Na topie

Android 9.0 Pie wkrótce na OnePlus 5 i OnePlus 5T

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Systemy operacyjne

Chiński producent rozpoczął już beta testy na swoim rodzimym rynku. Sugeruje się, że proces wdrażania finalnej wersji oprogramowania ruszy jeszcze w tym roku.

 • Android 9.0 Pie wkrótce na OnePlus 5 i OnePlus 5T
A A

Aktualizacja Androida to temat, który u większości użytkowników budzi mało przyjemne skojarzenia. Zdecydowana większość producentów ma z tym spore problemy i wydaje nowe wersje systemu przede wszystkim dla topowych modeli, a dodatkowo po dłuższym oczekiwaniu. OnePlus chce być jednym z nielicznych wyjątków.

Jeśli chodzi o aktualizację przynoszącą system Android 9.0 Pie, chiński producent wydał ją już dla OnePlus 6. Nie zamierza jednak na tym poprzestać. Wkrótce z aktualizacji będą cieszyć się posiadacze modeli OnePlus 5 i OnePlus 5T. Obydwa miały premierę w 2017 roku, obydwa zadebiutowały z systemem Android 7.1.1 Nougat, a zatem będzie to dla nich druga aktualizacja z główną wersją platformy rozwijanej przez Google (po drodze był jeszcze Android 8.1 Oreo).

Skąd pewność co do nadciągającej aktualizacji? Zapowiedziano ją już jakiś czas temu, ostatnio na rynku chińskim wystartowały natomiast beta testy. Sugeruje się, że proces wdrażania finalnej wersji oprogramowania ruszy jeszcze w tym roku - nie tylko w Chinach.

Przypomnijmy, że latem tego roku OnePlus zachęcał do swoich smartfonów właśnie obietnicą regularnych aktualizacji. Jak widać stara się jej dotrzymywać.

Źródło: phonearena

Odsłon: 3057 Skomentuj newsa
Komentarze

2

Udostępnij

Systemy operacyjne w marketplace

 1. shadowman333
  Oceń komentarz:

  2    

  Opublikowano: 2018-11-15 11:04

  Warto dodać, że Android 9 jest zapowiedziany również na OnePlus 3 i 3T, które miały premierę w 2016 roku.

  Skomentuj

  1. StyliPasja
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2018-11-18 23:01

   OnePlus 3T dostanie andka 9 zaraz po 5T, ma to nastąpić jeszcze w tym roku. Czekam z niecierpliwością

   Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!