Na topie

Grafika w wersji alfa Battlefield 1 pod lupą - PC vs konsole

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry

Oprawa graficzna w Battlefield 1 stać powinna na bardzo wysokim poziomie. Jak duże są na ten moment różnice pomiędzy poszczególnymi wersjami gry?

  • Grafika w wersji alfa Battlefield 1 pod lupą - PC vs konsole
A A

Grono szczęśliwców mających już okazję bawić się przy w Battlefield 1 wciąż nie jest szczególnie duże. Z racji tego, że większość z nich dzielić chce się swoimi wrażeniami, na barak materiałów narzekać jednak nie możemy.

Battlefield 1 przechodzi obecnie fazę testów alfa. Wzięła w nich udział ekipa Candyland. Swoim zwyczajem nie skoncentrowała się ona jednak na samej rozgrywce, ale na oprawie graficznej. DICE obiecuje w tym aspekcie sporo. Czy już to widać?

Materiał Candyland przybliża, a w zasadzie porównuje wersje PC z tymi na konsole PlayStation 4 i Xbox One. Można chyba zaryzykować stwierdzenie, że gra na każdej platformie wyglądać będzie bardzo dobrze. Jak duże będą jednak różnice?


Jakie macie spostrzeżenia? Warto nadmienić, iż w przypadku PC wykorzystano ustawienia Ultra. Maszyna ekipy Candyland mogła pochwalić się procesorem Intel Core i7 6700K 4.00 GHz, 16 GB pamięci RAM oraz kartą graficzną Palit GeForce GTX 980 Ti Super Jetstream 6 GB.

Źródło: Candyland, battlefield

Odsłon: 11743 Skomentuj newsa
Komentarze

42

Udostępnij
    1. adam6056
      Oceń komentarz:

      5    

      Opublikowano: 2016-07-08 09:23

      Chciałbym się z Tobą zgodzić ale coś boję się o tego najnowszego BFa... season pass będzie pewnie za 200 zł albo i więcej i cholera wie jak ta gra będzie wyglądała w dniu premiery...EA może jeszcze wiele spi******* niestety

      Skomentuj

    2. Balrogos
      Oceń komentarz:

      -4    

      Opublikowano: 2016-07-08 11:52

      Zartujesz sobie? 1 kulka wbrzuchu i dalej biega jak gbyby nic sie nie stalo czolgi za szybko jezdza i tak dalej. Za duzo automatow i semi automatow za malo bolt action. Zagraj w Verdun 1 kula w flaki i kaput tak samo w Red orchiestra 2 tych gier nic nie pobije anapewno nie taki chlam jak BF1

      Skomentuj

      1. hasati
        Oceń komentarz:

        12    

        Opublikowano: 2016-07-08 13:34

        Czy battlefield był kiedyś realistyczny ? OMG

        Skomentuj

        1. Balrogos
          Oceń komentarz:

          -4    

          Opublikowano: 2016-07-08 14:07

          Pierwsza wojna byla realistyczna druga tez nie robmy chlamu z historii.

          Skomentuj

          1. Balrogos
            Oceń komentarz:

            -9    

            Opublikowano: 2016-07-08 16:43

            Od kiedy afganistan to ww1

            Skomentuj

          2. Z_KILLER-V987
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2016-07-09 00:49

            o ja cie jesteś tak głupi że daje ci order pryzmatu, bo nawet światło się załamało.

            Skomentuj

          3. Z_KILLER-V987
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2016-07-09 00:49

            o ja cie jesteś tak głupi że daje ci order pryzmatu, bo nawet światło się załamało.

            Skomentuj

      2. Niveal
        Oceń komentarz:

        5    

        Opublikowano: 2016-07-08 13:40

        BF to gra dla mas, a nie dla 10 ludzi co jarają się siedzeniem w krzakach i czekaniem na ofiarę. Nie rób Army z Cs'a.

        Skomentuj

      3. Nullmaruzero
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2016-07-09 12:00

        A w WoT to żeś po 7 perków na załodze zrobił, nie przeszkadza Ci brak historyczności i parametry z nosa? :D Oj Ty brzydki hipokryto!

        Skomentuj

      1. gacek585
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2016-07-08 22:44

        Gram w alfę, i powiem że grafika mnie zachwyca, czasami jak biegnę to wydaje mi się że film oglądam.

        Skomentuj

  1. rTech
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-07-08 09:39

    Zastanawiam się czy kupić GTX970 pod tą grę za 900zł warto?

    Skomentuj

  2. donkrywulto
    Oceń komentarz:

    -5    

    Opublikowano: 2016-07-08 09:43

    Napiszę to jeszcze raz - i5 4690K ( bez OC), gtx 970 strix , 8 GB RAM - na ultra gra działa bardzo płynnie bez najmniejszej ścinki w każdych warunkach pogodowych przy maksymalnej akcji i pełnym serwerze

    Skomentuj

    1. patol1984
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2016-07-08 10:00

      o, dzięki za info, czyli może pogram ;D
      patrząc na grafikę myślałem, że mój konfig już tego nie uradzi a tu dobra wiadomość :)

      edit:
      Twoj post z innego tematu " i5 4690k bez podkręcania, Asus gtx 970 strix i 8 GB RAM gra na ULTRA z full ilością graczy działa bez najmniejszej ścinki, ponad 30 fps."

      Ponad 30 fpsów czyli ile ? Bo poniżej 50 fpsów to ciężko nazwać grę płynną :(

      Skomentuj Historia edycji

      1. gacek585
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2016-07-08 22:46

        Gra generuje na ultra 50 -70 fps a nawet więcej na gtx970(stock) ,6600k ,16gb ram.

        Skomentuj

    2. Pardek
      Oceń komentarz:

      6    

      Opublikowano: 2016-07-08 10:12

      teraz Ci działa na ultra a wyjdzie gra i do 40fpsów nie dociśniesz.

      Skomentuj

  3. Tomasz Duda
    Oceń komentarz:

    14    

    Opublikowano: 2016-07-08 10:22

    Grafika na Xboksie to jest jakaś masakra. ;)

    Skomentuj

    1. ifeelveryblah
      Oceń komentarz:

      -14    

      Opublikowano: 2016-07-08 10:28

      Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

      Na PC marnie się prezentuje. Miałbym zapłacić 6 tys. za doczytujące się przed nosem tekstury? To chyba jakiś żart.

      Skomentuj

      1. Pardek
        Oceń komentarz:

        4    

        Opublikowano: 2016-07-08 11:26

        chłopcze jakbyś ujżał to bez kompresji i en face to byś ukląkł. Na konsolach ( porównując ostrość obrazu ) gra wygląda jak rozpaćkana kupka

        Skomentuj

        1. ifeelveryblah
          Oceń komentarz:

          -6    

          Opublikowano: 2016-07-08 17:42

          Chyba strzeliłbym sobie w głowę, że dałem 6 tys. złotych za kupę złomu.

          Skomentuj

        2. ifeelveryblah
          Oceń komentarz:

          -5    

          Opublikowano: 2016-07-08 19:31

          Fajnie, że na PC widzę bardzo wyraźnie doczytujące się przed nosem tekstury. Tak, za taki bajer warto dać 6k :D

          Skomentuj

          1. Torrez1
            Oceń komentarz:

            2    

            Opublikowano: 2016-07-08 23:50

            To jest ALPHA wiec czego sie spodziewales?

            Skomentuj

  4. Kenjiro
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2016-07-08 11:18

    Gra bardzo ładna, ale odbicia na wodzie już mogli sobie podarować, skoro i tak często nie pokazują faktycznej sceny, a coś innego...

    Skomentuj

  5. musslik
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-07-08 11:38

    Czyli kolejne fascynujące starcie 3letnich konsol vs komputer za jakieś 5k pln ;)

    Skomentuj

    1. hasati
      Oceń komentarz:

      5    

      Opublikowano: 2016-07-08 13:39

      I co związku z tym ? Masz nowsze konsole ? Zresztą PC też może być 3 letni i z palcem w D ciągnąć tego BF`a i to bez problemu na tych detalach.

      Skomentuj

      1. kitamo
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2016-07-08 16:37

        3 letni to w 30 fps, kto załapał się na beta testy ten wie.

        Skomentuj

        1. silvver
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2016-07-08 22:36

          beta testy? raczej alpha testy

          Skomentuj

      2. musslik
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2016-07-08 19:46

        No w tym sedno, co z tego ;)

        Skomentuj

  6. KENJI512
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2016-07-08 11:39

    Dajcie screeny...

    Będzie lepiej widać różnicę, a nie nabijanie wyświetleń YT ;)

    Skomentuj

  7. NoobIsAlwaysWithYou
    Oceń komentarz:

    5    

    Opublikowano: 2016-07-08 12:14

    Też macie wrażenie że to nie konsole odstają od PC ale Xbox One odstaje od konkurencji? Obraz na konsoli od Microsoftu jest jakiś taki... nieostry. Jakby miał nałożony ogromny blur. Ogólnie Battlefield na konsolach zawsze mocno odstawał od PC. To jest jednak gra która wymaga mocnego sprzętu, Frostbite mimo swojej niesamowitej optymalizacji (serio BF4 to jedna z najładniejszych gier jaka istnieje a chodzi na GTX 660 na ultra), prezentuje poziom grafiki który jednak musi wymagać mocnego sprzętu

    Skomentuj

    1. Puciek15
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2016-07-08 14:05

      Dokładnie. Na początku filmu nawet widać że xbox doczytuje tekstury , które w przypadku PC i PS4 są od razu wyświetlone. Mimo wszystko jak przyjrzeć się to pomiędzy PC i PS4 widać różnice, ale większe widać w porównaniu z Xbox'em i on trochę zakrywa PS4. Widać że na Xboxie obraz jest miejscami nie ostry, zlepiony a na PS4 w miarę ładny jak na konsolę.

      Skomentuj

    2. PogromcaBlacharni
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2016-07-08 14:16

      obraz rozmyty, bo na złomie chodzi w 720p+pewnie jakiś TAA.

      Skomentuj

    3. Satanski
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2016-07-09 11:14

      Xbone 720p, ps4 może 900p. Jedna warta drugiej.

      Skomentuj

  8. donkrywulto
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-07-08 12:22

    Napisałem ponad 30 FPSów dlatego że nie mam możliwości sprawdzenia ile wynosi dokładnie ( overwolf nie widzi BF1 a innego programu nie posiadam). Mój komp to nie jest jakiś tytan wydajności ale chodzi płynnie na ultra 1920x1080 i bez najmniejszych problemów można grać. Jak będzie mi czegoś w płynności brakować to przełącze na HIGH i też będzie ładnie wyglądać.

    Skomentuj

    1. KrzychuG
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2016-07-08 14:36

      Odpal konsole (~) i wpisz "PerfOverlay.Drawfps 1". W innych grach opartych o Frostbite dziala, tutaj tez powinno. Gra pewnie domyslnie korzysta z DX12 i nakladki nie dzialaja.

      Skomentuj

  9. wdowa94321
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-07-08 13:57

    Na PC- Ładniejszy Ambient Light, więcej efektów cząsteczkowych, nieco lepsza geometria, tekstury w wyższej rozdzielczości i ogólnie lepsze Ainzo

    Skomentuj

  10. DaroBenchmarkPC
    Oceń komentarz:

    5    

    Opublikowano: 2016-07-08 14:00

    PC: 1080p, PS4: 900p, Xbox 720p? Czy tylko mi się tak wydaje :P

    Skomentuj

    1. PogromcaBlacharni
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2016-07-08 14:17

      Nie tylko tobie się tak wydaje :)

      Skomentuj

    1. mikovitz
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2016-07-08 19:04

      Dokładnie. Biorąc jeszcze pod uwagę, że za cenę GTX 1070 można dzisiaj kupić PS4 i XOne, czyli dwie konsole za jedną kartę graficzną to różnice w jakości i wydajności jakieś muszą być, choćby po to, żeby napędzić sprzedaż nowych kart. A o konsole nie ma co się martwić, bo pomimo gorszej grafiki i tak pewnie gra sprzeda się w większej ilości egzemplarzy na konsole niż na PC.

      Skomentuj

    2. PogromcaBlacharni
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2016-07-08 19:04

      "3. Nawet jeśli są różnice w grafice TO CO Z TEGO.... "

      Akurat ja uważam że takie informacje powinno się podawać żeby każdy wiedział jakie są różnice miedzy platformami. Są np osoby posiadający wiele platform i wiedząc jakie są różnice mogą sobie wybrać te najlepszą. Nie mając takich informacji można popełnić błąd i wybrać wersje najsłabiej zoptymalizowaną/skopana itp.

      "pc są mocniejsze, wiec można sie spodziewać że na konsolach będzie ciut gorzej wyglądać. Wielki mi "news" oczywistość oczywistości."

      Czasami jednak zdarzają się wyjątki od reguły i dobrze żeby ludzie o tym wiedzieli(AC:unity, batman, wiedzmin itd).

      Skomentuj

    3. Satanski
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2016-07-09 11:21

      Ale ja chętnie oglądam te porównania z czystej ciekawości. Nie musisz czytać shitstormu, osobiście tez często omijam komentarze pod artykułami tego typu.

      Skomentuj

  11. arturoski
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2016-07-09 00:08

    "Resolution Scale" 42%?

    Skomentuj

  12. leszek85
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-09-01 01:19

    Grafika owszem jest dobra ale bardzo taka rozmazana i niewyrazna i to jest problemem. Takie mydelko, mam nadzieje ze cos z tym zrobia bo przez to wydaje sie ze gra chodzi w nizszej rozdzielczosci, nieostra po prostu.