Na topie

Asustor AS7004T - szybki NAS z czterema zatokami

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Serwery plików NAS

Osoby poszukujące szybkiego czterozatokowego serwera NAS do małego lub domowego biura, powinny rzucić okiem na tę propozycję – to Asustor AS7004T.

  • Asustor AS7004T - szybki NAS z czterema zatokami
A A

AS7004T to jeden z najwydajniejszych czterozatokowych serwerów NAS w ofercie firmy Asustor. Najlepiej powinien sprawdzić się w małym lub domowym biurze. Co konkretnie znajduje się na jego pokładzie?

Sercem serwera Asustor AS7004T jest (w zależności od wybranej wersji) dwurdzeniowy procesor Intel Core i3 3,5 GHz lub czterordzeniowy Core i5 3 GHz. Temu pierwszemu towarzyszą 2 GB pamięci operacyjnej, drugi zaś ma 8 GB RAM-u. W obu przypadkach jest to pamięć typu DDR3 SO-DIMM.

NAS oddaje do dyspozycji użytkowników cztery sloty na dyski 2,5- lub 3,5-calowe i pozwala na uzyskanie nawet 56 TB przestrzeni na pliki. Dodatkowo obsługiwane są nośniki zewnętrzne, które można podłączyć, wykorzystując dwa gniazda eSATA i pięć portów USB. 

Asustor AS7004T NAS

Serwer Asustor AS7004T oferuje transfery na sięgające 110 MB/s. Urządzenie umożliwia również synchronizację danych z usługami OneDrive, Dropbox czy Google Drive, a także współpracuje z torrentami oraz serwerami FTP i HTTP

Wypada również wspomnieć o obsłudze JBOD, RAID 0/1/5/6/10 i sprzętowego szyfrowania AES. Dopełnieniem całości są natomiast dwie gigabitowe karty sieciowe. Ile za to wszystko trzeba zapłacić? Aktualnie ceny rozpoczynają się od około 4100 złotych.

Źródło: Entrymedia, Asustor

Odsłon: 30168 Skomentuj newsa
Komentarze

8

Udostępnij

Serwery plików NAS w marketplace

  1. zakius
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2019-01-29 11:57

    >szybki
    >ddr3
    >transfery 110MBps (poniżej 1 Gbps)
    >2x 1Gbe

    ehe

    Skomentuj Historia edycji

  2. StartX_pl
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-01-29 15:42

    Niestety urządzenia NAS do mnie nie przemawiają, za mniej niż 1000zł mam to samo, a w zasadzie bardziej funkcjonalne na debianie.

    Skomentuj

    1. ahael
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2019-02-01 06:49

      Bawiłem siw QNAP na rack...myślę, że do końca nie jest tak jak piszesz :-).

      Skomentuj

    2. klosz007
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2019-02-04 00:27

      A twoje drugie imię to Adam Słodowy.
      Oczywiście że można sobie wydlubać samemu ale...

      Zmontuj mi coś takiego, daj taki sam łatwy w użyciu interfejs użytkownika (żebym nie musiał się doktoryzować z CLI i Linuxa) i wszystkie współpracujące z tym aplikacje, zapewniaj pomoc techniczną i aktualizacje oprogramowania przez kilka lat za 1000zł biorę od ciebie w ciemno.

      Ile razy jest test jakiegoś QNAPa, Synology czy innego ASUStora to się zawsze pojawi taki Adam Słodowy. Każdy taki Słodowy liczy tylko koszt sprzętu a zapomina o całej reszcie.

      Skomentuj

    3. bielin
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2019-02-11 23:21

      Zgadzam się z przedmówcą. Za 1000PLN mam Xeona E3 V2 i 8GB ram ECC. Konroler LSI i wszystko śmiga na Debian-OMV, aktualizacje na bieżąco i nauka Linuxa - bezcenne. Pozdrawiam Adamów Słodowych

      Skomentuj

  3. Leader86
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-02-05 13:31

    Hahahah 110MB/s, to cos a'la najtanszy qnap za 400zl.

    LAL

    Hahaha ale nieudolna reklama wolnego badziewia.

    Skomentuj

  4. benutzer
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2019-02-05 15:13

    Qnap czy Synology to świetne rozwiązania. Soft jest kozacki. ALe w cenie NASA za 4000 klocki można poszukać R230. Od 5 000 R330 z redundantnymi zasilaczami.

    Na linuxie przeciętny user nie jest w stanie zrobić tego co na QTS każdy w 5 minut. Tak więc porównywanie do Debiana, Ubuntu, Freenasa czy OMV to nieporozumienie. Za 1000 zł to nawet ciężko znaleźć sensowną obudowę z zasilaczem i kieszeniami HotSwap.

    Skomentuj

    1. bielin
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2019-02-17 22:21

      Chenbro ES34069
      a osobiście mam Acera G5450 za bezcen z wyprzedaży...
      Da się