Na topie

Bitcoin znów warty ponad 5000 dolarów - nowy rekord

Autor:

Szef strefy Ciekawostki

więcej artykułów ze strefy:
Ciekawostki

Kategoria: Ciekawostki Tematyka: Bitcoin Kryptowaluty

Bitcoin znów zyskuje. Po kilku nieco słabszych tygodniach wartość najpopularniejszej kryptowaluty na świecie ponownie przekracza 5000 dolarów.

Bitcoin znów warty ponad 5000 dolarów - nowy rekord

A A

Wartość 1 bitcoina na początku września wyniosła nieco ponad 5000 dolarów, ale potem gwałtownie spadła i przez długi czas utrzymywała się w okolicach 4000. Znów pojawiały się głosy, że „bańka pęka”, ale nowe wyniki każą nie dawać wiary w takie stwierdzenia. Dziś ponownie bowiem przekroczony został poziom 5000.

1 bitcoin to ponad 5 tysięcy dolarów

Bitcoin 12.10 kwartał
Bitcoin dobija do 5000 dolarów po raz drugi – to wykres przedstawiający ostatnie 3 miesiące.

Ponowne osiągnięcie tego poziomu przez kryptowalutę może nie robić tak dużego wrażenia jak za pierwszym razem, ale bez wątpienia jest to wynik, obok którego trudno przejść obojętnie. Szczególnie jeśli spojrzy się na wykres poniżej – jeszcze w czerwcu media trąbiły o „rekordowych 3 tysiącach”, a próg jednego tysiąca po raz pierwszy został przekroczony w styczniu tego roku.

Bitcoin 12.10 rok
Tak zmieniała się wartość bitcoina w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy.

Nowy rekord wartości bitcoina

Jak wynika z danych publikowanych przez CoinDesk, bitcoin nie tylko powtórzył wynik sprzed miesiąca, ale ustanowił też nowy rekord. Obecnie jest to 5167,90 dol., ale jest wysoce prawdopodobne, że wartość ta jeszcze wzrośnie. Przy takim wyniku wartość całego „bitcoinowego rynku” to już ponad 85 miliardów dolarów.

Bitcoin 12.10 doba
Wartość bitcoina w ciągu ostatniej doby. Niewykluczone, że jeszcze pójdzie do góry.

Źródło: CoinDesk. Ilustracja: tombark/Pixabay (CC0)

Odsłon: 3069 Skomentuj newsa
Komentarze

19

Udostępnij

Ciekawostki w marketplace

  1. eninede
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2017-10-12 12:46

    Czy zgodzi sie ktos z mna, ze wartosc wykopanego przez gornika bitcoina rowna sie wartosci kupionego przez niego sprzetu do jego kopania ?

    Skomentuj

    1. mgkiler
      Oceń komentarz:

      7    

      Opublikowano: 2017-10-12 13:07

      A czy wartość wykopanego złota z pod ziemi jest równa wartości koparek, dźwigów, wierteł, i pensji dla górników?

      Skomentuj

      1. eninede
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2017-10-13 16:34

        teoretycznie tak powinno byc, cenna zlota powinna byc nawet wyzsza niz koszt wydatkow poswieconych na jego wydobycie

        Skomentuj Historia edycji

    2. mesjan
      Oceń komentarz:

      4    

      Opublikowano: 2017-10-12 13:21

      Zgadza się ludzie wkładają kupę pieniędzy w koparki a gdy wartość wykopanych bitcoinów staje się równa wartości koparki szybko odłączają ją od prądu i czym prędzej utylizują by kupić nową i tak w kółko.

      Skomentuj

    3. Summerlovr
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-10-12 21:03

      podczas jednego wywiadu ktos tam wspominal ze wykopanie 1 bitcoina to kosz 1000$

      Skomentuj

  2. marculonis
    Oceń komentarz:

    -4    

    Opublikowano: 2017-10-12 14:09

    Uważam, że rynek kryptowalut czeka duża korekta a dzisiejszy rekord jest działaniem spekulantów chcących wyciągnąć jak najwięcej z systemu.

    Chiny już się wycofały (technicznie zostało jeszcze kilka tygodni), Rosja już zapowiedziała państwowy monitoring przepływu krypto-środków więc podejrzewam, że UE też się za to weźmie. Chiny to blisko 50% rynku, Rosja to niemalże tyle samo. Za kilka miesięcy 70% - 90% rynku kryptowalut wyparuje i...

    ...spodziewam się potężnego zalewu używanych kart graficznych w okolicach Nowego Roku :)

    Pozdr.

    Skomentuj Historia edycji

    1. Namtih
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2017-10-12 14:39

      "państwowy monitoring przepływu krypto-środków" szczególnie tych anonimowych ;)) równie dobrze mogą ogłosić, że udało im się wyeliminować biedę ;)

      Skomentuj

      1. Q'bot
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2017-10-12 20:32

        Wiesz... W Rosji oficjalnie nie ma niepełnosprawnych, więc i całą resztę mogą uznać za nieistniejącą ;)

        Skomentuj

    2. drcocaina
      Oceń komentarz:

      4    

      Opublikowano: 2017-10-12 16:26

      To tak brzmi jakbyś napisał, że zaczną kontrolować użytkowników The Onion Router.

      Skomentuj

  3. Ghola
    Oceń komentarz:

    5    

    Opublikowano: 2017-10-12 14:29

    Mnie te kryptowalutach zirytowało jedno w sumie. Chciałem sobie kupić grafę, 1080 Ti, upatrzyłem sobie model. W piątek pod koniec września było ich jeszcze pełno, w poniedziałek leciałem na gwałt kupić model z innym chłodzeniem bo już nie było żadnej. I tak kupiłem ostatnią ... w Polsce ...

    Ręce opadają ...składać koparki z 1080 Ti ? No na łeb ktoś upadł ?

    Skomentuj

    1. kamil112234
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2017-10-12 19:21

      Za niedługo będą sprzedawać. Tak jak samochody są "nie bite" i "nie kręcone" tak teraz będą karty na alledrogo "nie kopane"

      Skomentuj

      1. Q'bot
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-10-12 20:33

        Jeśli tylko z gwarą, to co za problem.. padnie, nową dostaniesz kurierem ;P

        Skomentuj

  4. michcio2706
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2017-10-12 14:59

    Rekord będzie przebijany w najbliższych dniach bo zbliża się hardfork, każdy chce się nachapać ile może żeby zgarnąć jak najwięcej BTC gold. Im więcej BTC kosztuje tym bardziej opłaca się go kopać więc nawet 1080ti jest teraz opłacalne do kopania. A co do sytuacji w chinach i rosji, radzę doczytać i nie siać fermentu...

    Skomentuj

    1. marculonis
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-10-12 15:05

      https://www.theregister.co.uk/2017/10/10/russia_to_ban_cryptocurrency_exchanges/

      https://news.bitcoin.com/russia-block-access-cryptocurrency-exchange-websites/

      Jeżeli blokowanie dostępu do giełd wymiany nie jest monitorowaniem przepływu i ogólnie wstępem do wywalenia obrotu kryptowalutami z Rosji, to... ja nie wiem, co musi jeszcze się stać, żeby nie uznać tego jako ingerencję pańśtwa. Doczytaj proszę!

      Skomentuj

  5. vegasnight9
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-10-12 19:16

    Bankierom trzęsą się dupska i dostają drgawek na słowo "kryptowaluta". Bo nie mają na nią wpływu! Darmowe przelewy bez kontroli >>>??? Jak to ???!!

    Skomentuj

    1. musslik
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-10-13 07:40

      nie są darmowe...

      Skomentuj

  6. darioz
    Oceń komentarz:

    -4    

    Opublikowano: 2017-10-12 20:14

    Dość już kryptowalut!!! Czas na napisanie nowego światowego prawa które zabroni kopania jak i używania kryptowalut!!!
    Prawo musi być bezlitosne i każdemu kto będzie kopał kryptowaluty będzie groziło 25 lat więzienia bez mozliwości wcześniejszego zwolnienia!!!
    A firmy które będa przyjmować kryptowaluty jako zapłatę będą likwidowane a ich szefowie, całe rady nadzorcze, a także zwykli pracownicy będą skazywani na 25 lat więzienia lub nawet dożywocie czy kara śmierci!!!

    Skomentuj

    1. Q'bot
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2017-10-12 20:35

      Fajnie ;) Wtedy niech choć 50% społeczeństwa wykopie jakąś odrobinę, to będzie miała zagwarantowane życie w więzieniu za free, a reszta na wolności padnie od obciążeń podatkowych ;P

      I jaki boom dla firm budowlanych byłby! Więzienia mieszczące 3,5mld ludzkości^^

      Skomentuj Historia edycji

  7. tazik21
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2017-10-13 18:12

    na jakiej giełdzie(legalnej?) jest notowany ten bitcoin?

    wygląda to jak amber gold w sumie, to jest jak piramida finansowa :) żeby tylko nie płakali.