Foto

Bentley sięga po technologię NASA i robi to zdjęcie…

z dnia 2016-06-22
Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
15 komentarzy Dyskutuj z nami

Na tym zdjęciu upakowano 53 miliardy pikseli. Na pozór jest to fotografia Golden Gate Bridge, ale...

Przyjrzyj się zdjęciu powyżej. Naprawdę ładna fotka mostu Golden Gate Bridge w San Francisco, prawda? No cóż, właśnie niezupełnie. W rzeczywistości jest to wciąż ładne zdjęcie, ale nie mostu, a samochodu Bentley Mulsanne, a uściślając: naszycia z logo producenta na fotelu pasażera. 

Firma Bentley wykorzystała technologię opracowaną przez NASA (na potrzeby marsjańskiej misji Curiosity), by połączyć 70 zdjęć w jedną całość. Wyjątkowa fotografia samochodu Mulsanne zawiera 53 miliardy pikseli, a wydrukowana zajęłaby powierzchnię całego boiska do footballu.

Jeżeli chcesz przekonać się o szczegółowości tego zdjęcia, możesz udać się na stronę projektu i scrollować ręcznie lub skorzystać z gifa (wersja dla leniwych).

Cały projekt jest bardzo kreatywną reklamą. Ma ze sobą nieść przekaz, że Bentley przykłada uwagę do najdrobniejszych detali. Cóż, tego można zresztą (a nawet należy!) wymagać, płacąc za samochód tyle, na ile zarabiając najniższą krajową w Polsce trzeba by pracować około 80 lat, prawda?

Źródło: The Verge

marketplace

Komentarze

15
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Robi wrażenie :D

  Teraz to jak w tych filmach, że zamazany obraz z kamery jedno kliknięcie i ultra super powiększenie z super ostrością ;P
  Zaloguj się
 • avatar
  Nie da się swobodnie pan&zoom więc to gruby fake - pewnie tylko centralna część zdjęcia przeznaczona do zoomu jest w tak wysokiej rozdzielczości.
 • avatar
  Bentley to render. Reszta to zdjęcie.
 • avatar
  Super, ale to ma być reklama czego?
  Zaloguj się
  -1
 • avatar
  W jaki sposób technologia robienia zdjęć NASA ma wpłynąć na samochody jakiegoś producenta? Chcą iść śladem producentów telefonów, gdy lata temu zaczęli wypuszczać pierwsze modele z aparatem? Teraz będzie reklama, najnowszy model auta z aparatem wyposażonym w świetną matrycę, filmy 4k i lampy błyskowe.
  Zaloguj się
  -3
 • avatar
  nie wiem jakim cudem, ale po wejściu na stronę ze scrollowaniem, i powrocie tutaj, zawiesiło mi się ubuntu ( do tego stopnia, że nawet powłok zmienić nie mogłem aby się uratować ) ehh
 • avatar
  wow
 • avatar
  Szkoda, że nie da się wszędzie tak przybliżyć