Na topie

Co to jest Device Protection

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Mobile

Kategoria: Mobile Telefony Tablety Smartfony Tematyka: Google Android Vademecum

Funkcja Device Protection pozwala zabezpieczyć urządzenia mobilne z systemem Android. Podpowiadamy jak ustawić opcję i jaki ma wpływ na smartfony z aukcji.

 • Co to jest Device Protection
A A

Urządzenia z Androidem już od jakiegoś czasu są wyposażone w funkcję Device Protection, która pozwala zabezpieczyć je przed nieuprawnionym dostępem. Czym jest owa funkcja, jak ją ustawić i jak wpływa na telefony zakupione z drugiej ręki?

Device Protection to jedna z tych funkcji, która może znacząco zwiększyć bezpieczeństwo naszego smartfona lub tabletu. Użytkownik może nie tylko zabezpieczyć dostęp do zapisanych danych, ale też zablokować możliwość przywrócenia domyślnych ustawień lub całkowitego wyczyszczenia pamięci – ma to szczególne znaczenie w przypadku zgubienia lub skradzenia urządzenia.

Rozwiązanie działa na podstawie weryfikacji użytkownika. Jeżeli więc będziemy chcieli przywrócić domyślne ustawienia lub wyczyścić pamięć, urządzenie poprosi nas o weryfikację tożsamości poprzez zalogowanie do konta Google.

Jak ustawić Device Protection

W celu aktywowania zabezpieczenia, wystarczy dodać do urządzenia nasze konto Google. Jeżeli nie dodaliśmy go podczas pierwszego uruchomienia urządzenia, operację można przeprowadzić w kilku prostych krokach:

 1. Przechodzimy do ustawień urządzenia
 2. Wybieramy dział „Konta”
 3. Wybieramy opcję „Dodaj konto”
 4. Wybieramy opcję „Google”, a następnie postępujemy zgodnie z instrukcjami (w niektórych przypadkach może być konieczne jeszcze podanie kodu PIN, hasła lub wzoru zabezpieczającego).

Ustawienia konta Google

Funkcja Device Protection jest dostępna na urządzeniach z systemem operacyjnym Android Lollipop 5.1 lub nowszym.

Smartfon z aukcji a Device Protection

Funkcja Device Protection ma za zadanie zabezpieczyć urządzenie przed nieuprawnionym dostępem. Warto o niej również pamiętać podczas odsprzedaży sprzętu – przedtem należy usunąć przypisane konto Google. W przeciwnym wypadku kupujący nie będzie mógł korzystać z urządzenia.

Usuwanie Device Protection

Jak usunąć Device Protection?

 1. Przechodzimy do ustawień urządzenia
 2. Wybieramy dział „Konta”
 3. Wybieramy przypisane konto Google
 4. W opcjach wybieramy „Usuń konto” (jeżeli posiadamy więcej adresów Google, podane kroki należy zastosować do wszystkich przypisanych kont).

Jeżeli kupujemy urządzenie z drugiej ręki, warto wcześniej dopytać sprzedawcy czy została w nim dezaktywowana funkcja Device Protection. Obecność zabezpieczenia może budzić podejrzenia co do legalności pochodzenia sprzętu.

Źródło: inf. własna

Odsłon: 11262 Skomentuj newsa
Komentarze

1

Udostępnij
 1. PITUCH3
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2019-02-27 16:48

  Nowe FRP ? stare rozwaliłem w 10-15 min jadąc samochodem :P

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!