Głośniki

Bezprzewodowe głośniki 2.1 Creative T3150 z technologią IFP i Bluetooth

z dnia 2013-04-12
Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
4 komentarze Dyskutuj z nami

Urządzenie jest bezprzewodowe, a ze źródłem dźwięku łączy się za pośrednictwem technologii Bluetooth

Creative T3150 głośniki wygląd

Firma Creative zaprezentowała nowy bezprzewodowy zestaw głośnikowy 2.1 – T3150.

Creative T3150 to zestaw głośnikowy, pracujący w systemie 2.1. Urządzenie jest bezprzewodowe, a ze źródłem dźwięku łączy się za pośrednictwem technologii Bluetooth – dzięki temu głośniki mogą połączyć się nie tylko z komputerem, ale także różnego rodzaju sprzętem mobilnym, na przykład smartfonem czy tabletem.

Zestaw głośnikowy Creative T3150 został także wyposażony w technologię Image Focusing Plate. Dzięki płytce skupiającej, która jest rdzeniem IPF, możliwe ma być poszerzenie obszaru odsłuchu dźwięku oraz poprawienie jego kierunkowości. Całość zapewnić ma więc w rezultacie mocniejszy i bardziej wyrazisty dźwięk.

Subwoofer będący uzupełnieniem dwóch głośników satelitarnych został wyposażony w tubę, która rozszerza się ku dołowi. Takie rozwiązanie zagwarantować ma czyste basy i poprawienie wrażenia przestrzenności dźwięku. Całości w zestawie dopełnia przewodowy pilot, z poziomu którego mamy dostęp do regulacji głośności.

Creative T3150 głośniki satelity

Ten artykuł pochodzi ze strony benchmark.pl

Zestaw Creative T3150 pojawi się na rynku w maju 2013 roku. Jego cena wyniesie natomiast 289 złotych.

Źródło: Creative

marketplace

Komentarze

4
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Wszystko pięknie i ciekawie, ale tak czy tak należy dostarczyć zasilanie. Zastanawia mnie, czy będzie to przewodowo, czy są to głośniczki na baterie (sic!). Dlatego też nieco traci to sens. Może nie całkiem, ale jednak większość
  Zaloguj się
 • avatar
  Moim zdaniem dopóki nie spopularyzuje się profil A2DP Lossless to wszelaki sprzęt audio na bluetooth nie ma sensu.

  Jakoś nie przekonuje mnie podwójna kompresja tym bardziej z użyciem SBC (z analogu do cyfry > kompresja do np. mp3 > dekodowanie i ponowne kodowanie tym razem do SBC > wysyłka bluetooth > odbiór i konwersja z SBC do cyfry > konwersja z cyfry do analogu). Ponadto 99% urządzeń z bluetooth ma gówniane przetworniki DAC (nie ma sensu stosowania lapszych bo i tak kompresja usuwa nam mnóstwo informacji)).
 • avatar
  głośniki bezprzewodowe, a pilot na kabel - coś tu mi nie pasuje :D Najpierw powinni się postarać o bezprzewodowy pilot, przecież to żaden kłopot...