Mobile

Google Play wkrótce w wersji 5.0 - będzie Material Design

z dnia 2014-09-19
Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
15 komentarzy Dyskutuj z nami

Zanosi się na to, że w sklepie Google zajdą wkrótce spore zmiany.

Google Play 5.0 Material Design

Właścicieli smartfonów pracujących pod kontrolą systemu Google Android nie brakuje. Wielu z nich regularnie korzysta zapewne ze sklepu Google Play. Zanosi się na to, że wkrótce zajdą w nim spore zmiany.

Zaprezentowany już jakiś czas temu, ale wciąż czekający na oficjalny debiut, system Android L przynieść ma sporo nowości. Jedną z nich będzie poważnie odświeżony interfejs - „Material Design”. Jego założenia widoczne będą jednak także w aplikacjach oferowanych przez Google, a dodatkowo, jak się teraz dowiadujemy, w Google Play.

To czego należy się spodziewać to rzecz jasna odmieniony wygląd sklepu. Do sieci trafiły pierwsze obrazki prezentujące Google Play w wersji 5.0. Od razu widać, że dokładnie spełnione zostaną tutaj założenia „Material Design”, a więc należy liczyć się ze spłaszczeniem interfejsu oraz nieco inną, chyba lepiej prezentującą się kolorystyką. Na przykładzie zakładek z kategoriami widać, iż wszystko może być teraz czytelniejsze.

Google Play 5.0

Zmiany dotkną jednak także innych elementów i w niektórych przypadkach mogą być całkiem istotne. Przykładem niech będzie chociażby zaprezentowana na poniższym obrazku playlista w wydaniu obecnej i nachodzącej wersji Google Play.

Ten artykuł pochodzi ze strony benchmark.pl

Google Play 5.0 Material Design screen

Nie wiadomo jeszcze kiedy sklep doczeka się aktualizacji do nowej wersji, ale najprawdopodobniej stanie się to dość szybko. Co sądzicie o tego typu zmianach?

Źródło: gadgets.ndtv

marketplace

Komentarze

15
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Ciekawe kiedy skończy się ta głupia moda na spłaszczone interfejsy, które wyglądają jak by były stworzone 10 lat temu.
  Zaloguj się
 • avatar
  Ta cała prostota zaczyna być po prostu brzydka.
  Zaloguj się
 • avatar
  LIczy się prostota i czytelność a dodatkowe bajery są zbędne
 • avatar
  A ja wolę, żeby polski projekt mojego kolegi doczekał się suckcesu. Od dzis zbierają kasę na indie: http://indiegogo.com/at/nubesdomi
 • avatar
  Ten cały material design jest beznadziejny wszystko wygląda tak jakoś dziwnie, poza tym co to za innowacja zmiana wyglądu piszecie o tym jakby niewiadomo jakie zmiany miały zostać wprowadzone a to tylko zmiana motywu
 • avatar
  Wole torrenty na linuksie. Czysto, bezpiecznie, szybko i za darmo
 • avatar
  Paradoks dzisiejszych czasów:
  Mamy coraz szybsze telefony i interfejs coraz mniej zaawansowany graficznie... XD Może w sumie i dobrze że upraszczają interfejs. Jest szansa że całość będzie szybsza.
 • avatar
  O k*rwa
 • avatar
  Ładnie ładnie podoba mi się. Ale nadal mnie zastanawia kiedy Samsung Galaxy S3 LTE dostanie obiecaną aktualizacje do 4.4..