekiem; aby mieć zasady moralne. Śmieszne jest natomiast utożsamianie socjalizmu z ateizmem i odwrotnie, bo równie dobrze można zacząć wrzucać wszystkich katolików do jednego worka z ziejącymi nienawiścią patusami i moherowymi beretami.

  38

 • Miał być szerokopasmowy Internet dla każdego Polaka. Miał być

  Ocena komentarza: 0
  Chłopie, on ma tak skonfigurowany Internet, że na swoim 10-megowym łączu pobrałby te gry szybciej niż Ty na swoim 50Mb/s

  40

 • ASUS GeForce GTX 1050 Ti OC Strix - topowy średniak

  Ocena komentarza: 1
  To nie kwestia fanbojstwa, tylko zwyczajnej niewiedzy. Świadomi konsumenci to pewnie kilkanaście procent. Reszta leci po markach i radach sprzedawców. Nvidia to na tyle silna marka, że wie o niej znacznie więcej ludzi, niż o AMD. Myślisz, że przeciętny Janusz wie, że RX 470 w każdej grze zmiecie 1050Ti? Nie.

  28

 • ADATA SD700: zewnętrzne SSD z pamięciami 3D NAND

  Ocena komentarza: 0
  Nigdy? Żebyś się nie zdziwił. Jeśli będzie trzeba, to wpakują do środka odpowiednio duży akumulator, aby podtrzymywał dysk przy życiu, w przypadku gdy komputer będzie odłączony od sieci. Jeśli QLC pozwoli im zauważalnie zwiększyć zysk, to nie będą się zastanawiać ani 5 sekund.

  20

 • Kontrola RTV: nie musisz wpuszczać listonosza do domu

  Ocena komentarza: 3
  Czy to oznacza, że płacenie za coś, z czego się nie korzysta, jest dobre? Jeśli Niemcy wprowadzą podatek od możliwości sikania przez mężczyzn na siedząco, to to byłby dobry podatek? Sprawa rozbija się nie o samą kwotę i jakość prezentowanych treści, a o zmuszanie ludzi do płacenia za coś, z czego zwykle nie korzystają, lub opłacają już abonament u jednego z prywatnych dostawców - płacenie dwa razy za to samo. To jest złe.

  31

 • Ten monitor potu wie, kiedy czas na łyk wody

  Ocena komentarza: -3
  Sporo ludzi pije zdecydowanie mniej wody, niż powinny. Historie o 2 litrach płynu dziennie dla każdego można raczej włożyć między bajki, bo to zbyt duże uproszczenie, ale znam ludzi, którzy wypijają dziennie np. 2 szklanki herbaty i na tym kończy się ich uzupełnianie płynów. To zdecydowanie zbyt mało, nawet dla osób ze zmniejszonym zapotrzebowaniem na płyny. Taki plaster mógłby być dla nich niezłym mobilizatorem, aby przestali lekceważyć nawadnianie organizmu.

  15

 • Polska otrzyma 123 mln euro z UE, aby usprawnić ruch drogowy

  Ocena komentarza: 0
  Jak zmniejszyć liczbę wypadków? Nauczyć ludzi przestrzegać przepisów, bo to to stanowi największy problem. Duża część ludzi jeździ na czuja, bo przez lata wystarczyło wykuć małą pulę pytań i odpowiedzi, aby zdać teoretyczny. W Polsce - niestety - przyjęło się, że każdy, nawet największy tuman, powinien mieć prawo jazdy. Test był łatwy do zdania i dzięki temu takie gamonie, które z trudem funkcjonują samodzielnie w wielkim świecie, pozdawały egzaminy i teraz jeżdżą po drogach stanowiąc zagrożenie. Z PJ powinno być tak, jak dawniej z Maturą - nie dla wszystkich. Im większy odsiew, im większa trudność w zdobyciu PJ, tym bezpieczniej na drogach. Każdy chciałby prawko, ale nie każdy powinien je mieć. Trudno.

  PiS pluje na Unię ile wlezie, ale nie zapomina też o ciągnięciu kasy z budżetu. Skoro tak nienawidzą tej zgniłej, ateistyczno-islamskiej Unii, to czemu jeszcze nie doszło do Polexitu? Zgadzam się z tym, że w ten sposób Polska odzyskuje wpłacone przez siebie pieniądze i to generalnie jest OK. Po prostu nie podoba mi się ta rażąca niekonsekwencja, szczególnie że nie ma w Europie (?) większych eurosceptyków niż PiS.

  21

 • AMD pracuje nad ulepszonym Radeonem RX 460

  Ocena komentarza: -9
  Tu nie ma co "pracować", bo te gamonie mają już od kilku tygodni gotowy chip. Nvidia rozwaliła ich swoimi 1050 i 1050Ti, na który AMD nie ma żadnej odpowiedzi. RX 460+ z 1024SP miałby wydajność pomiędzy 1050 i 1050Ti, więc jeśli cena byłaby dobra (maks 600-650) to karta znalazłaby nabywców.

  22

 • Polski Rząd chce backdoorów i słabszych zabezpieczeń [AKT.]

  Ocena komentarza: 10
  Po tym jak uznali, że niższy wzrost PKB jest jest winą dawnego rządu i złośliwych przedsiębiorców, to już absolutnie nic mnie nie zdziwi.

  43

 • Odsprzedaż smartfonów Google Pixel może się źle skończyć

  Ocena komentarza: 5
  Pewnie przez kolejny tydzień pojawiałby się kolejne komentarze na temat tego, jak to haniebnie za zachowało się Apple, jak bardzo dyma swoich użytkowników i jak bardzo złe jest. Gdy jednak coś takiego robi Google, to zazwyczaj kończy się na kilku komentarzach i wzruszeniu ramionami.

  20

 • Film Snowden już w polskich kinach - a jak my sami postrzegamy jego działalność?

  Ocena komentarza: 3
  Istotność czegokolwiek to pojęcie mocno względne. Bardzo trudno byłoby wyróżnić tematy obiektywnie ważne. Mówią Ci coś nazwiska Gruza, Hanausek, Hołyst? Nie muszą, mimo że mieli ogromny wkład w rozwój polskiej kryminalistyki i kryminologii. Gdyby mnie ktoś spytał o osoby żyjące na przełomie XX i XXI wieku mające duży wpływ w rozwój medycyny lub matematyki, to pewnie milczałbym, nawet jeśli ich dokonania miały ogromne znaczenie dla rozwoju tej nauki. Podobnie jest ze Snowdenem - ludzie nie muszą go znać, nie muszą ogarniać jego dokonań, bo ich świadomość nie jest obiektywnie istotna. To nazwisko ma prawo nic nie znaczyć dla przeciętnego Kowalskiego. Ten sam Kowalski ma jednak swoich Snowdenów, którzy dla niego są istotni. Biebera kojarzyłoby więcej ludzi? Ach, oczywiście - porównaj jednak to, w jaki sposób media niebranżowe poruszają tematy z nim związane, a jak ze Snowdenem. Czy o jego przygodach usłyszysz w Teleekspresie? Nie. O koncercie Biebera w Polsce - owszem. Stąd różnica w znajomości tematu. Dla nas Snowden jest istotny, ale dla innych ta afera może być błahostką, durnotą i jedną z wielu teorii spiskowych. Uczący się młodzian pewnie mógłby rzucać gromy, gdyby dowiedział się że ważny dla niego człowiek (nie mówię tu o celebrytach, ale o np. wojskowym dowódcy) jest zupełnie nierozpoznawalny, mimo że w jego mniemaniu ten człowiek miał ogromne znaczenie dla przebiegu czegoś tam. Dla przeciętnego Kowalskiego, Snowden nie ma żadnego znaczenia, ujawnione przez niego informacje niczego nie zmieniają, a sama inwigilacja jest bez - no, może poza ideologicznym - znaczenia.
  Poza tym, hej, przecież tutaj mówimy o 35% nieznających go, więc 65% przynajmniej słyszało o nim! Czy to tak źle, patrząc na to jak mało się o nim mówi?

  Ten argument ze zdjęciami jest jednym z moich ulubionych. Inwigilacja jest paskudna - fakt. Naprawdę myślisz, że państwo chciałoby napisać program, który poszukiwałby gołych fotek na dyskach swoich obywateli? Dlaczego mieliby to robić, skoro Internet aż tonie w pornosach? Dyskredytacja wrogów politycznych? Ktoś będący wrogiem politycznym raczej nie trzyma na swoich urządzeniach gołych fotek swojego autorstwa ;), a jeśli trzyma to raczej jest zwykłym pionkiem, na którego i tak znalazłaby się masa innych haków. Nie używaj tego argumentu, bo ludzie z miejsca będą brać Cię za kogoś skrajnie niepoważnego. Chcesz wzbudzić w ten sposób poczucie zagrożenia u przeciętnego Kowalskiego, ale wystawiasz się jedynie na śmieszność.

  14