Karty graficzne

Gigabyte też ma autorską wersję Radeona RX 5700 XT

opublikowano przez Paweł Maziarz w dniu 2019-08-09

Model Gigabyte Radeon RX 5700 XT Gaming OC został wyposażony w autorskie chłodzenie i pracuje z fabrycznie podniesionymi zegarami. Konstrukcja powinna wypaść dużo lepiej od referenta.

Do tej pory prawie wszyscy producenci przygotowali autorskie wersje karty Radeon RX 5700 XT – pośród nich brakowało jedynie firmy Gigabyte. Tajwański producent nadrobił jednak zaległości i ma w planach wydanie modelu Gaming OC.

Zaprezentowany Radeon został wyposażony w chłodzenie WindForce 3X, które zajmuje trzy miejsca dla kart rozszerzeń – bardziej spostrzegawczy zauważą, że ta sama konstrukcja była stosowana już w poprzednich modelach producenta.

Cooler obejmuje masywny radiator z kilkoma ciepłowodami oraz trzy duże wentylatory. Na rewersie laminatu zainstalowano płytkę backplate. Dodatkowym atutem jest podświetlane logo producenta na górnej części obudowy (RGB Fusion 2.0).

Gigabyte Radeon RX 5700 XT Gaming OC

Gigabyte Radeon RX 5700 XT Gaming OC

Podkręcona karta Gigabyte Radeon RX 5700 XT

Na pokładzie znalazł się układ graficzny AMD Navi 10 XT z 2560 jednostkami cieniującymi oraz 8 GB pamięci GDDR6 256-bit. Dopisek OC wskazuje na fabrycznie podniesione taktowania, ale dokładne wartości jeszcze nie są nam znane.

Gigabyte Radeon RX 5700 XT Gaming OC

Do dyspozycji oddano cztery wyjścia wideo: HDMI 2.0b i 3x DisplayPort 1.4, a dodatkowe zasilanie doprowadza 6- i 8-pinowe gniazdo PCIe PEG.

Gigabyte Radeon RX 5700 XT Gaming OC

Szczegóły na temat dostępności modelu Radeon RX 5700 XT Gaming OC nie są znane. Myślicie, że model Gigabyte'a ma szansę w starciu z wersjami innych producentów?

Źródło: VideoCardz

marketplace

Komentarze

4
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  "Na pokładzie znalazł się układ graficzny AMD Navi 10 XT z 2560 jednostkami CUDA"
  yyy... no nie bardzo ;)
  Zaloguj się
 • avatar
  Nigdy bym nie kupił karty graficznej z trzema wentylatorami !
  To od razu mi pachnie że procesor strasznie się nagrzewa !
  Zaloguj się
  -5