Internet

Cyfrowy Polsat LTE zwiększa zasięg

z dnia 2011-11-23
 | Redaktor serwisu benchmark.pl
26 komentarzy Dyskutuj z nami

W zasięgu znalazło się kilkanaście nowych miejscowości

Infrastruktura radiowa spółek Mobyland i CenterNet została rozbudowana o ponad 20 nowych stacji bazowych. Dzięki temu w zasięgu Cyfrowego Polsatu LTE znalazło się kilkanaście nowych miejscowości.

Nowe stacje pojawiły się w województwach: warmińsko-mazurskim, wielkopolskim, kujawsko-pomorskim, podkarpackim, małopolskim, pomorskim i  lubuskim.

Dostęp do usługi mobilnego internetu Cyfrowego Polsatu zyskali m.in. mieszkańcy Koła i Bartoszyc. Infrastruktura liczy obecnie 547 masztów dla usług HSPA+ i 542 maszty dla LTE. Liczby te regularnie rosną. Obecnie w zasięgu mobilnego internetu Cyfrowego Polsatu znajduje się ponad 18 tys. miejscowości, a spośród nich 1400 w  zasięgu technologii LTE, o której pisaliśmy na benchmark.pl.

Internet LTE pojawił się w ofercie Polsatu pod koniec sierpnia br. Firma jako pierwszy operator telekomunikacyjny w Polsce wprowadziła taką usługę na rynek i póki co nie ma konkurencji.

LTE

W ramach aktywacji usługi LTE użytkownik otrzymuje modem Huawei E398, który przy wykorzystaniu technologii LTE zapewnia dostęp do internetu z  prędkościami do 100 Mb/s.

W ramach oferty dostępne są 4 pakiety danych, dostosowane do potrzeb odbiorców, które różnią się ilością otrzymywanych gigabajtów oraz wysokością abonamentu. W zależności od potrzeb, można korzystać z comiesięcznej puli 3, 5, 10 lub 25 GB oraz usługi „Darmowe noce” (50 GB od północy do godz. 8:00).

Źródło: Cyfrowy Polsat

Ten artykuł pochodzi ze strony benchmark.pl

Art. zamieszczony za zgodą serwisu Techbyte.pl

techbyte

marketplace

Komentarze

26
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  jeden z najgorszych jesli nie najgorszy pomysl jaki w ostatnich latach widzialem
  chwalic sie internetem do 100Mb/s i ograniczac transfer do smiesznych 3 czy 5 GB takie, jaja tylko w Polsce
  przy takim necie to 3GB pojdzie w pare minut :D
  Zaloguj się
 • avatar
  ,,LTE Advanced, którego wejście szykowane jest na lata 2013-2014, przyniesie ze sobą olbrzymie, wręcz monstrualne zmiany. Niezwykle wyśrubowane parametry przesyłu danych sięgające nawet do 1 Gb/s do abonenta i 500 Mb/s od abonenta oraz 3-krotnie większa pojemność oznacza kolejną rewolucję
  Na tym jednak nie kończy się wizja rozwoju ultraszybkiego, mobilnego internetu w Polsce. Według prezesa zarządu Cyfrowego Polsatu, Dominika Libickiego, do 2015 roku sprzedaż oferowanej przez nich usługi mobilnej przebije pozostałe i stopniowo wyprze internet stacjonarny.''

  Co o tym sądzicie?
  Zaloguj się
 • avatar
  Internet z limitem danych i dużymi opóźnieniami (powyżej 20ms) nie ma racji bytu jako technologia do podstawowego użytkowania internetu dla świadomego mozliwości internauty.
  Strony www są coraz "bogatsze" w liczbę elementów zatem dla transmisji pakietowej kluczowym parametrem jest ping.
  Z kolei treść multimedialna ma coraz większą objętość danych co dyskfalifikuje na dzień dzisiejszy limity rzędu nGB, gdzie 1
 • avatar
  Wolę internet z UPC.
 • avatar
  Mam takie przeczucie, że warto inwestować w akcje Cyfrowego Polsatu
  Zaloguj się
 • avatar
  na Facebook idealny, pod warunkiem że ktoś nie będzie oglądał filmików
 • avatar
  czyli transfery zwiększą się 10 razy, limity pobieranych też 10x ? hehehe (zamiast 3GB w najtańszym będzie 30 ?)
 • avatar
  Mam pytanko....
  Jestem w zasięgu PLAY HSDPA moc sygnału to 20% i połączenie jest niestabilne.
  Szybkość internetu to około 310kb/s
  Czy jeśli kupię antenę zewnętrzną do modemu i moc sygnału prawdopodobnie podskoczy do około 60% to czy szybkość internetu wzrośnie? Jeśli tak to ile pi razy drzwi to może być?
  Oczekiwałem szybszych prędkości w końcu to zasięg HSDPA

  Zaloguj się
 • avatar
  Tak połączenie jest ograniczone przez operatora do 1 Mb, za 10zł miesięcznie można wykupić podniesienie prędkości do 4 Mb
  Hmmmmm czy zatem prędkość wzrośnie do 310kb/s x4=1,2Mb?????
  Jeśli ktoś jest w temacie może napisać do mnie na gg:39304653
 • avatar
  Wszystko fajnie tylko limit pobierania danych absurdalny do szybkości łącza
 • avatar
  Wszystko fajnie ale te limity sa śmieszne. Nie mówiąc już o realnej prędkości.
 • avatar
  Ta technologia może mieć przyszłość jednak teraz Polsat ma po prostu betatesterów którzy MU płacą, a nie on im.
  Zaloguj się
 • avatar
  Paranoja. Z jednej strony dają Ci mega-szybkie łącze, a z drugiej ograniczają jego funkcjonalność i przydatność.
  To po co ja mam mieć ok 100Mb/s ? żeby mi sie benchmark otwarl w 5sek a nie w 7 ?
 • avatar
  Niech zrobią na abonament bo te pakiety są za drobie i za mało tych gigabitów (minimum to 250GB)
 • avatar
  Konkurencja już jest - w plusie. Ale to tylko nazwa jest inna - sieć jest ta sama - mobyland. Póki co to tylko polsat i plus mają ten internet, ale to z racji tego, że polsat połączył się z plusem. Jeśli chodzi o maksymalna prędkość, to będzie wynosiła docelowo 360 mb/s a nie 1 gb/s. Przynajmniej tak nam mówili na szkoleniu z LTE. Pingi też są mniejsze - około 20-30 ms, ale to zależy gdzie jest nadajnik, a tych jest mało póki co. Ale ta technologia wnosi nie tylko większą prędkość, ale także odpowiednie bufory, dzięki którym z przechodzenia z jednego sektora na drugi, dane nie znikają. Wg. mnie jest obiecująca. Wiem, bo od miesiąca ją promuję w plusie. Na razie prędkości są małe, bo nadajników jest mało, ale ten rodzaj dostępu do internetu na pewno jest lepszy od HSPA+ Polska jest drugim krajem w Europie po Czechach zdaje się, który testuje tę technologię. Ale wiadomo - cierpi na chorobę wieku dziecięcego - musi być odpowiednia infrastruktura rozbudowana, dopiero wtedy pokaże pazurki. No i kolejnym plusem LTE jest też to, że może działać na praktycznie każdej częstotliwości. Przynajmniej tak nam mówili :)

  Pozdrawiam :)
 • avatar
  Ja mieszkam w małej wiosce, mam zasięg LTE, prędkośc nie spada poniżej 36mb/s, ping około 25 ms, jestem zadowolony z prędkości, gorzej z limitem, 10 GB.