Na topie

Forza Motorsport 7 wjechała do sklepów

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry

Kategoria: Gry Gry komputerowe Gry na konsole Gry Xbox One Tematyka: wyścigi Producenci: Microsoft Turn 10 Studios

W sieci nie brakuje głosów, że jest to najlepsza odsłona w historii. Można już grać w Forza Motorsport 7 na konsolach Xbox One i komputerach.

  • Forza Motorsport 7 wjechała do sklepów
A A

Forza Motorsport 7 oficjalnie zadebiutowała dzisiaj na rynku. Średnia ocen na poziomie 9/10 to jasny sygnał, że są to wyścigi, obok których miłośnicy gatunku nie będą w stanie przejść obojętnie.

Nie ma wątpliwości, że Forza Motorsport 7 to największa z dotychczasowych odsłon serii. Tworząca ją ekipa Turn 10 Studios oddała do dyspozycji graczy około 700 samochodów oraz przeszło 30 torów dostępnych w 200 różnych konfiguracjach. 

To też najlepiej wyglądająca odsłona – będący wydawcą tego tytułu Microsoft na każdym kroku podkreśla, że siódma część głównego cyklu obsługuje rozdzielczość 4K, oferuje płynność 60 klatek na sekundę i zapewnia wyśmienite widowisko na telewizorach z HDR. 

Twórcy chwalą się również dynamicznie zmieniającymi się (i mającymi wpływ na przebieg zabawy) warunkami pogodowymi, nowymi ligami, ulepszonymi trybami oglądania i integracją z usługą streamingową Mixer. 

Gra Forza Motorsport 7 jest dostępna na Xbox One i PC. Zbiera bardzo pozytywne opinie – GamesRadar+ uznał ją wręcz za ideał, podsumowując, że „poprawia wszystko, co było nie tak z poprzednikiem i wnosi grafikę na wyższy poziom”.

Za „wybitną” grę uznał redaktor Gaming Nexus (9,5/10), a słów krytyki trudno też doszukać się w recenzjach Hardcore Gamer, TrueGaming i Attack of the Fanboy (po 9/10). Jest też sporo „mocnych ósemek”. Plusy to przede wszystkim: system jazdy, oprawa audiowizualna, różnorodność i długa kampania.

Sami gracze przyznają temu tytułowi nieco niższe oceny. Powodem jest jednak nie tyle jakość gry, co pewne kontrowersje związane ze skrzynkami z losowymi nagrodami, niezadowalającym pakietem VIP i (potencjalnym) systemem mikropłatności.

Dodajmy jeszcze, że o ile konsolowa wersja gry działa doskonale, to z pecetową są pewne problemy związane ze stabilnością i płynnością. Na razie jednak trudno ocenić ich skalę.

Źródło: Xbox, Metacritic, inf. własna

Odsłon: 2421 Skomentuj newsa
Komentarze

25

Udostępnij
  1. popo601
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-10-03 15:00

    Bardzo wysoka ocena nowej Forzy 7 mnie nie dziwi bo sam jestem jej fanem ale to nie zmienia faktu że jeśli ktoś ma Xboxa i Forze 6 to jak dla mnie jest zbyt mało zmian względem poprzedniczki aby kupować Forze 7 na premierę (trochę taki odgrzewany kotlet)

    Skomentuj

    1. ShifteD
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-10-03 17:17

      ale mając PC zmienia to wszystko ;)

      Skomentuj

  2. Radical
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-10-03 15:43

    Pograłem wczoraj w nocy ze 2 godzinki (premiera niby dzisiaj ale sprawdziłem po godzinie 23 i się odpaliło) i musze powiedzieć że kawał fajnej gry. Gram na PC i o dziwo nie mam żadnych problemów ze stabilnością czy wydajnością i w 1080p mam wymaxowane wszystko na ultra i z lockiem na 60 klatek gra chodzi idealnie na radeonie 290x który nawet się specjalnie przy tym nie poci (wiatraki stosunkowo cicho chodzą). Od groma samochodów, zmienne pory dnia i nocy, zmienna pogoda, fajny model jazdy gdzieś pomiędzy symulacją a zręcznościówką przez co super się gra na padzie.

    Jedyny minus póki co że nie mogłem tej gry pobrać ze sklepu microsoftu bo po pobraniu 40-50gb wyskakiwał error i pobierał od nowa. Na forum forzy jest sposób jak pobrać te 95gb download managerem i potem można zainstalować przez powershella.

    Skomentuj Historia edycji

  3. lysycoprobo
    Oceń komentarz:

    -9    

    Opublikowano: 2017-10-03 16:16

    Mój komputer lenovo gt 620 1gb core2duo e 8400 4gb ddr3 win10 i w 4K na Ultra nie ma spadków poniżej 60 klatek na max samochodami na trasie i w deszczu !!
    Optymalizacja na plus !! o to chodzi !

    Skomentuj

    1. ShifteD
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-10-03 17:18

      srały muchy będzie wiosna

      Skomentuj Historia edycji

  4. Q2hvY2hsaWs8
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-10-03 16:51

    Chodzi lepiej niż demo. Nie mam już lagów w menu. Gra chodzi płynnie - średnio 100 klatek na ultra (MSAA 2x) przy GTX1070 w rozdzielczości QHD. Za godzinę wracam z pracy i nic mnie dziś sprzed kompa nie oderwie.

    Skomentuj

    1. LuckyNumber8
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-10-03 19:05

      A więc powiadasz, że nie grasz w gry SP ;), a tu jeszcze zachwycasz się dodatkowo grą z konsoli, ciekawe.

      Skomentuj

      1. Q2hvY2hsaWs8
        Oceń komentarz:

        -1    

        Opublikowano: 2017-10-03 22:22

        A kto powiedział, że gram tylko SP - Forza ma multiplayer. Poza tym nie napisałem, że nie gram w ogóle tylko, że praktycznie nie gram w single, bo wolę pograć z kumplami w coś (a to duża różnica). Dziś premiera to wiadomo, że sobie będę ciął. Ale jutro wcale nie będę stronił od PUBGa z kumplami. Wyścigi to akurat taki rodzaj gry, gdzie można sobie przejechać się kilkanaście minut jak nie ma akurat z kim grać, albo dla rozluźnienia. Lub jak właśnie nie mam czasu na pełny mecz w CS'a albo nie chcę wsiąknąć w magiczne "ostatnia" w PUBG.

        Może i gra miała swoje początki na konsoli, ale skoro się pojawiła na PC to czemu mam stronić? Jakoś nie kupiłem przez tyle lat konsoli po to żeby grać w poprzednie części i gdyby dalej był to ex na xboxa to bym nawet nie spojrzał w jej kierunku tylko dalej ciął w Dirta.

        Tak samo nie zamierzam stronić od Destiny 2. Szykuje się ciekawy coop i multi, który będzie na PC wyglądał przynajmniej jak gra z tego roku, a nie jak jakieś ubogie gówno z PS4. Widziałem betę na plejaku i już się bałem, że jakiś downgrade się szykuje, bo ni jak nie było podobne do prezentacji z PC na E3.

        Skomentuj Historia edycji

  5. Snake73
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-10-03 17:46

    Ideał samochodówki dla mnie to grafika z Forzy 7 i model jazdy z GT.

    Skomentuj

  6. piotreeeek
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-10-03 18:40

    No i FM7 zarządziła. Najlepszy racer w tym roku właśnie nadjechał, a konkurencja pozamiatana.

    Skomentuj

    1. LuckyNumber8
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-10-03 19:08

      Takiej gry brakowało na PC. Oby się teraz gra dobrze sprzedała, to może prędzej inne exy z konsoli zawitają na PC :).

      Skomentuj

      1. piotreeeek
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-10-03 19:34

        NIOH ma podobno zawitać w listopadzie :)

        Skomentuj

    2. Lara-Croft
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-10-03 19:10

      Konkurencja jeszcze nie nadjechała. Po premierze Gran Turismo będzie można wydać osąd.

      Skomentuj

      1. LuckyNumber8
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-10-03 19:17

        Jeśli nowe gran turismo rzeczywiście będzie bez rozbudowanego trybu SP jak w poprzednich częściach, to obawiam się, że nawet grafika tej gry nie uratuje.

        Skomentuj

        1. Lara-Croft
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2017-10-03 19:22

          Wszystko na to wskazuje. Ale w mojej opini nie przekreśla to jeszcze gry.

          Skomentuj

        2. piotreeeek
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2017-10-03 19:39

          "Jeśli nowe gran turismo rzeczywiście będzie bez rozbudowanego trybu SP jak w poprzednich częściach, to obawiam się, że nawet grafika tej gry nie uratuje."

          Dodatkowo w Gt Sport mniej samochodów, mniej tras niż w FM7. Brak zmiennych warunków pogodowych i pory dnia.
          A graficznie...oby to oświetlenie faktycznie było z kosmosu i jakoś nadrabiało braki graficzne GTSport w porównaniu z FM7, bo inaczej bedzie cienko z GTSport.
          FM7
          https://www.youtube.com/watch?v=Ug-lxhYeQNc
          GTSport
          https://www.youtube.com/watch?v=5gE5uHP7BwE

          Skomentuj

          1. Lara-Croft
            Oceń komentarz:

            -1    

            Opublikowano: 2017-10-03 19:44

            Ty już przed premierą oceniałeś... Far Cry Primal :) Jako gre zjadającą wizualnie Horizon :D

            Skomentuj

          2. piotreeeek
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2017-10-03 19:58

            Ja juz przed premierą oceniałem Horizon jako gre z doczytującą sie roślinnościa.

            Skomentuj

          3. LuckyNumber8
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2017-10-03 19:51

            To jest akurat zastanawiające, że turn10 dostarcza tak rozbudowane części forzy (w dodatku z dużą częstotliwością), a GTsport będzie takie wybrakowane. Już przy GT5 na PS3 coś było nie tak z tą serią, gdzie dali mało aut premium i większość aut była jeszcze z PS2.

            Skomentuj

          4. piotreeeek
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2017-10-03 19:59

            Coś czuje że polyphony nastawiło się na wieloletnie dojenie kasy z płatnych DLC do Gt Sport.

            Skomentuj

          5. Lara-Croft
            Oceń komentarz:

            -1    

            Opublikowano: 2017-10-03 20:03

            A w Forzie mikropłatności brak :D

            Skomentuj

          6. piotreeeek
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2017-10-03 20:26

            Ja i tak z nich nie korzystam w żadnej grze.

            Skomentuj

  7. piotreeeek
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-10-03 20:30

    Ktoś wie czy w GT SPort ma być jakiś split screen, tak jak w FM7 (XO i zapewne XOX) ?

    Skomentuj

    1. Lara-Croft
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2017-10-03 20:42

      Do tej pory seria go posiadała. Więc wielce prawdopodobne, że i tym razem będzie.

      Skomentuj

  8. TruGeek
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-10-03 22:24

    Gra świetna i do tego żadnych problemów z pobieraniem jak i stabilnością. Na i5 3470 3.8ghz 16GB 1600mhz i RX470 gra działa w fhd wszystko na ultra z msaa x4 w stałych 60fps bo ustawiłem synchro.