Na topie

Doskonała sprzedaż Super Mario Odyssey i Nintendo Switch

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry

Nintendo już teraz może mówić o ogromnym sukcesie, a wiele wskazuje na to, że w najbliższej przyszłości będzie jeszcze lepiej.

  • Doskonała sprzedaż Super Mario Odyssey i Nintendo Switch
A A

Mniej więcej jeden na czterech posiadaczy Nintendo Switch zdecydował się na zakup Super Mario Odyssey – gry, którą bez obaw można nazwać majstersztykiem. Wyniki robią tym większe wrażenie, że mówimy o 3 pierwszych dniach od premiery tej produkcji.

Firma Nintendo pochwaliła się, że wystarczyły trzy doby, by najnowsze przygody Mariana rozeszły się w nakładzie ponad 2 milionów egzemplarzy, co czyni z Super Mario Odyssey jedną z najlepiej sprzedających się gier „wielkiego N” w historii. 

Taki wynik oznacza, że grę kupiła mniej więcej co czwarta osoba posiadająca Nintendo Switch. Konsola znalazła bowiem jak dotąd 7,63 miliona nabywców. Świetny wynik? Bez wątpienia, a Japończycy twierdzą, że byłby jeszcze lepszy, gdyby nie powolna produkcja urządzeń.

Rzeczona produkcja ma jednak przyspieszyć i Nintendo liczy, że do końca marca 2018 roku uda się sprzedać 14 milionów egzemplarzy. Jeśli faktycznie tak się stanie, to w ciągu roku obecności na rynku Switch będzie miał więcej użytkowników niż Wii U w ogóle (po ponad 4 latach pozostawania w sprzedaży).

Źródło: VG247, Nintendo

Super Mario Odyssey (Switch)

Cena od 209.00 do 229.00

Zobacz wszystkie oferty

Odsłon: 2093 Skomentuj newsa
Komentarze

15

Udostępnij

Gry na konsole w marketplace

  1. ifeelveryblah
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2017-11-01 16:20

    A jak jest z jakością konsoli? Bo te z początku produkcji cechowały się bardzo słabym wykonaniem, ciekawe czy coś poprawili.

    Skomentuj

    1. chrisu1982gd
      Oceń komentarz:

      -6    

      Opublikowano: 2017-11-01 17:20

      co?!?!?!? skąd takie info? od pierwszego dnia i pierwszych testów switch chwalony jest za jakość wykonania, idąc dalej, która konsola N była źle wykonana, chyba koledze się coś pomieszało ;)

      Skomentuj

    2. saser
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2017-11-01 18:25

      Problemy z wyświetlaczem lub gubieniem zasięgu przez lewy JoyCom dotyczyły nielicznych egzemplarzy z początku produkcji. Dzisiaj już nie słyszy się o tych problemach. Konsola jest bardzo dobrze wykonana. Używam jej od 2 mc i wszystko działa jak po wyjęciu z pudełka. Nintendo zawsze przykładało dużą wagę do jakości swoich produktów. Dotyczy to zarówno sprzętu jak i gier.

      Skomentuj

      1. DreamerDream
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2017-11-02 18:30

        A jak z tym memem "wsadziłem odwrotnie kontrollery" oraz stacją dokującą która potrafi porysować kran? Przestałem się interesować konsolką krótko po jej premierze, ale jestem ciekaw usłyszeć to od osoby która już trochę jej używała.

        Skomentuj

    3. Radical
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-11-02 08:51

      Ja kupiłem w dniu premiery w marcu i nie mam żadnych problemów. Mario oddyssey kozacki :)

      Skomentuj

  2. Adixxx
    Oceń komentarz:

    6    

    Opublikowano: 2017-11-01 16:22

    I dobrze. Niech sprzedaje się jak najwięcej. Nintendo jest jedyną firmą, która nie boi się wypuścić innowacyjnej konsoli.

    Skomentuj

    1. saser
      Oceń komentarz:

      4    

      Opublikowano: 2017-11-01 18:28

      Napisał prawdę i dostał minusy. Innowacje to nie tylko teraflopy...

      Skomentuj

  3. czorcik696
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2017-11-01 19:56

    Fajny sprzęt, który oferuje inne doznania niż konsole od Sony i Microsoftu. Tak jak aktualnie nie widzę sensu posiadania PS4 i Xboxa, tak PS4 + Switch już jest fajnym duetem. Obie konsole oferują coś ciekawego.

    Skomentuj

    1. hexenisalive
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2017-11-01 20:25

      PS4 i Switch.
      XOX i Switch.
      PC i Switch.
      To są tak samo dobre połączenia.
      (Argument - "więcej exow na PS" nie całkiem jest przekonujący dla każdego. Bo są ludzie którzy mieli PS a nigdy w życiu nie chcieli zagrać w exa :| )

      Skomentuj Historia edycji

      1. czorcik696
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2017-11-01 23:09

        Ciebie taki argument nie przekonuje, a dla mnie jest ostateczny przy wyborze sprzętu. Każdy wydaje zarobione pieniądze jak mu się podoba.

        Skomentuj

      2. Radical
        Oceń komentarz:

        3    

        Opublikowano: 2017-11-02 08:52

        Ja mam PC + PS4 + Switch i pozamiatane. Wszystkie exy moje :D

        Skomentuj

        1. Eyesofthesouth
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2017-11-02 13:17

          najlepsze połączenie ze wszystkich. xox nie ma racji bytu

          Skomentuj

        2. DreamerDream
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2017-11-02 18:36

          Pffff na PS4 nie masz takiej fajnej wstecznej kompatybilności jak na xo :3 ino dojenie cię więcej za pomocą "kup panie ta starą grę ponownie".

          Skomentuj Historia edycji

  4. DreamerDream
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-11-02 18:33

    "co czyni z Super Mario Odyssey jedną z najlepiej sprzedających się gier „wielkiego N” w historii. "


    Może rozwinąć? Bo moja logika "prostego chłopa" mi każę powiedzieć "ale bzdura". Już na samego DS jest chyba z 20 gier, które sprzedały się w większej ilości egzemplarzy. Wiem, że Oddysey dopiero wyszło, ale to zdanie tak zostało napisane, jakby to nie miało znaczenia na co gra wyszła ile, ile czasu minęło itp.

    Skomentuj Historia edycji

    1. gormar
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2017-11-02 21:39

      Prawdopodobnie chodzi o porównanie sprzedaży w podobnym odcinku czasu od premiery.