Aplikacje mobilne

Apple App Store: pobrano już 25 miliardów aplikacji

z dnia 2012-03-07
Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
23 komentarze Dyskutuj z nami

Sklep Apple bardzo popularny.

Kilkanaście dni temu informowaliśmy, że coraz bliżej do przekroczenia granicy 25 miliardowów aplikacji pobranych ze sklepu Apple App Store. Jak się okazało, nie trzeba było długo czekać - magiczna bariera przełamana została w miniony piątek.

Tak duża popularność tego internetowego sklepu to naprawdę duży sukces Apple. Wszyscy z nim związani zdają sobie jednak z tego sprawę i skromnie przyznają, że taki wynik nie byłby możliwy bez producentów aplikacji oraz użytkowników. W wydanym oświadczeniu, Eddy Cue, wiceprezes Apple ds. oprogramowania i usług internetowych, przyznał że tak duże zainteresowanie App Store jest miłym zaskoczeniem.

"Kiedy startowaliśmy z App Store cztery lata temu nikt nie przypuszczał, że aplikacje mobilne staną się tak bardzo popularne, a deweloperzy stworzą tak wielki wybór aplikacji dla użytkowników iOS."

Aplle App Store 25 miliardów pobranych aplikacji

Wiadomo już, że 25-miliardowa aplikacja pobrana została w chińskim mieście Qingdao. Tamtejszy mieszkaniec zdecydował się na darmową grę przygotowaną przez Disneya - "Where's My Water?". Zgodnie z obietnicą Apple, szczęśliwiec za ściągnięcie 25-miliardowej aplikacji otrzyma kartę upominkową o wartości 10 000 dol.

Apple App Store gra Where's My Water?

Ten artykuł pochodzi ze strony benchmark.pl

Warto nadmienić, że wspomniana gra zbiera od użytkowników niemal same pochwały. Chwalą ją za prostą, ale zmuszającą do myślenia rozgrywkę. Oprócz niej App Store oferuje ponad pół miliona różnych aplikacji dla urządzeń z iOS i spodziewać należy się, że liczba ta będzie nadal systematycznie rosła.

 

Więcej o Apple

Źródło: networkworld, digitaltrends, technologytell

 

marketplace

Komentarze

23
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  "wspomniana gra zbiera od użytkowników niemal same pochwały. Chwalą ją za prostą, ale zmuszającą do myślenia rozgrywkę." ach Ci amerykanie :)
  Zaloguj się
 • avatar
  łaaał
 • avatar
  łaaał - na to, jak można zrobić 2 literówki w krótkim tytule newsa i jeszcze dotąd nikt na to nie zwrócił uwagi? :D
  Zaloguj się
 • avatar
  pobrać 25-miliardową aplikację to jak wygrać w totka ;)
  Zaloguj się
 • avatar
  Zapomnieliście dodać, że ta karta upominkowa jest do zrealizowania w Apple App Store. Czyli gość do końca życia będzie mógł pobierać za friko miliony aplikacji o pierdzeniu, wyciskaniu pryszczy, itp. Tylko gdzie on to pomieści skoro w jabłkowym sprzęcie nie można rozszerzyć pamięci za pomocą kart?
 • avatar
  Błąd w tytule - Apple
 • avatar
  "Zapomnieliście dodać, że ta karta upominkowa jest do zrealizowania w Apple App Store." - dokładnie, a pewnie jest jeszcze jakieś ograniczenie czasowe. Inna sprawa, to gdzie ten zwycięzca te wszystkie zakupione aplikacje pomieści? Na 8 GB ajfonie?
 • avatar
  Ja bym ten kupon wymienił na 10 sztuk nowego ipada3 w najlepszej wersji i sprzedawał na ebayu.
  Apropo iphone4s to ma 32/64GB pamięc,a nie 8gb.
 • avatar
  Nawet na 64 GB tych aplikacji nie upchasz. A nie wiadomo, co ma za sprzęt ten, co wygrał. Mogli się w applu postarać i dać te 10 tysięcy w realnych pieniądzach, lub też dać jakieś nagrody rzeczowe. A tak - 30% kasy do nich wróci.
 • avatar
  Gdzie jest k**** iPad 3/HD