Na topie

AOC Q3279CVWFD8 - ciekawy monitor IPS WQHD za 1000 zł

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Monitory

Kategoria: Komputery Peryferia Monitory Tematyka: FreeSync Producenci: AOC

Nowy model sprawdzi się zarówno podczas pracy, jak i rozrywki. Sklepowa premiera monitora została zaplanowana na ten miesiąc.

  • AOC Q3279CVWFD8 - ciekawy monitor IPS WQHD za 1000 zł
A A

AOC nie zwalnia tempa i prezentuje kolejny monitor. Tym razem producent przygotował propozycję dla klientów szukających ciekawej propozycji mniej więcej za 1000 zł – poznajcie model Q3279VWFD8, zaprojektowany z myślą o użytkownikach domowych szukających dużego, uniwersalnego monitora w przystępnej cenie.

Zaprezentowany monitor uzupełnia popularną linię monitorów z serii 79. Urządzenie zostało wyposażone w 31,5-calową matrycę IPS o rozdzielczości 2560 x 1440 px i częstotliwości odświeżania na poziomie 75 Hz. Inżynierowie AOC nie zapomnieli o funkcjach dla graczy - mogą oni liczyć na czas reakcji 5 ms (GtG) oraz wsparcie dla technologii AMD FreeSync.

AOC Q3279VWFD8

Zastosowany panel zapewnia dużą szczegółowość obrazu oraz wierne odwzorowanie kolorów, pokrywając 88% przestrzeni barw NTSC i 98% przestrzeni sRGB. Współczynnik kontrastu statycznego w Q3279CVWFD8 wynosi 1200:1. Cechy te gwarantują optymalną jakość podczas wyświetlania zdjęć oraz filmów, a duża rozdzielczość będzie pomocna podczas pracy.

AOC Q3279VWFD8

W monitorze zaimplementowano technologie Clear Vision, która polepsza wygląd treści w niższych rozdzielczościach oraz Flicker-Free redukującą efekt migotania obrazu, co powoduje mniejsze zmęczenie oczu użytkownika.  Użytkownik Q3279CVWFD8 otrzyma do dyspozycji złącza DisplayPort, HDMI, DVI oraz VGA. Ponadto na obudowie monitora znajduje się złącze 3,5 mm jack, do którego można podłączyć słuchawki lub zewnętrzne głośniki.

AOC Q3279VWFD8

Specyfikacja monitora AOC Q3279CVWFD8

  • przekątna: 31,5 cala
  • rozdzielczość: 2560 x 1440 pikseli @ 75 Hz
  • matryca: IPS
  • kąty widzenia: 178/178 stopni
  • podświetlenie: 250 cd/m2
  • kontrast statyczny: 1 200:1
  • czas reakcji: 5 ms
  • wejścia: VGA, DVI, HDMI 1.4, DisplayPort 1.2
  • technologie: AMD FreeSync, Flicker-Free, Clear Vision
  • wymiary: 425,1 x 729,6 x 153,2 mm
  • waga: 7 kg

Monitor powinien trafić do sklepów jeszcze w tym miesiącu, a jego sugerowana cena detaliczna wynosi 1079 złotych. Myślicie, że to dobra propozycja za mniej więcej "tysiaka"?

Źródło: AOC

Odsłon: 4252 Skomentuj newsa
Komentarze

15

Udostępnij

Monitory w marketplace

  1. slo1q
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-07-17 11:28

    Ale dokładnie ten monitor (przynajmniej widoczny na zdjęciach), dostępny jest w sklepach od bardzo długiego czasu, kosztuje około 800 zł.
    AOC Q3279VWF - sprawdźcie w dowolnym sklepie.

    Skomentuj

    1. jacy4
      Oceń komentarz:

      4    

      Opublikowano: 2018-07-17 11:37

      Zauważ że tamten ma matryce MVA, ten ma IPS.

      Skomentuj

      1. slo1q
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2018-07-17 11:51

        Faktycznie, dziękuję za uwagę.
        Mój błąd.
        W takim razie czy zmiana z MVA na IPS jest warta dopłaty aż 300 zł? Polemizowałbym.

        Skomentuj

        1. xchaotic
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2018-07-17 12:06

          To cena rekomendowana - w praktyce powinno lepiej. Ja osobiscie duzo bardziej wole IPS od MVA a 1000PLN to nadal nie tak duzo jak na prawie 32" monitor. To odswiezanie mogloby byc ciut szybsze...

          Skomentuj

          1. kitamo
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2018-07-17 12:23

            to znaczy jakie bys chciał w IPS za mniej niż tysiaka? 120hz?
            to ten monitor musial by kosztowac co najmniej 2,5 raza tyle.

            Skomentuj

  2. Eternal1
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-07-17 14:08

    Użytkuję bliźniaczy model Q3279CVWF z matrycą VA (800zł). Pod względem opłacalności AOC po prostu ZAORAŁ ten segment. Jednak coś za coś, niska cena oznacza kompromisy a tutaj jedynym znaczącym jest ghosting jaki matryca VA generuje na czarnych obiektach.

    Na szczęście odpowiednia konfiguracja monitora, zwłaszcza opcji Overdrive+ShadowControl pozwala skutecznie zminimalizować efekt dzięki czasu spędziłem setki godzin w Battlefield1 ciesząc się 1440p/75Hz+FreeSync i zapomniałem o jakimkolwiek ghostingu.

    Jednak jeśli ktoś grywa wyłącznie w bardzo ciemne gry gdzie przez 90% czasu siedzi w zupełnej ciemności z latarką - odradzam wariant VA - w takich warunkach skuteczne pozbycie się ghosting-u wymagało by prześwietlenia sceny (b.wysoki ShadowControl) i utratę dobrych kolorów a zastosowana tutaj matryca VA oferuje świetne kolory (10bpc) oraz piękną, głęboką czerń.

    IMO wariant z matrycą IPS w cenie 1000-1070zł oferuje ten sam, bardzo wysoki poziom opłacalności co VA za 800zł.

    Skomentuj Historia edycji

    1. kitamo
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-07-17 16:45

      Mam AOC u3277 i jestem pozytywnie zaskoczony bo za tą cene to tak fajnego monitora 4k bym nigdzie nie kupił zapewne.
      Przyznać muszę rację że AOC odrobił przy tych moniotorach lekcje i są warte uwagi.

      Skomentuj

      1. Eternal1
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2018-07-17 17:13

        Zgodzę się.
        Nawet nie planowałem monitora o takich parametrach lecz skoro ten zmieścił się w zasięgu budżetu, zaryzykowałem i jestem bardzo zadowolony.
        AOC odwala dobrą robotę bo taka polityka cenowa ma wpływ na podnoszenie standardów rynkowych.
        Skoro oferują dość wysokie parametry w rozsądnych cenach, jest to też pewien bodziec dla pozostałych producentów monitorów aby powoli myśleć o modernizacji oferty.

        Skomentuj

  3. michal89chz
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-07-17 22:47

    Trzymajcie sie od tego z dala jak gracie. Mam AOC u3477pqu z 3k i input lag urywa dupe...mam też starszego AOC 24' i to samo... tragedia. Jak potrzeba Wam IPS 1440p na 32 calach to polecam Acer EB321 w wersji IPS (jest jeszcze ślamazarna VA). Wersja IPS tego Acera po podłączeniu kablem DP (na DVI i HDMI jest input lag duży) i wyłączeniu overdrive ma minimalny inputlag i zero ghostingu czy smużenia, świetne 60Hz 1440P do gier za +- 1500zł. Pozdro.

    Skomentuj

    1. michal89chz
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-07-17 23:35

      Cena tego Acera to obecnie 200£ (~1000zl) za IPS, nie sądziłem ,że w rok tak spadnie, ja dałem 300£, polecam (DP!)
      https://www.amazon.co.uk/Acer-EB321HQUA-31-5-Inch-Monitor-Panel/dp/B01M70UTZS

      Skomentuj

    2. Eternal1
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2018-07-18 08:08

      Trzeba po prostu sprawdzać parametry pod kątem swoich potrzeb - przed zakupem.
      AOC Q3279CVWF, czyli bliźniaczy do omawianego tutaj model na matrycy VA ma rekordowo niski input-lag na poziomie 3,95ms.

      Skomentuj

  4. michal89chz
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2018-07-17 22:49

    Trzymajcie sie od tego z dala jak gracie. Mam ultrawide 34 cale AOC u3477pqu i input lag urywa dupe...mam też starszego AOC 24' i to samo... tragedia. Jak potrzeba Wam IPS 1440p na 32 calach to polecam Acer EB321 w wersji IPS (jest jeszcze ślamazarna VA). Wersja IPS tego Acera po podłączeniu kablem DP (na DVI i HDMI jest input lag duży) i wyłączeniu overdrive ma minimalny inputlag i zero ghostingu czy smużenia, świetne 60Hz 1440P do gier za +- 1500zł. Pozdro.

    Skomentuj

    1. michal89chz
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-07-17 23:36

      Cena tego Acera to obecnie 200£ (~1000zl) za IPS, nie sądziłem ,że w rok tak spadnie, ja dałem 300£, polecam (DP!)
      https://www.amazon.co.uk/Acer-EB321HQUA-31-5-Inch-Monitor-Panel/dp/B01M70UTZS

      Skomentuj

  5. michal89chz
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-07-17 22:50

    Wybaczcie dubla.

    Skomentuj

  6. shamoth
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-08-16 10:09

    Już miałem brać starszego na MVA kiedy zobaczyłem, że w sklepie mają to samo ale na IPS więc wziąłem bez zastanowienia skoro kosztuje tylko 100pln więcej, niecałe 900pln.
    Matryca nie świeci się, zdecydowanie bardziej matowa niż połyskliwa.
    Ghostingu nie odczułem ale overdrive na wszelki wypadek i tak na minimum, 75Hz jak najbardziej grywalne.
    OSD poprawione chociażby pod względem suwaków gdzie mamy 100 zamiast 50 kroków co przekłada się na dokładność kalibracji.
    Tak jak w poprzedniku kalibrujemy na Gamma3 lub Gamma2 ale tu już trzeba na RGB zjechać suwakami do 20-30.
    VESA nadal brak ;/
    Po kalibracji w trybie 10bpc pokrycie sRGB 98% przy czym cała paleta to 114%, głownie przekracza/rozszerza się w kierunku czerwieni i zieleni.
    Deltę zawyża niestety czerwień ale czerń trzyma niską deltę.
    Także za ~900pln mamy monitor do grania, oglądania filmów i obrabiania materiałów w sRGB, chociaż przy 30bit można się pokusić o coś więcej tylko trzeba pamiętać że to tak naprawdę 8bit+FRC i ma swoje mankamenty.