Ciekawostki

Bitcoin dobił do 15 000 dolarów

opublikowano przez Wojciech Kulik w dniu 2017-12-07

Kolejna „magiczna” bariera została pokonana. Wartość 1 bitcoina to już 15 000 dolarów i nic nie wskazuje na to, by miała zacząć spadać.

Kolejny tydzień – kolejny rekord. Można by nawet stwierdzić, że to powoli zaczyna robić się nudne. Dopiero co pisaliśmy o przekroczeniu przez bitcoina wartości 10 000 dolarów, a już dziś przebita została bariera 15 000 USD.

Ci, którzy czekają na upadek tej najpopularniejszej kryptowaluty, muszą się uzbroić w cierpliwość. Bitcoin bowiem nadal rośnie i to w błyskawicznym tempie. Jeszcze na początku tego roku pojedyncza „cyfrowa moneta” wyceniana była na 1000 dolarów, a teraz wartość jest 15 razy większa.

1 bitcoin 15 000 USD
Wartość bitcoina 7 grudnia 2017 roku.

W ostatnich dniach wartość bitcoina jest dość niestabilna – są mocne wzloty i poważne upadki. Od wczoraj obserwujemy przede wszystkim te pierwsze: w ciągu doby 1 BTC zdrożał z 12,5 do 15 tysięcy dolarów. Po dobiciu do tej bariery zaczął znowu lekko spadać, ale jest to zupełnie normalne.

Bitcoin wrzesień – grudzień
Zmiany wartości bitcoina w ciągu 3 ostatnich miesięcy.

Bańka nie pęka, być może więc McAfee nie będzie musiał jednak żegnać się ze swoją „męskością”. Jeśli tak dalej pójdzie, to niewyobrażalny wynik 1 BTC = 1 000 000 USD może stać się za kilka lat realny. Kto bowiem na początku roku pomyślałby, że bitcoin będzie miał pięciocyfrową wartość?

Podczas gdy jednak McAfee ma powody do radości (podobnie jak bracia Winklevoss), z uśmiechem problemy może mieć (przypomnijmy go raz jeszcze) Laszlo Haneycz, który 7 lat temu zapłacił za dwie pizze 10 000 BTC. Wtedy – około 30 dolarów.

Źródło: Coindesk. Ilustracja: RUSSGFX/Pixabay (CC0)

marketplace

Komentarze

32
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Valve właśnie wycofało możliwość płacenia tym dziwolągiem na steamie dopóki sytuacja się nie ustabilizuje.
 • avatar
  Bańka rośnie. Będzie analogicznie jak w przypadku bańki dotcomów:
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Ba%C5%84ka_internetowa
  Zaloguj się
 • avatar
  "Laszlo Haneycz, który 7 lat temu zapłacić za dwie pizze 10 000 BTC"
  Kali pić, Kali jeść
  Zaloguj się
 • avatar
  Kto zamierza inwestować, gdy już pryśnie? ;>
  Zaloguj się
 • avatar
  I bardzo dobrze. Takie wehikuly inwestycyjne sa najlepsze. Pompuje sie banke (lub piramide, jak kto woli), dopoki jest jeszcze stosunkowo mala saturacja na rynku. Przyjdzie czas, ze naplyw nowych inwestorow (kapitalu) wyhamuje, a wtedy duzi inwestorzy (domy inwestycyjne, fundusze hedge, miliarderzy) uplynnia swoje aktywa, a ludzie beda skakac z mostow, bo ich portfel bitcoinow jest warty 1/1000 tego co wczoraj. Niestety, takie jest prawo rynku.
  Ja nie ufam w BTC, ale okazja inwestycyjna jest nie do przecenienia, dlatego obstawiam kontrakty (CFDs) na (poki co) wzrost wartosci BTC wobec USD. Nie inwestuje milionow (£200), ale poki co jestem £2100 na plusie, z czego 1600 przelalem sobie na konto. Taka opcje polecam tez wam, fajny instrument do uzupelnienia portfela inwestycyjnego.
  Zaloguj się
 • avatar
  ojoj, szkoda ze nie można się teleportować kilka lat wstecz ;D
  Zaloguj się
 • avatar
  Z każdej strony wiadomości o nadchodzącej wojnie. Nic dziwnego, że traci sztucznie drukowany pieniądz, a zyskuje waluta, której ilość po pierwsze jest stała a po drugie nie można jej ukraść jak sztabki złota.
  Zaloguj się
 • avatar
  Bańka pęknie i wielu zostanie bankrutami! Tak przewiduje mój serdeczny przyjaciel znany na całym świecie Profesor i doktor ekonomii Marian Kapiś!!!
  Dlatego za jego namową kopię Monero o wiele przystępniejszą walutę która za dwa, trzy lata zastąpi Bitcoina którego już nie będzie!!!
 • avatar
  ...a dla mnie ten BITCOIN to jest wart nawet i 1000 000 000 000... raczka w gore kto chce kupic?
  Zaloguj się
  -1
 • avatar
  sąsiad na maszcie wywiesił strinie sąsiadki z napisem 1800+
  wiara w garbate aniołki jest ustawowa?
  cholera,za krótkie mam wlewy...
 • avatar
  Już niedługo news przy każdej zmianie o 1$...
  Zaloguj się
  -16