Na topie

CD Projekt otwiera studio we Wrocławiu

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry

CD Projekt RED Wrocław powstaje dzięki przejęciu Strange New Thing. Nowe studio od razu dołączy do prac nad Cyberpunk 2077.

 • CD Projekt otwiera studio we Wrocławiu
A A

CD Projekt RED rośnie w siłę. Ekipa zajmująca się obecnie rozwojem wyczekiwanej przez wielu gry Cyberpunk 2077 otrzyma posiłki, dzięki którym prace przebiegać powinny szybciej i efektywniej.

CD Projekt wydało dziś komunikat, z którego dowiadujemy się, iż zawarta została przedwstępna umowa sprzedaży związana z przejęciem wrocławskiego studio Strange New Thing. Zostanie ono przekształcone w CD Projekt RED Wrocław. Ekipa od razu dołączy do prac nad Cyberpunk 2077, nad którym pracują już dwa inne studia CD Projekt RED (z Warszawy i Krakowa).

„Wrocław to jedno z największych i najbardziej zaawansowanych technologicznie miast w Polsce, z rozwiniętą sceną twórców gier i wieloma deweloperami z dużym doświadczeniem. Wierzę, że skala Cyberpunka, jak i naszych przyszłych projektów będzie magnesem dla tych, którzy chcieliby dołączyć do CD PROJEKT RED, ale chcą tworzyć gry we Wrocławiu. Team, z którym startujemy ma imponujące doświadczenie, ale jestem przekonany, że we Wrocławiu jest jeszcze wiele talentów do odkrycia.” - Adam Kiciński, Prezes Zarządu Grupy Kapitałowej CD PROJEKT

Cyberpunk 2077

Nie zdecydowano się na czystki. Trzon CD Projekt RED Wrocław stanowić będą pracownicy Strange New Things.

„Jesteśmy bardzo podekscytowani faktem, że będziemy tworzyć rdzeń nowego studia CD PROJEKT RED. Wrocław to miasto, które znamy jak własną kieszeń. To fantastyczne miejsce do tworzenia gier. Uważam, że nasze doświadczenie i kreatywność pozwoli Cyberpunkowi stać się jeszcze lepszą grą.” - Paweł Zawodny, Szef Studia CD PROJEKT RED Wrocław

Przypomnijmy, że CD Projekt RED pojawi się na targach E3 2018. Wiele wskazuje na to, że CyberPunk 2077 zostanie na tej imprezie zaprezentowany.

Źródło: cdprojekt

Odsłon: 4662 Skomentuj newsa
Komentarze

7

Udostępnij
 1. winged
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2018-03-20 20:14

  A co z tą super tajemnicza grą nad ktora pracowali?

  Skomentuj Historia edycji

  1. pablo11
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2018-03-21 02:28

   Pracowali ?? No nie do końca, z tego co się orientuje, ktoś tam spekulował na podstawie planów wydawniczych, że coś wyjdzie. Przy czym jeśli rzeczywiście pracują, to raczej kwestia wstępnych prac, studio nie jest na tyle duże, by trzaskać na raz nie wiadomo ile tytułów AAA.

   Skomentuj

   1. FennPL
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2018-03-21 02:34

    Koledze chodziło raczej o strange new things

    Skomentuj

   2. winged
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-03-21 06:24

    http://strangenewthings.com/project/ :)

    Skomentuj

   3. Hans Olo
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-03-21 08:18

    To nie są spekulacje, tylko oficjalne plany spółki do 2021 roku.

    Skomentuj Historia edycji

 2. belineaenter
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2018-03-21 06:36

  Hurra, brawo! Jak tylko wyszedł Wiedźmin i Dying Light marzyłem aby te studia się połączyły w wiedźminie brakowało feelingu broni i walki takiej jak w Dying light i Dark Souls. Dwie najlepsze gry w życiu jakie grałem! Owocnej Pracy im życzę. Nazwa genialna też :P

  Skomentuj

  1. Hans Olo
   Oceń komentarz:

   1    

   Opublikowano: 2018-03-21 11:39

   Nie, nie robili. Przez ten czas robili W3 i dodatki, gdy koncepciarze skończyli W3, zabrali się za CP, w tym czasie dev team W3 nadal tworzył dodatki, potem dopiero zaczęli ich przesuwać na CP. Na koncepcje rzeczywiście mieli sporo czasu, bo już bodaj od 2015 roku zaczęli, ale to tylko dobrze wróży.

   Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!