Na topie

D-Link prezentuje system Covr - dostęp do sieci Wi-Fi od teraz w całym domu

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Akcesoria sieciowe

Kategoria: Komputery Sieci Akcesoria sieciowe Producenci: D-Link

System Covr opracowano w celu wyeliminowania wolnych połączeń, martwych stref oraz konieczności korzystania z wielu sieci bezprzewodowych.

 • D-Link prezentuje system Covr - dostęp do sieci Wi-Fi od teraz w całym domu
A A

W ofercie firmy D-Link pojawiły się urządzenia Covr Whole Home Wi-Fi, które tworzą system Hybrid Whole Home Powerline Wi-Fi – pozwala on zapewnić dostęp do szybkiej sieci bezprzewodowej w całym domu. Urządzenia zostały zaprezentowane na tegorocznych targach IFA w Belinie, natomiast teraz możemy o nich powiedzieć coś więcej.

Covr Hybrid Powerline Wi-Fi to pierwszy na świecie system korzystający z technologii Powerline, który udostępnia sieć Wi-Fi w całym domu – opracowano go, by wyeliminować wolne lub niestabilne połączenia, martwe strefy oraz konieczność korzystania z wielu sieci bezprzewodowych. System jest tworzony przez zestaw adapterów wyposażonych w hotspoty Wi-Fi, łączących się z domowym routerem.

W technologii Covr Hybrid Powerline Wi-Fi dane przesyłane są przez domowe okablowanie elektryczne, a każde gniazdko z prądem może pełnić funkcję gniazdka sieciowego. Rozwiązanie to charakteryzujące się stabilnymi i wydajnymi połączeniami, na które nie ma wpływu odległość, grubość ścian lub rodzaj użytych materiałów budowlanych.

System Covr sprawia, że w całym domu można swobodnie korzystać z Wi-Fi (i to bez utraty połączenia). Mobilne urządzenia automatycznie przełączają się między hotspotami systemu, podłączonymi do standardowych gniazdek elektrycznych, dzięki czemu bez przerw można prowadzić wideorozmowy lub słuchać muzyki online przez smartfony lub tablety.

System Covr, będący połączeniem sieci Wi-Fi oraz technologii Powerline, tworzy w domu jedną, ultraszybką sieć bezprzewodową. Adaptery Covr wyposażono w trzy gigabitowe porty Ethernet, do których można podłączyć komputery, telewizory Smart i inne urządzenia, bez konieczności przeciągania kabla Ethernet. Dodatkowe moduły systemu umożliwiają swobodną rozbudowę sieci w domach lub małych biurach. Producent chwali się prostą i szybką konfiguracją (również z poziomu smartfona lub tabletu).

D-Link Covr

System Hybrid Whole Home Powerline Wi-Fi będzie dostępny dla klientów w Polsce w listopadzie w sugerowanej cenie 759 złotych. Do systemu Covr szybko można dodać kolejne adaptery. Każdy taki moduł automatycznie określi siłę sygnału sieci bezprzewodowej i połączy się ze źródłem Wi-Fi, zapewniając optymalne połączenia (maksymalny zasięg takiej sieci to nawet 450 m2).

Źródło: D-Link

Odsłon: 6833 Skomentuj newsa
Komentarze

2

Udostępnij

Akcesoria sieciowe w marketplace

 1. Franz
  Oceń komentarz:

  3    

  Opublikowano: 2017-09-25 15:11

  Jak można takie reklamy zamieszczać jako coś udające artykuł - jeszcze ktoś przeczyta te marketingowe wypociny i wyda te 759 zł. i się bardzo rozczaruje.

  Skomentuj

 2. xGatki
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2017-09-25 21:12

  Ze niby 1 na swiecie? Hah. Lepsze są te od FRITZ pwoerline.

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!