Na topie

DJI Inspire 1: dron z kamerą 4K i trzyosiową stabilizacją obrazu

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Foto

Kategoria: Foto Ciekawostki Gadżety Drony Tematyka: 4K wideo 4K Producenci: DJI

Bez wątpienia jest to jeden z najbardziej wyróżniających się na tle konkurencji dronów.

DJI Inspire 1

AA

Na rynku pojawia się coraz więcej dronów – tylko nieliczne z nich pozytywnie się jednak wyróżniają. Do takich bez wątpienia należy DJI Inspire 1. Ten bezzałogowiec może pochwalić się bardzo ciekawym zapleczem technicznym (m.in. automatyczne startowanie i lądowanie, telemetria lotu, GPS, stabilizacja lotu) – szczególnie warta uwagi jest jednak wbudowana kamera z trzyosiowym stabilizatorem obrazu, które jest w stanie zarejestrować materiały o rozdzielczości 4K

Kamera drona DJI Inspire 1 z sensorem CMOS 1/2.3" jest w stanie wykonywać zdjęcia o rozdzielczości 12 Mpix w formacie Adobe DNG RAW – dzięki zastosowanemu obiektywowi możemy liczyć na 94-stopniowe pole widzenia. Z kolei automatycznie chowające się po starcie podwozie sprawia, że użytkownik może bezproblemowo obracać kamerę o pełne 360 stopni (wszystko z poziomu kontrolera). Jeśli natomiast chodzi o wideo – rozdzielczość to 4K, a szybkość – 24 lub 30 klatek na sekundę. Producent pozwala także operatorowi kamery na dostosowywanie preferencji nagrywania. Trzyosiowy stabilizator obrazu zapewniać ma natomiast wysoką jakość , nawet podczas lotu ze słabym sygnałem GPS.

Tak swojego najnowszego drona przedstawia sam producent – DJI:

Galeria

Specyfikacja DJI Inspire 1:

  • Maks. prędkość: 80 km/h (lot stabilny, bezwietrznie) / 18 km/h (wznoszenie) / 14,5 km/h (podchodzenie do lądowania)
  • Maks. kąt pochylenia: 35 stopni
  • Maks. wysokość lotu: 4,5 km
  • Maks. długość lotu: około 18 minut
  • Możliwość korzystania w zamkniętych pomieszczeniach: tak
  • Zasięg kontrolera: 2 km
  • Wymiary: 438 x 451 x 301 mm
  • Waga: 2,9 kg
  • Sensor kamery: Sony EXMOR 1/2.3" CMOS
  • Rozdzielczość foto: 12 Mpix
  • Obiektyw: f/2.8, 9 elementów, filtr UV
  • Stabilizator obrazu: 3-osiowy
  • Rozdzielczość wideo: 4K (4096x2160p24/25, 3840x2160p24/25/30) / Full HD (1920x1080p24/25/30/48/50/60) / HD (1280x720p24/25/30/48/50/60)

Dron ma całkiem niezłe parametry, nie ma zatem co liczyć na niską cenę. Za wersję z jednym kontrolerem zapłacimy 2899 dolarów, a za dodatkowy musimy doliczyć kolejne 500 dolarów.

Źródło: TechSpot, PetaPixel, DJI

Odsłon: 22235 Skomentuj newsa
Komentarze

12

Udostępnij
  1. J.a.n.e.k
    Oceń komentarz:

    8    

    Opublikowano: 2014-11-13 21:56

    "Maks. długość lotu: około 18 minut"

    Skomentuj

  2. pietrekzad
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2014-11-13 22:48

    Maks. wysokość lotu: 4,5 km a zasięg kontrolera: 2 km. Rozumiem, że trzeba go ze śmigłowca sterować aby uzyskać taki pułap.

    Skomentuj

    1. sir_Paq
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2014-11-14 00:20

      15 min zajmuje samo dobicie do maksymalnego pulapu...

      Skomentuj

    2. Hedrox
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2014-11-14 01:59

      Jakbyś pomyślał to wziąłbyś pod uwagę, że podają wysokość bezwzględną. A ludzie żyją nawet wyżej niż 4500 mnpm. Przypuszczalnie przerzedzenie powietrza nie pozostaje bez wpływu na parametry lotu. Z tego samego powodu mało który helikopter wznosi się wyżej niż na 5 km nad poziom morza.

      Skomentuj

      1. Q'bot
        Oceń komentarz:

        -1    

        Opublikowano: 2014-11-14 09:16

        Mało który helikopter lata na prąd :P

        Skomentuj

    1. bali111
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2014-11-17 14:36

      Jak chcesz mieć Oculus Rifta do drona to jest takie coś "Fat Shark" za jakiej niecałe 300 dolców(ale moge sie mylić z ceną).
      Jeśli chodzi o czas lotu 18min to dobry wynik(wiadomo zawsze można lepiej)a jak ktoś się w to bawi to pewnie ma zapasowe aku.
      Sam bym sie w to pobawił ale mam już jedno hobby i z kasą bym nie wyrobił :D

      Skomentuj

  3. Moderator-to-nie-ja
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2014-11-14 03:04

    W Polsce cena pewnie ze 14 tyś z podatkiem i marżą.

    Skomentuj

    1. Vieworld
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2014-11-20 05:35

      bez przesady... w przedsprzedaży kosztuje 12,510zł w Polsce. Można jeszcze zaoszczędzić i kupić w UK za 12,050zł + 100zł przesyłka.

      www.cenowarka.pl/?fs=DJI+Inspire+1

      Skomentuj

  4. RazTOO
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2014-11-14 12:20

    Ja mam DJI Phantom Vision 2+ :) Naprawdę świetnie go wykonali i nie wątpię, że ten nowy model, sprosta wymaganiom wielu entuzjastów !!!
    Może umieszczę parę filmików na moim kanale YT "Dee Raztoo" oprócz Oculusa już niedługo ! .... tylko szybko bo moj nie moż elatac poniżej 0 stopni a temu tutaj -20stopni nie jest straszne! Super.

    Skomentuj

      1. RazTOO
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2014-11-14 16:27

        Hehehehe - dzięki !!! Będę miał na uwadze. Tobię równiez miłego latania!
        A kładzik - no kurcze nieźle!!! No i daj mi tutaj znać jak poszły Twoje testy :))

        Skomentuj

  5. noniusz
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2014-11-19 09:39

    Polecam jeden z ostatnich odcinków South park o tytule "The Magic Bush" gdzie poruszony jest temat dronów. Standardowo specyficzny humor towarzyszy nam od pierwszych minut:) Można oglądać za free na oficjalnej stronie.

    Skomentuj

  6. MATEmasagrator
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2014-12-03 19:06

    Pojawiły się oficjalne ceny Inspire 1 w Polsce:
    Inspire 1 z jednym radiem 12 499 zł
    Inspire 1 z dwoma radiami 14 499 zł
    Radio do Inspire 1 2699 zł

    Drogo, ale z drugiej strony o ile obietnice się potwierdzą, szykuje się bardzo dobry sprzęt. O tym, że na Inspire 1 warto czekać napisałem zresztą krótko na moim blogu: http://www.reconesans.pl/blog-posty/4-powody-zeby-czekac-na-drona-dji-inspire-1