Na topie

Płyty Intel Z390 zadebiutują 8 października, ale na procesory Core 9000 poczekamy trochę dłużej

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Płyty główne

Nowa platforma Intela ma przed nami coraz mniej tajemnic. W sieci można znaleźć nie tylko informacje o procesorach i płytach, ale też ich terminie premiery.

  • Płyty Intel Z390 zadebiutują 8 października, ale na procesory Core 9000 poczekamy trochę dłużej
A A

W sieci już od dłuższego czasu pojawiają się przecieki na temat procesorów Intel Core 9000 i przeznaczonych pod nie płyt głównych z serii Z390. No dobrze, ale kiedy powinniśmy się spodziewać ich premiery?

Intel, jak łatwo się domyślić, jeszcze nie chce ujawniać informacji na temat terminu premiery nowych konstrukcji. Nie oznacza to jednak, że nie ma sposobów na poznanie tych informacji.

Producenci płyt głównych są tutaj mniej ostrożni – na fanpage'u MSI można znaleźć tajemniczy konkurs 39.0, które kończy się 8 października. Firma Gigabyte w swojej kampanii promocyjnej również odnosi się do tej daty. Nietrudno się domyślić, że właśnie wtedy na rynku pojawią się płyty główne z chipsetem Z390.

ASRock Z390 Taichi Ultimate
Niektórzy producenci nawet nie kryją się z nowymi płytami - firma ASRock na jednym ze swoich pokazów zaprezentowała model Z390 Taichi Ultimate (foto: Danawa)

Nowe płyty zaoferują podobną funkcjonalność do modeli Z370, ale zastosowanie nowego układu pozwoli wykorzystać porty USB 3.1 oraz opcjonalny moduł WiFi. Już wcześniej pisaliśmy o modelach firm ASRock, Gigabyte i MSI.

Intel Core 9000 - specyfikacja

Zainteresowani procesorami Core 9000 będą jednak musieli poczekać trochę dłużej. Użytkownicy serwisu Reddit ustalili, że premiera nowych jednostek nastąpi dopiero 19 października (początkowo będą to tylko modele do podkręcania - Core i5-9600K, Core i7-9700K i Core i9-9900K). Co istotne, nowe procesory będą współpracować z obecnymi płytami z serii Intel 300.

To jak, planujecie przesiadkę na nowy sprzęt?

Źródło: ComputerBase, Danawa, VideoCardz

Odsłon: 4238 Skomentuj newsa
Komentarze

16

Udostępnij
  1. KENJI512
    Oceń komentarz:

    -3    

    Opublikowano: 2018-09-26 12:25

    Ciągłe opóźnienia... Intel, RTXy... niby tacy potentaci.. a jednak żałosne. Podejście do klienta poziom 0.

    Skomentuj

    1. rlistek
      Oceń komentarz:

      7    

      Opublikowano: 2018-09-26 12:34

      wut?

      Jak mogą być opóźnienia jak nie było jeszcze żadnej daty premiery?

      Co do RTXów, to zamówiłem w preorderze, dostałem na premierę. Faktycznie jest tygodniowa obsuwa dla wersji Ti, ale nazywanie 7 dniowego opóźnienia premiery, o czym poinformowano klientów wcześniej, "żałosnym" i "zerowym poziomem podejścia do klienta" wydaje mi się zdecydowanie przesadzoną reakcją.

      Skomentuj

      1. stalkerpl
        Oceń komentarz:

        -3    

        Opublikowano: 2018-09-26 15:25

        płacą ci za te komentarze?

        Skomentuj

        1. rlistek
          Oceń komentarz:

          3    

          Opublikowano: 2018-09-26 16:04

          Nie, a kto powinien? Mówisz, że się frajerzę, że piszę za darmo? :(

          Skomentuj Historia edycji

      2. Majuss
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2018-09-26 18:03

        Już jest kolejna zmiana daty premiery

        Skomentuj

    2. KENJI512
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2018-09-26 19:20

      rtx 1080ti - znow opozniony, tym razem na pazdziernik...

      Skomentuj

      1. kitamo
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2018-09-27 09:45

        wiedzmin ile był opóźniony? tak tylko wez na szybko przypomnij.
        Wtedy też mówiłeś o zerowym podejściu do klienta?

        Skomentuj

        1. KENJI512
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2018-09-27 14:46

          Za wieśka była uczciwa cena.

          Tutaj mamy 5-6 tys zł. + monopolistyczne szalkowanie cen ku górze (kiedyś najlepsza karta graficzna = 2.0-2.5 tys zł).

          To jest podejście do klienta? Robią wyzysk, a od siebie niewiele. Jak oczekują, że klient będzie płacił takie pieniądze za ich sprzęt to chociaż niech się postarają i dadzą go na czas.
          A nie opóźnianie premier, bo narobili gtxów poprzedniej generacji, na których mieli doić klientów, jak krowy (górników) ;)

          PS. poczytaj sobie o macierzy BCG i "dojnych krowach", niestety Nvidia robi ze swojej oferty właśnie taką macierz, ale nie w ramach jednej generacji, ale wielu, co hamuje postęp...

          Skomentuj

  2. Dudi4Fr
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-09-26 12:30

    Czyli jeszcze miesiąc trzeba czekać, a potem i tak będą pewnie problemy z dostępnością i kosmiczne ceny z tego powodu.

    Co ciekawe ciągle nie mamy żadnego info o Core-X refresh pod X299(?)

    Skomentuj

    1. voxcordi
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-09-26 22:02

      Czemu miałby służyć refresch do X299? Wszak masz całą "rodzinę" Xeon W-21xx. Czekamy na nowy chipset X599 ;-)

      Skomentuj

      1. xxx.514
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2018-09-27 09:01

        A chociażby po to, żeby Intel naprawił to co spsioczył - wsadzenie pasty do zębów pod jedne z najwydajniejszych, nieserwerowych procesorów.

        Skomentuj

  3. kaylo
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2018-09-26 12:59

    Do gier 6700k @ 4.7GHz wciąż daje radę. Z wymianą platformy czekam aż wyjdzie ram DDR5 i PCI-E 4.0 wtedy może nastąpi znaczący wzrost wydajności IPC. Do tego czasu wystarczy mi regularnie zmieniać GPU.

    Skomentuj

    1. kitamo
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2018-09-27 09:46

      bo CPU zmieniają teraz Ci którzy kupili 5-6 lat temu ostatnio procesor. Nie ma sensu co 2-3 lata wymieniac bo to sie mija z celem.

      Skomentuj

  4. BILInek
    Oceń komentarz:

    -3    

    Opublikowano: 2018-09-26 13:52

    a ja jednak wole i7 8086k na te chwile nie iwdze sensu zeby do grania inny procesor brac :) powyzszy juz czeka na obudowe ktora niestety ma opoznienie :D bo w stara wodne choldzenie sie zmiescilo sie pomomo ze specyfikacja obudowy przewiduje takowe.... ale nie bierze pod uwage ze moze wiatrak z choldonicy nachodzic na RAM.... zalosne nie polecam CM 690 Advanced II na dolnej czesci tez probowalem o choldnica nie miesci sie z zasilaczem razme wiec totalnie dno a nie obudowa! :D czekam na be quiet 900 base pro :)

    Skomentuj

  5. DragonRed
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-09-26 19:20

    Po co pisać , że takich i7-6700k starczy mi do wszystkiego gdy wszystko zależy od tego ile wymagamy od swojego PC oraz co potrzebujemy.
    Można powiedzieć o rozdzielczości Full HD jako podstawowej dla przeciętnego użytkownika więc jak najbardziej wyżej wymieniony model wystarczy do gier z generowanymi 2milionami pikseli na ekranie.
    Mało tego sporo osób dalej kupuje model FX - 6xxx bo widocznie starczą im do jego wymagań.
    Jednak patrząc na rozwój w tej dziedzinie nie wiadomo tak na prawdę czy nawet w przyszłych produkcjach samych gier zapowiadanych na rok 2019 i później taki i7-6700k nawet dla Full HD nie będzie ograniczeniem dla karty graficznej właśnie ze względu na ilość wątków.
    Piszę o grach bo najczęściej takie zainteresowania mają czytelnicy bo jeżeli chodzi o programy to tutaj podział jest już widoczny.Tam gdzie dalej są głównie optymalizacje pod procesory Intela i słabe pod architekturę Zen pierwszej generacji to cena co do możliwości potrafi i tak przemawiać za CPU AMD.
    Są silne produkcje takie jak ADOBE , które nie uznają nic innego niż procesorów Intela co widać po wynikach wydajności a mimo to AMD potrafi też zabłyszczeć.
    Obecnie pod kątem CPU należy patrzeć kategoriami wielowątkowości takiego układu bo 8wątków co raz widocznej będzie ograniczał kartę graficzną zwłaszcza gdy procesory będą mogły obliczać coś więcej niż same kontury.
    i9-9900k pewnie zaraz po premierze i tak będzie tańszy w sklepach niż grudniu tego roku bo z powodu braków magazynowych jego cena pójdzie do góry.To samo tyczy się modelu i7-9700k gdyż osoby kupujące takie procesory mają nadzieję na długowieczność tych modeli przynajmniej na takim poziomie jak i7-2600k.

    Skomentuj Historia edycji

    1. kitamo
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-09-27 09:47

      ale wymysliłes.