Na topie

Acer Nitro 5 i całkowicie nowy Nitro 7 - laptop do gier nie musi być drogi

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Laptopy

Kategoria: Komputery Laptopy Tematyka: Next@Acer Producenci: Acer

Obydwa modele bazują na najnowszych podzespołach, a przy tym zostały wyposażone w dodatkowe usprawnienia. Rozpoczęcie sprzedaży planowane jest w najbliższych miesiącach.

 • Acer Nitro 5 i całkowicie nowy Nitro 7 - laptop do gier nie musi być drogi
A A

Firma Acer zaprezentowała podczas konferencji Next@Acer nowe wersje laptopów do gier z serii Nitro – odświeżony model Nitro 5 oraz całkowicie nowy Nitro 7. Obydwie wersje mają pokazać, że wydajny laptop do grania nie musi dużo kosztować.

Nitro 5 występuje w wersji 15- i 17-calowej – producent zastosował tutaj matrycę IPS Full HD w wersji o jeszcze węższych ramkach. W przypadku modelu Nitro 7 zastosowano 15-calowy ekran Full HD o odświeżaniu 144 Hz i czasie reakcji 3 ms, co szczególnie zainteresuje miłośników gier akcji.

Acer Nitro 5
Acer Nitro 5

Obydwa modele bazują na nowych procesorach Intel Core 9. generacji i najnowszych układach graficznych Nvidii (najprawdopodobniej chodzi o GeForce GTX 1650/1660/1660 Ti chociaż oficjalnie tego nie potwierdzono). Oprócz tego udostępniono do 32 GB pamięci DDR4 RAM, a na dane przeznaczono dyski SSD M.2 PCIe połączone w macierz RAID 0 oraz standardowy dysk HDD o pojemności do 2 TB.

Producent chwali się również autorskim systemem chłodzenia z dwoma wentylatorami. Użytkownik może tutaj aktywować tryb CoolBoost, który zwiększa prędkość wentylatora o 10%, co przekłada się na lepsze chłodzenie procesora i układu graficznego (o 9% w porównaniu z trybem automatycznym).

Acer Nitro 7
Acer Nitro 7

Ciekawostką jest również zastosowanie gamingowej karty sieciowej Killer Ethernet E2500 - sterownik Killer automatycznie wykrywa strumienie gier, wideo i chatów, aby zapewniać priorytetowo przepustowość. Alternatywnie użytkownicy mogą sami ustalić priorytetowe programy, zmieniać przepustowość przypisaną do poszczególnych aplikacji, a nawet blokować niektóre z nich, dostosowując połączenie do jak najlepszego działania. Usługa Acer Nitro Stream pozwala na streaming gier na komputery PC i konsole.

Acer Nitro 6
Acer Nitro 5

Nowa wersja Nitro 5 będzie dostępna w Polsce od maja w cenie od 3899 złotych. Na Nitro 7 trzeba będzie poczekać do czerwca, a podstawowa konfiguracja została wyceniona na 4899 złotych.

Źródło: Acer

Odsłon: 5612 Skomentuj newsa
Komentarze

3

Udostępnij
 1. Ciekawski_
  Oceń komentarz:

  4    

  Opublikowano: 2019-04-12 10:53

  Rzeczywiście 4k, 5k za najtańsze wersje to tanio...

  Skomentuj

 2. Suncho
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2019-04-12 13:34

  ,,Killer Ethernet...'' no rewelacja, marketing dla umyslowo ubogich ;]
  pozdro

  Skomentuj

 3. Doctor
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2019-04-12 14:52

  3900zł za bazową konfigurację to niedrogo? Za GTX 1050 / 1650 sparowanego z 8GB RAM i dyskiem HDD, "niedrogą" ceną byłoby 2900zł. Zaprezentowane powyżej laptopy są ciekawe, ale ich koszt musiałby spaść o ok. 500zł aby cena była akceptowalna. I o kolejne 500zł, aby zaczęła być atrakcyjna.

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!