Na topie

GTA V może potrzebować czegoś więcej niż Nvidia GTX 770 [AKTUALIZACJA]

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry komputerowe

Kategoria: Gry Gry komputerowe Tematyka: Grand Theft Auto Wymagania sprzętowe gier Producenci: Rockstar

Czyżby zatem czekały na usprawnienia komputerów na szerszą skalę?

GTA V gra

AA

Nie ma obecnie bardziej wyczekiwanej gry od komputerowej wersji Grand Theft Auto V. Nie można się zatem dziwić, iż wszyscy chcieliby wiedzieć, jakiego sprzętu potrzeba będzie do zabawy, najlepiej na najwyższych ustawieniach.

Producent zapowiedział ostatnio, iż GTA 5 na PC pojawi się zgodnie z planem. Problem w tym, iż oficjalnych wymagań sprzętowych cały czas nie znamy i to mimo tego, iż miały one pojawić się już jakiś czas temu.

Chociaż większość graczy czeka, to nie brakuje takich, którzy mają okazję zagrywać się już w najnowsze dzieło Rockstar Games. Jedna z takich osób donosi właśnie (chociaż należy zaznaczyć, że są to informacje nieoficjalne), jakiego mniej więcej sprzętu potrzeba do zabawy. Wygląda na to, że całkiem mocnego.

Na wysokich ustawieniach (bez MSAA) zestaw wyposażony w kartę graficzną Nvidia GTX 770 Lighting Edition i procesor Intel Core i5 3570K nie gwarantował płynnych 60 klatek na sekundę. Aby to osiągnąć trzeba było podobno zdecydować się na ustawienia takie, jak te poniżej.

GTA 5 PC ustawienia

A jak wyglądać będzie gra na niskich i wysokich ustawieniach? To z kolei porównać można na dwóch innych umieszczonych w sieci obrazkach (niskie ustawienia po lewej, wysokie po prawej).

GTA 5 niskie GTA 5 wysokie
kliknij, aby powiększyć

Czyżby zatem czekały na usprawnienia komputerów na szerszą skalę? Czekamy na oficjalne informacje od producenta.

AKTUALIZACJA [11.01.2015]

Niestety, a może i na szczęście, powyższe informacje okazały się kolejną z plotek, które zostały już zdementowane. W nadchodzącym tygodniu poznać powinniśmy oficjalny komunikat producenta w sprawie wymagań sprzętowych komputerowej wersji GTA 5, o ile jej premiera nie zostanie przesunięta.

Źródło: dsogaming

Grand Theft Auto V (PC)

Cena od 169 do 179.99

Zobacz wszystkie oferty

Odsłon: 45392 Skomentuj newsa
Komentarze

163

Udostępnij
    1. BuryZenek
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2015-01-10 16:00

      Radę da ale ultra nie będzie raczej niestety.

      Skomentuj

          1. CrisPL
            Oceń komentarz:

            2    

            Opublikowano: 2015-01-11 15:34

            Śmiej się dowoli, ale ja osobiście przeszedłem NFS ProStreet
            na pc z Athlon XP 1700+ 1.4GHz, 1GB RAM, 9550 Radeon przy 15 FPS na najniższych. Nie wiem jak to zrobiłem, jedyna taka męczarnia w historii ;D

            Skomentuj

          2. tomx1989
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2015-01-11 16:27

            No i jakie z tego wnioski? nfs pro street można przejść w +30fps na ps2 i na psp ;)

            Skomentuj

          3. neXt___
            Oceń komentarz:

            2    

            Opublikowano: 2015-01-11 19:03

            Żadna masakra, wystarczy umieć grać przy takiej płynności. Ja Wiedźmina 2 przemóciłem mając 15-25 FPS-ów, grając na średnim+FCR, więc gra nie wybaczała zbyt wielu potknięć. Dawniej grało się na integrze, ale nie jakimś Intel HD Graphics, a GeForce 6100. Grało się nawet w San Andreas, też około 20 FPS-ów, ale zabawy było co nie miara.
            Nie do końca rozumiem ludzi, którzy twierdzą że gra poniżej 60 FPS-ów to katorga. Sam grałem w gry z serii NFS, GTA, Metro czy Bio Shock i sprawiało mi to radochę, mimo że liczba klatek na sekundę rzadko przekraczała 30.

            Skomentuj

          4. Szymon331
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2015-01-11 22:18

            Ja teraz cisnę w AC Unity na Ultra detalach w Full HD ze średnim FPSem na poziomie 23 klatek (ze spadkami do kilkunastu) Da się, da się.

            Ale już w dynamicznego FPSa bym tak grań nie potrafił. Jednak co 60 FPS to 60FPS. Mimo wszystko jestem z tych ludzi którym wystarczy 30FPS średnio i mam nadzieję że GTA V będzie na moim PCie choćby tyle średnio trzymać.

            Skomentuj

          5. Drift3R
            Oceń komentarz:

            2    

            Opublikowano: 2015-01-12 09:27

            Też nie masz w co grać, tylko w to nieukończone dzieło w fazie beta.

            Skomentuj

          6. CrisPL
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2015-01-25 10:07

            Tylko zapomniałem wspomnieć, że byłem wtedy jeszcze dzieciakiem mając 12 lat. Wszystkie gry były dobre.

            Skomentuj

        1. raznow
          Oceń komentarz:

          2    

          Opublikowano: 2015-01-10 19:28

          http://gtaforums.com/topic/760204-concept-gta-v-main-menu-concept/

          Skomentuj

          1. darek79r19
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2015-01-10 23:10

            DX12 ???

            Skomentuj

        2. MaksW
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2015-01-11 13:06

          Nie ma żadnej korelacji pomiędzy ilością klatek a tempem gry...

          Skomentuj

        3. Czarnoskrzydly
          Oceń komentarz:

          2    

          Opublikowano: 2015-01-11 16:11

          To nie internetowa strzelanka , w GTA 4 w 30-40 klatkach gra się komfortowo , więc i tu się da , a tyle to może i tytułowy GTX 770 powinien zapewnić , nie mówiąc już o R290.

          Skomentuj

    2. MiGotka1995
      Oceń komentarz:

      -83    

      Opublikowano: 2015-01-10 16:02

      Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

      Widzialam fajny filmik na YT jak gosc gral na TitanZ z 12gb pamieci w GTA V na rozdzialce ponad 7000 x 4000 czy iles tam przy 60 fpsach. Dzisas! Z taka karta moje viewporty z wlaczonymi wszystkimi efektami w programach graficznych fruwalyby. Szkoda, ze taka droga. Na stronie nvidii pojawilo sie dla nich nawet wsparcie dla programow graficznych, a niektorzy mowia, ze to karta wciaz cywilna. Hm...

      Skomentuj

      1. Revo Nize
        Oceń komentarz:

        39    

        Opublikowano: 2015-01-10 19:28

        niezłe prochy

        Skomentuj

        1. bandan
          Oceń komentarz:

          -31    

          Opublikowano: 2015-01-11 12:47

          Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

          dając minusa, 53 osoby pokazały, że żal im d**ę ściska, że zamiast kupić Titana lub inną topową kartę nvidii wybrali złomiastego radeona o którego trzęsą galotami czy GTA5 sie na nim w ogóle zainstaluje. Jakbym kupił radeona to bym przynajmniej przymknął mordę w kubeł że jest zje**ny a nie skomlał na internetach jaka to gó**na karta.

          Skomentuj

          1. Bochenek
            Oceń komentarz:

            6    

            Opublikowano: 2015-01-11 13:22

            Ciekawe, czy kiedyś się doczekam wymienienia minusów radeonów w stosunku do geforce'ów przez któregoś z takich cwaniaczków, jak ty :^).

            Skomentuj

          2. MiGotka1995
            Oceń komentarz:

            -22    

            Opublikowano: 2015-01-11 14:38

            Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

            Spokojnie. Z biedota inaczej sie postepuje. Tak, zeby zrozumieli ;)

            Skomentuj

          3. mamdepresje
            Oceń komentarz:

            4    

            Opublikowano: 2015-01-11 17:06

            Za to z waszą dwójką nijak nie postępować. Nie zrozumiecie tak czy siak :)

            Skomentuj

          4. MiGotka1995
            Oceń komentarz:

            -11    

            Opublikowano: 2015-01-11 20:13

            Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

            (˘‿˘ʃƪ)

            Skomentuj

    3. Czapi123
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2015-01-10 16:37

      da rade bez problemu ;)

      Skomentuj

  1. MrSzaku
    Oceń komentarz:

    10    

    Opublikowano: 2015-01-10 15:52

    Wątpię,jak na konsoli gra wygląda podobnie jak na max to jakim cudem GTX770 nie daje rady w 60 na full?

    Skomentuj

    1. limera1n
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2015-01-10 15:53

      :]

      Skomentuj

    2. BuryZenek
      Oceń komentarz:

      -11    

      Opublikowano: 2015-01-10 16:00

      Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

      Mało Vramu.

      Skomentuj

    3. Lonnger
      Oceń komentarz:

      22    

      Opublikowano: 2015-01-10 16:08

      Optymalizacja... albo jej brak. Urok portów z konsoli na PC:)

      Skomentuj

      1. MrSzaku
        Oceń komentarz:

        21    

        Opublikowano: 2015-01-10 16:11

        Wątpie,prawdopodobnie ss fake,bo jak ktoś testuje/dorwał GTA5 to na pewno nie ma takiej karty,jak już GTX980.Po ustawieniach widać ze wszystko pochłoneło 1.5gb vramu wiec zostaje jeszcze pol giga. Fake na 70%

        Skomentuj

        1. AkaRyupl
          Oceń komentarz:

          6    

          Opublikowano: 2015-01-10 18:04

          Jak dla mnie to jest fake. Dopóki Rockstar Games nie poda wymagań to takie "informacje" można wrzucić między bajki. Równie dobrze mógł on na konsoli grać (lub na PS3 i PS$), użyć photoshopa i boom news (nie mówię tu o redakcji, tylko autorze tego "info").

          Skomentuj

      2. bajanoski
        Oceń komentarz:

        5    

        Opublikowano: 2015-01-10 16:57

        Obiło mi się o uszy, że wersja PC jest robiona od zera, więc jeśli się nie mylę, nie będzie to żaden port. Ponadto GTA V na PC robi studio odpowiedzialne za Max Payne 3, więc możemy spać spokojnie. A co do postu, moim zdaniem jest to fake. Zaraz po premierze na konsole starej generacji widziałem w sieci podobne zdjęcie z menu (PC) jak to wyżej, interfejs był ten sam... Stawiam, że ktoś chciał sobie nabić wejścia na stronie itp... Ale mogę się mylić :)

        Skomentuj

        1. piccardo
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2015-01-12 02:16

          Dobrze ci się obiło o uszy, bo gta V było robione od początku na PC o ile ktoś użyje mózgu i w końcu wyprze marketingową papkę w której na pcta z innym systemem mówimy konsola nowej generacji... To tak jak nie uznawać imacki jako pcty. To że dodają kilka opcji i sterowanie to nie zmienia faktu że gra powstała na sprzęcie klasy PC! A że emulatora wciąż brak to aż dziwne...

          Skomentuj

          1. piccardo
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2015-01-12 14:04

            Ty eł"geniusz", skończ z bredniami i może sam się dokształć? To że nazywasz siebie programistą to nie wiele znaczy... Bo równie dobrze możesz mieć takie samo pojęcie jak taki budowlaniec którego tutaj wymieniłeś. To że ty nie potrafisz nie znaczy że się nie da, lub jest to trudne. Ogarnij się czasem bo "emulator" istnieje już od czasu zanim konsole ujrzały światło dzienne w swojej finalnej formie. PS4 na początku było PCtem TAK PCtem! O różnej konf. mało tego pierwsze pokazy latały na PC'cie, zaś Xboxy to były intele + nvidia + win7. I nie, nie wymaga to cudów jak w przypadku poprzedniej generacji tylko ogarniętego programisty.

            Skomentuj

      3. tomx1989
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2015-01-11 16:29

        No taki urok, najważniejsze że porty z pc na konsoli są dobrze zoptymalizowane :)

        Skomentuj

    4. MrSzaku
      Oceń komentarz:

      8    

      Opublikowano: 2015-01-10 16:15

      Teraz tak patrze to te menu graficzne wygląda w 100% jak z Max Pane 3. Idętyczna kolejność :DD Fake.

      Skomentuj

    5. dren311
      Oceń komentarz:

      -3    

      Opublikowano: 2015-01-11 00:24

      Na konsolach masz mniej więcej kartę na poziomie Radeona 7870 - gra chodzi na 30fps. Żeby osiągnąć 60fps karta musi być równo dwukrotnie szybsza. Jak w pysk strzelił wychodzi GeForce GTX 970! W żadnym wypadku 770.

      Ale wziąwszy pod uwagę, że detale na PC są ciut większe, plus optymalizacji nie da się zrobić precyzyjnie pod jedno GPU, a OS jest bardziej zasobożerny i niezorientowany stricte na gry, to należy się spodziewać, że gra, zoptymalizowana równie dobrze co na konsoli, będzie wymagać mniej więcej GeForce GTX 980 żeby osiągnąć porządne 60fps. Tak wychodzi z prostej matematyki - rzecz raczej nie do przeskoczenia.

      Skomentuj

      1. AkaRyupl
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2015-01-11 00:46

        Na konsolach masz karty wydajnościowo na poziomie HD 7790 (XBox One) i coś miedzy HD 7850, a HD 7870 (dużo słabsze od 7870). W skrócie po dodaniu nie wychodzi GTX 970...

        Skomentuj

        1. MrSzaku
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2015-01-11 10:29

          Wychodzą 2x HD7850 w cross :DD

          Skomentuj

        2. SebolP
          Oceń komentarz:

          -2    

          Opublikowano: 2015-01-11 12:18

          Tak czy inaczej w praktyce GTX 770 jest na poziomie HD 7970GHz (ewentualnie troche szybszy, zależnie od gry), a ta karta AMD nie jest nawet 2x szybsza od HD 7850 (ok 85-90% na rzecz 7970), a co dopiero HD7870.
          Dodając do tego fakt, iż na PS4 gra nie jest w stanie utrzymać stałych 30 klatek (dropy podczas jazdy w mieście do ok 25 wg analizy eurogamera) oraz biorąc pod uwagę lepszą optymalizację na konsolach (nawet jeśli jest niewiele lepsza) to na logikę ciężko oczekiwać by ta karta nvidii była w stanie wycisnąć 2x więcej klatek bez żadnych dropów w wyższych detalach (a nawet w tych samych)...
          No chyba, że R* nagle nauczył się optymalizować swoje gry na PC lepiej niż wersje konsolowe XD

          Skomentuj

          1. AkaRyupl
            Oceń komentarz:

            3    

            Opublikowano: 2015-01-11 17:51

            Za optymalizację wziął się zespół odpowiedzialny za Max Payn'a 3 - a tam optymalizacja była b. dobra. Więc najpierw niech dadzą wymagania, a potem na nie pobiadolimy/będziemy super zadowoleni ;).

            Skomentuj

          2. AkaRyupl
            Oceń komentarz:

            2    

            Opublikowano: 2015-01-11 19:51

            Aha HD 7970 jest w teorii 2 razy szybsza od HD 7850 (ma 2x więcej Shaderów, TMU i jednostek obliczeniowych, tyle samo ROP) więc GTX 770 powinno dać 2 razy lepszy obraz jak konsola (więcej FPS?). Nie zapominajmy, że pomijasz fakt, że GTA będzie wykorzystywać 4 rdzenie, a konsola ma ich 8. W skrócie pomijasz fakt, że gry to nie tylko GPU, ale też CPU (które w wypadku PC nawet z procesorami od AMD są lepsze jak w konsolach).

            Skomentuj

          3. robgrab
            Oceń komentarz:

            -1    

            Opublikowano: 2015-01-12 07:54

            Zapominasz że po 1 na konsolach dostępne dla gier są 3 moduły czyli 6 rdzeni, poza tym 1 rdzeń cpu z notebooka to nie jeden rdzeń takiego i5. Pomijam już co najmniej 2-3 różnicę w taktowaniu.

            Skomentuj

          4. AkaRyupl
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2015-01-12 17:02

            Zapominasz, że nie mówimy to o urządzeniach pokroju notebook tylko urządzeniach do grania (porządne laptopy, desktopy). Poza tym w notebooku też masz i5...
            I bym zapomniał nie zapomniałem o różnicach w taktowaniu - taktowanie konsol to 1.88 MHz na rdzeń, jak FX ma 4 GHz. I tak wykorzystane przez grę będą max 2 moduły więc odpowiedź jest prosta.

            Skomentuj

    6. lubiecycki
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2015-01-13 15:00

      Na konsolach jest 30 FPS

      Skomentuj

  2. cura666
    Oceń komentarz:

    6    

    Opublikowano: 2015-01-10 15:52

    Lepiej niech się postarają bo trzeba będzie w lutym odwiedzić zatokę

    Skomentuj

    1. BuryZenek
      Oceń komentarz:

      -30    

      Opublikowano: 2015-01-10 16:01

      Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

      To sobie kup lepszy sprzęt piraciarzu.

      Skomentuj

    2. cura666
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2015-01-10 16:24

      Aaa, no i cena lol

      Skomentuj

  3. limera1n
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-01-10 15:52

    eh, myślałem że moja 770 da rade a tu widać że trzeba zmieniać

    Skomentuj

  4. MrSzaku
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2015-01-10 15:56

    Bardziej jest ciekawe wgniecenie na dachu,fizyka z GTA4 powraca?

    Skomentuj

    1. MrSzaku
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2015-01-10 16:00

      https://www.youtube.com/watch?v=n4MiLvVMX74 chyba tak :)

      Skomentuj

      1. MrSzaku
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2015-01-10 23:35

        http://scr.hu/2n3h/1skms

        Skomentuj

      2. MrSzaku
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2015-01-10 23:36

        Mam prawie 600h w Gta 4 i znam je na wylot.To jest zbugowane wgniecenie z GTA 4,często tak było z autami z modów.

        Skomentuj

    2. miedzianek
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2015-01-10 17:59

      Jakie wgniecenie,gdzie Ty je widzisz?

      Skomentuj

    3. Max Power
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2015-01-10 19:45

      gdzie ty widzisz wgniecenie na dachu?

      Skomentuj

    4. Silver
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2015-01-10 20:15

      To jest chmura a nie wgniecenie.

      Skomentuj

  5. marcin29
    Oceń komentarz:

    5    

    Opublikowano: 2015-01-10 15:57

    i wida c ze grafika tu nie jest jakichs wysokich lotow , mowiac wizualnie ta gra raczej bedzie srednia i nic wiecej :)a wymagania pewnie podobne do wiedzmina 3 ;lol

    Skomentuj

  6. marcin29
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2015-01-10 15:57

    i wida c ze grafika tu nie jest jakichs wysokich lotow , mowiac wizualnie ta gra raczej bedzie srednia i nic wiecej :)a wymagania pewnie podobne do wiedzmina 3 ;lol

    Skomentuj

  7. Mikart
    Oceń komentarz:

    10    

    Opublikowano: 2015-01-10 16:06

    Boże co to za bajki. Nie ma sterowników jeszcze dopracowanych ,a ci już spekulują że na 770 nie pójdzie. Pamiętam jak było z Crysis 3 u mnie. W dniu premiery nie byłem w stanie zagrać, a kilka dni później ściągnąłem najnowsze sterowniki i sytuacja diametralnie się zmieniła. Poczekajmy do premiery. Zawsze tak jest wszyscy dobrze o tym wiedzą.

    Skomentuj

    1. MrSzaku
      Oceń komentarz:

      5    

      Opublikowano: 2015-01-10 16:38

      Z Gta 4 była taka sama sytułacja jak prawdopodobnie z 5. Gta bez patcha zażyna. Teraz nawet na starym HD4850,4gb ram,Quad Q8200 GTA 4 chodzi mi w 20-30 na full z cieniami na max. Do maja gra będzie chodzić cudnie.

      Skomentuj

      1. Pepec9124
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2015-01-10 21:01

        GTA IV jest niespójna co do działąnia.

        Skomentuj

  8. wacl0mir
    Oceń komentarz:

    15    

    Opublikowano: 2015-01-10 16:15

    Możecie mnie zniszczyć, ale ja na tych screenach nie widzę ani jednej rzeczy usprawiedliwiającej takie wymagania... jak dla mnie wygląda identycznie jak na PS4. Taką grafikę powinniśmy mieć na HD7870, ale pożyjemy zobaczymy

    Skomentuj

    1. Max Power
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2015-01-10 19:47

      bo to jest fake... no ludzie jak można wierzyć w coś tylko dlatego że jest na benchmark.pl?

      Skomentuj

      1. wacl0mir
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2015-01-11 18:17

        Napisałem, że pożyjemy a zobaczymy ;P ale jak zwykle w takich sprawach się okazuje, może to mieć wiele wspólnego z prawdą

        Skomentuj

  9. Sova30
    Oceń komentarz:

    8    

    Opublikowano: 2015-01-10 16:17

    W ostatnim "njusie" o przewidywalnych ustawieniach pisałem, że GTX 970 może być w sam raz do tej gry i teraz się to potwierdza. Chociaż z drugiej strony jak patrze na te 2 screeny to wielkiej różnicy nie widzę między min. a max. Myślę, że na 770 spokojnie będzie można pograć na wysokich ustawieniach.

    Skomentuj

    1. Sova30
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2015-01-10 16:37

      EDIT: przewidywanych wymaganiach.

      Skomentuj

    2. cura666
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2015-01-10 18:09

      Bez obrazy, ale nie trudno być takim prorokiem znając historię konwersji z konsol hehe

      Skomentuj

  10. HeavyRay
    Oceń komentarz:

    -23    

    Opublikowano: 2015-01-10 16:21

    Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

    Właściwie to spodziewałem się czegoś takiego :P chyba staje się prawdą że PC różnić się od Next-Gen konsoli będą tylko dodatkami i wygładzaniem krawędzi tak jak np Dragon Age :P
    Pc ma większą gamme zastosowań ale to konsole służą do gier pora by znów wszystko wróciło do tego jak było w 2000 r.
    Pc=biuro itp:P
    Konsole=Gry

    Taki + i - konsoli Kupisz raz za cene średniej karty graficznej (1500) to plus a minusem są Drogie gry chociaż ceny i tak jakby sie troszke wyrównują :P a na pc zawsze można poszukać w Zatokach :D

    Skomentuj

    1. HeavyRay
      Oceń komentarz:

      -21    

      Opublikowano: 2015-01-10 16:22

      Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

      A wybaczcie no i o ile dasz za PC 4000 tys to sobie pograsz na 30+ fps a na konsoli prawie stabilne 30 :)

      Skomentuj

      1. Michur
        Oceń komentarz:

        14    

        Opublikowano: 2015-01-10 16:36

        Tak sobie to tłumacz....

        Skomentuj

        1. HeavyRay
          Oceń komentarz:

          -17    

          Opublikowano: 2015-01-10 16:41

          Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

          Jak to mam inaczej tłumaczyć? Jak w praktyce zaczyna to wychodzić?

          Skomentuj

    2. HeavyRay
      Oceń komentarz:

      -14    

      Opublikowano: 2015-01-10 16:25

      Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

      To zaczyna sie Hejtowanie :3

      Skomentuj

      1. Sova30
        Oceń komentarz:

        -8    

        Opublikowano: 2015-01-10 16:27

        Właśnie miałem napisać coś podobnego :)

        Skomentuj

        1. HeavyRay
          Oceń komentarz:

          -12    

          Opublikowano: 2015-01-10 16:27

          Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

          Przynajmniej nie tylko ja tak uważam yay :D

          Skomentuj

    3. HeavyRay
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2015-01-10 16:45

      Mam tylko nadzieje że intel pójdzie w zapomnienie a AMD odzyska swoją dawną świetność a monopol się kur** skończy w końcu...

      Skomentuj

      1. severian
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2015-01-10 17:13

        Nie liczyłbym na to ...

        Skomentuj

        1. HeavyRay
          Oceń komentarz:

          -3    

          Opublikowano: 2015-01-10 17:22

          Jest nadzieja :D w końcu liczy się moc całego Procka a nie pojedynczego rdzenia.
          AMD chciało zrobić coś innego i jako tako to wychodzi bo Z prądem rzeki płyną tylko zdechłe ryby czyt.$$$INTEL$$$ ;)

          Skomentuj

          1. HeavyRay
            Oceń komentarz:

            -4    

            Opublikowano: 2015-01-10 17:23

            EDIT:w końcu zaczyna się liczyć *

            Skomentuj

  11. Viperus
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2015-01-10 16:23

    Czy mi się przyśniło czy widziałem GT530 w minimalnych ?

    Skomentuj

    1. HeavyRay
      Oceń komentarz:

      -2    

      Opublikowano: 2015-01-10 16:24

      nie przyśniło ale to był taki "Fejk:D"

      Skomentuj

  12. Qantex
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2015-01-10 16:25

    Puki co to GTA V wymaga wydania a co będzie później to zobaczymy. Na razie niech wyjdzie bo puki co to tylko gdybania.

    Skomentuj

    1. XaRaDaS
      Oceń komentarz:

      7    

      Opublikowano: 2015-01-10 22:14

      Póki co, to proponuję inwestycję w słownik.

      Skomentuj

    1. Michur
      Oceń komentarz:

      -7    

      Opublikowano: 2015-01-10 16:39

      I tak byś nie dał więc po co ten żal

      Skomentuj

  13. Helventis
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2015-01-10 16:39

    Jest to jedyna gra dla której byłbym zrobić upgrade kompa gdyby był potrzebny. Choć mam nadzieje że komfortowo będzie gra chodziła na średnich chociaż...

    Skomentuj

  14. PROCTON
    Oceń komentarz:

    10    

    Opublikowano: 2015-01-10 16:50

    Jak mnie wkurzają te wszystkie informacje o wymaganiach, poczekajcie może, aż poda je Rockstar a nie "ktoś" z nie wiadomo jakim sprzętem, jaką wersją gry i sterownikami.

    Skomentuj

  15. LuckyNumber8
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-01-10 17:30

    Nie wydaje mi się, aby wersja na ps4 czy xbox one chodziła w dużo większych ustawieniach jak te wyżej. Biorąc to pod uwagę 60fps na pojedynczej 770 to bardzo dobry wynik, a jak ulepszą sterowniki płynność będzie przecież jeszcze lepsza. Posiadacze 970/980GTX po OC raczej nie będą mieli z tą grą problemów już w momencie premiery :).

    Swoją drogą wersja na ps4 tej gry wyglądała już tak dobrze, że akurat w przypadku tej gry każde wymagania będą uzasadnione :)

    Skomentuj

  16. Szarik_Komputerowiec
    Oceń komentarz:

    -3    

    Opublikowano: 2015-01-10 17:33

    https://support.rockstargames.com/hc/communities/public/questions/203953946-Gta-v-PC-requirements?locale=pl

    Skomentuj

    1. HeavyRay
      Oceń komentarz:

      -2    

      Opublikowano: 2015-01-10 17:38

      SWAG (:P

      Skomentuj

    1. Max Power
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2015-01-10 19:49

      rockstar nie ma z tym nic wspólnego, to fake

      Skomentuj

  17. TruGeek
    Oceń komentarz:

    -6    

    Opublikowano: 2015-01-10 17:45

    Ciekawe czy 970 1,5ghz oc i I5 ivy 4,2ghz i 8gb ram da rade w 40fps chociaż na ultra :D

    Skomentuj

    1. Sova30
      Oceń komentarz:

      -2    

      Opublikowano: 2015-01-10 17:57

      Mam dokładnie takie parametry jak twoje :D i myślę, że na Ultra powinno dać radę, tylko ile będzie fps to ciężko przewidzieć. Jeśli będzie dobra optymalizacja to powinno być nawet 50-60. Pożyjemy zobaczymy jeszcze tylko nieco ponad 2 tygodnie.

      Skomentuj

  18. Mandriv19
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-01-10 17:56

    Jeśli to zdjęcie po prawej renderuje lepsza grafika to jakoś tego wodotrysku nie widać. Myślę że będzie podobnie jak w AC:Unity - ogrom świata oraz multum ludzi i budynków , zakamarków itp itd , a szału mega grafiki jako tako nie będzie

    Skomentuj

  19. sword88
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2015-01-10 17:56

    "Nie ma obecnie bardziej wyczekiwanej gry od komputerowej wersji Grand Theft Auto V" To dziwne bo jakoś ostatnio ten plebiscyt wygrał Wiedźmin 3.

    Skomentuj

  20. madxmas
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-01-10 18:11

    Coś przespałem ? Skąd ta fotka z ustawień graficznych ?

    Skomentuj

  21. xchaotic
    Oceń komentarz:

    -5    

    Opublikowano: 2015-01-10 18:40

    gtx980 8GB pewnie bedzie akurat, a do wyzszej rozdzialki 2 sztuki :)

    Skomentuj

  22. kamild1996
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2015-01-10 18:55

    http://gtaforums.com/topic/760204-concept-gta-v-main-menu-concept/
    Śmiech :)

    Skomentuj

  23. blant1995
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-01-10 19:14

    Wszyscy tak się spinają, w tym ja też, a na końcu Rockstar wszystkich wywali w tyłki i przesunie datę premiery. :)

    Skomentuj

  24. raznow
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2015-01-10 19:14

    TO JEST FAKE SAMI ZOBACZCIE !!!!!!!!!!!!
    http://gtaforums.com/topic/760204-concept-gta-v-main-menu-concept/

    Skomentuj

  25. mavcin7
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2015-01-10 19:27

    Nie ma co się oszukiwać optymalizacja na PC praktycznie nie istnieje(zdarzają się pozytywne przypadki ale to rzadko) a chciałbym żeby było inaczej :/ I dlatego coraz częściej myślę nad zakupem konsoli no bo mimo nie zbyt dobrego hardware gry chodzą miło za sprawą optymalizacji. Mimo że wole PC to coraz częściej myślę o tej konsoli i mimo to że gry na konsole są droższe to nie musisz się martwić czy ci pójdzie a takiej dużej różnicy w grafice nie ma. W końcu gra to nie tylko grafika.

    Skomentuj

    1. raznow
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2015-01-10 19:28

      http://gtaforums.com/topic/760204-concept-gta-v-main-menu-concept/

      Skomentuj

  26. Kozmeh
    Oceń komentarz:

    -11    

    Opublikowano: 2015-01-10 19:29

    Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

    Haha powtórka z rozrywki z czasów GTA IV. Grafika na tych screenach gorsza od obliviona. Niech nie wciskają kitu, że konwersja z konsoli, że słabe PCty, że mało VRamu itp. Saints Row to też konwersja, a jakoś działa i ma dobrą grafikę. A te tekstury tutaj to są chyba 256x256, 512 VRamu na takie coś powinno wystarczyć. W sumie to wystarcza bo mniej więcej tyle miały poprzednie konsole. Dla przypomnienia dodam, że grafika z tych ss nijak ma się do tych wodotrysków które prezentowali jeszcze rok temu, kolejna ściema jak z watch dogs, ac3 itd. Od początku wiedziałem, że na GTA na PC nie ma się co napalać, jak ktoś chce w to grać lepiej niech kupi sobie PS3, ew. PS4 dla STAŁYCH 30 klatek. Gry na PC to FC4 i W3.

    Skomentuj

    1. bajanoski
      Oceń komentarz:

      4    

      Opublikowano: 2015-01-10 19:33

      Ty tak na serio?? To jest fake

      Skomentuj

    2. Max Power
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2015-01-10 19:39

      jeśli ktoś ci wciska kit to ty sam sobie
      http://gtaforums.com/topic/760204-concept-gta-v-main-menu-concept/

      Skomentuj

    3. Kozmeh
      Oceń komentarz:

      -2    

      Opublikowano: 2015-01-10 19:50

      A więc cały news to fake? Te screny z autem też? No ładnie ostatnio jak patrzyłem w kalendarz to 10 stycznia.

      Skomentuj

    4. Sova30
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2015-01-10 20:10

      "Od początku wiedziałem, że na GTA na PC nie ma się co napalać, jak ktoś chce w to grać lepiej niech kupi sobie PS3, ew. PS4 dla STAŁYCH 30 klatek."

      Już dawno takich głupot nie czytałem.
      Czyli twierdzisz, że jak ktoś ma PORZĄDNY sprzęt stworzony typowo pod gry to i tak ma sobie dodatkowo kupić PS3 lub PS4, bo na konsoli będzie miał 30 klatek? a na kompie pewnie z 80?
      Człowieku rozpędź się i pie*dolnij o ścianę, może Ci przejdzie pisanie takich debilizmów.
      Nie wszyscy mają 5 letnie komputery, niektórzy pakują w nie sporo kasy, właśnie po to, żeby wszystko śmigało tak jak należy!

      Skomentuj

      1. Kozmeh
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2015-01-11 12:31

        Po pierwsze twój wulgarny język świadczy o tobie i twoim poziomie. Do ludzi w sklepie i urzędzie też się tak odzywasz jeśli tylko mają inne poglądy od ciebie? Polska kraj barbarzyńców. Wracając do tematu to masz trochę racji, ale skoro GTX 770 to według ciebie 5 letni sprzęt który nie nadaje się do gier to pozdrawiam. Wyszło na to, że cały news to fake więc nie wiem o co się teraz sapiesz człowieku.

        Skomentuj

  27. Dooku
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2015-01-10 19:35

    Wychodzę z założenia że jak Watch Dogs mi płynnie na wysokich działał to i GTA będzie, chyba że położą optymalizację.

    Skomentuj

  28. Ladros
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-01-10 19:49

    FOTOMONTAŻ! :D

    Btw. Ziomek.ktory odpowiadal na te q&a chyba sie przejezyczyl i mial napisac "look forward for requirements in coming WEEKS" a nie WEEK. Przynajmniej tak mi sie wydaje :D

    Skomentuj

  29. Polhar
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2015-01-10 20:10

    Fake na 770% ten koncept z gtaforums jest z byt podobny do tego (nawet kasa u Michaela się zgadza).

    Skomentuj

  30. czorcik696
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-01-10 20:35

    Spoko, GTA podobno opóźnione, to się zdąży uzbierać na nową kartę :/

    Skomentuj

    1. tommyt1983
      Oceń komentarz:

      -3    

      Opublikowano: 2015-01-10 21:15

      Jednak opóźnione - Na 5 Maja - http://www.cdaction.pl/news-40627/to-wam-sie-nie-spodoba-gta-v-na-pc-opoznione.html

      Skomentuj

      1. Kajmal
        Oceń komentarz:

        4    

        Opublikowano: 2015-01-10 22:18

        A czytałeś w ogóle te brednie?Typowy news do nabicia wyświetleń.Z resztą zobacz jak w komentarzach jadą po tych jełopach z CDA, że publikują takie bzdury.I jeszcze to tajemnicze, zaufane zródło...

        Skomentuj

  31. adam6056
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2015-01-10 21:33

    Nawet na niskich ta gra mi się podoba :)

    Skomentuj

  32. Dante62700
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2015-01-10 22:27

    Po 1 każdy z was wie jakiego posiada PC i jak gry na nim śmigają, skoro u mnie prawie każda gra działa w średnio 50kl/s na wysokich ustawieniach, to przypuszczam że GTA będzie działać podobnie, z resztą do tego typu gier wystarczy i 30kl/s.
    Po 2 miałem okazję trochę pograć na PS4 w ten tytuł i już na takich ustawieniach jakie są tam, ta gra mi się w ujj widzi, więc jeżeli wyższe ustawienia sprawią że będzie mi coś klatkować nie będę ubolewał gdy zmniejsze detale i dostosuję do takich jak na konsoli.
    Po 3 ujj z tymi wymaganiami, jeszcze raz przypomnę wiesz na czym grasz i jak grasz, więc nie stękaj, ponoć każdy głośno krzyczy, że grywalnośc ponad wygląd to ja się pytam o co chodzi?

    Skomentuj

    1. kamild1996
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2015-01-10 23:18

      Te oczekiwanie na wymagania to według mnie również rezultat podanych wymagań do Wiedźmina 3 które jak dla niektórych są zdecydowanie zbyt wysokie - i nie mowa tu o osobach, które są w stanie zmieniać kartę graficzną/procesor co miesiąc ;)

      Skomentuj

  33. Drozdzik1999
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-01-10 23:48

    Widzę błąd juz w pierwszym zdaniu.... Najbardziej oczekiwana gra to Wiedźmin III!!!

    Skomentuj

  34. MrSzaku
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-01-10 23:58

    Szczerze? Jak to nie fake ss z gry (ustawienia fake) to grafikę będzie się dało ustawić tak żeby gra wyglądała dobrze i dobrze chodziła (draw dystans nawet na low wygląda b.dobrze nawet chyba lepiej niż na max). Czekam ja i moj gtx970+GTX580+HD4850(nie mój ale kiedyś był :D) Wiec jbc to moge po wyjściu gry napisać jak chodzi :)

    Skomentuj

  35. Davci0
    Oceń komentarz:

    -4    

    Opublikowano: 2015-01-11 00:12

    Mam nadzieje że się nie zawiodę na mojej 980 przy rozdzielczości 2560x1080, ale zobaczymy najprawdopodobniej 27 stycznia :D
    A co do Wiedźmina mam wrażenie, że przyda się sli :P

    Skomentuj

    1. Kynareth
      Oceń komentarz:

      -3    

      Opublikowano: 2015-01-11 10:30

      GTA V będzie opóźnione, więc w styczniu się raczej nie przekonasz.

      Skomentuj

  36. premoq
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2015-01-11 01:10

    I7 4790K Gtx 970 i czuje że 50-60 fps na ultra :D

    Skomentuj

    1. MrSzaku
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2015-01-12 00:26

      pff w 2k XD

      Skomentuj

  37. damianstajkowo
    Oceń komentarz:

    -5    

    Opublikowano: 2015-01-11 01:50

    Znając życie i tak pewnie pogram w to na HD4800, Prockiem Intel e7500 i 4GB ram

    Skomentuj

    1. malyperelka
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2015-01-11 09:32

      Zagraj sobie w AC Unity na dwóch rdzeniach , życzę powodzenia włączając w to zabytek klasy HD 4800 .
      Muzea skupują zabytki .

      Skomentuj

      1. aendrju
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2015-01-11 17:24

        taki stary a taki ....

        Skomentuj

  38. Kynareth
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-01-11 10:28

    Tu nie chodzi o to, jakie będą wymagania tylko czy wygląd gry będzie adekwatny do wymagań. Oby GTA V na PC wyglądało wyraźnie lepiej niż na konsolach.

    Skomentuj

  39. hasati
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2015-01-11 11:27

    Przy tej grafice co ta gra prezentuję, to GTX 770 jest i tak za mocną kartą. Jak ta gra do full będzie potrzebować czegoś więcej to znaczy że chłopaki z R są do bani i maja gdzieś PC. Więc nie kupować :) Ja i tak tej gry nie kupie, nie będę jak idiota kupował za spore pieniądze gry którą mieli gracze konsolowi dużo wcześniej. A PC wywalili na koniec i jeszcze nic nie zmienili i optymalizację może skopali więc za co mam płacić za kotleta z konsol ? PLZ :)

    Skomentuj

  40. Kens2
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-01-11 12:08

    Czemu jeszcze nikt nie napisał, że musi kupić dwa 980 bo granie bez minimalnych 120 fps to kaszana? Zawiodłem się :(

    Skomentuj

  41. 4NV815
    Oceń komentarz:

    9    

    Opublikowano: 2015-01-11 12:18

    Moja konfiguracja... i7 950@4GHz+GTX680. Jak dotąd jedyną grą, w którą nie pogram nawet na minimalnych jest AC Unity. Za bardzo rwie, zupełny brak optymalizacji. Pokazałem Ubisoft środkowy palec. Jak nie pogram w GTA V to samo pokaże firmie Rockstar.

    Skomentuj

    1. Polhar
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2015-01-11 13:54

      Ubisoft to nie jest ta firma co kiedyś. Wyrwała CryTech'owi FarCry'a i trzepie na nim kasiorę, a gracz to im latają. Podobnie było z AC 1, 2 i dodatki do dwójki były dobre, ale to co pokazali w 3 (chodzi właśnie o optymalizacje) pokazuje, że oni robią gry jak w drukarce. Ledwo co wyszło Unity, a już będzie Victory i pewnie znowu wcisną kit o tym, że grę tworzyli 2-3 lata.

      Skomentuj

    2. Next_Gen_1987
      Oceń komentarz:

      -4    

      Opublikowano: 2015-01-11 18:52

      ''Rwie'', bo GTX680 ma za mało pamięci pod dzisiejsze porty z konsol to 3-4GB VRAM zalecane.. Ja tak ograłem na ultra na R9 290 4GB

      Skomentuj

  42. Quellu
    Oceń komentarz:

    8    

    Opublikowano: 2015-01-11 13:06

    "Kolejną z plotek" ale twardo mnie bombardujecie bym wyłączył adblocka, bo "nagródź nas za dobrą robotę".

    Skomentuj

  43. DaroBenchmarkPC
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-01-11 14:17

    Zebym chociaz na medium i fullhd na gtx 660 pogral...

    Skomentuj

    1. Max Power
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2015-01-11 21:12

      widać że nie grałeś w tą gre, to jest fake a to że dalej widać jest dzięki lepszej pogodzie ^^

      Skomentuj

  44. bolth666
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-01-11 15:44

    Spinka na wymagania Wiedzmina juz byla tera kolej na GTA.

    Nie mam demona szybkosci a kazda gra sie uruchomi z palcem wiecie gdzie,jak sie potocznie mowilo za moich czasow bo teraz gimboza ma swoje okreslenia.

    Od core2 ludzie powiadali ze procek nie musi byc wysrobowany bo karty odciazaja procesory.
    Teraz z kolei gry piszAa pod wiele rdzeni w koncu kuna jest sens kupowania 4 rdzeni

    Skomentuj

  45. bolth666
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2015-01-11 15:44

    Spinka na wymagania Wiedzmina juz byla tera kolej na GTA.

    Nie mam demona szybkosci a kazda gra sie uruchomi z palcem wiecie gdzie,jak sie potocznie mowilo za moich czasow bo teraz gimboza ma swoje okreslenia.

    Od core2 ludzie powiadali ze procek nie musi byc wysrobowany bo karty odciazaja procesory.
    Teraz z kolei gry piszAa pod wiele rdzeni w koncu kuna jest sens kupowania 4 rdzeni

    Skomentuj

  46. Krotock
    Oceń komentarz:

    -4    

    Opublikowano: 2015-01-11 17:02

    Jeśli GTA V nie pójdzie mi powiedzmy w 30-40 FPS przerzucam się na PS4. Mało gram i bardziej mi się opłaci kupić konsolę na kilka lat i płacić 200 zł za grę, niż modernizować komputer.

    Skomentuj

    1. Quellu
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2015-01-11 17:51

      Hmm ja to widzę kompletnie na odwrót ale nasza kasa nasze wybory.

      Skomentuj

    2. Artik
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2015-01-11 17:53

      Już dawno doszedłem do tego wniosku, choć mam mocnego PC ale nie będę go już jak co roku rozbudowywał. Jak dla mnie PS3 i PS4 oraz stałe 30fps wystarcza. Nie mam dużych wymagań i jakoś lepiej mi się gra na konali podłączonej do 55'' TV.

      Skomentuj

  47. Blashix
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-01-11 18:10

    Na niskich nie tak źle.

    Skomentuj

  48. Aloyz
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2015-01-11 18:53

    "Nie ma obecnie bardziej wyczekiwanej gry od komputerowej wersji Grand Theft Auto V" - poważne uogólnienie, czekam na Wiedźmina 3, na GTA V ani trochę.

    Skomentuj

    1. bolth666
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2015-01-11 19:31

      Wlasnie zalezy od zainteresowan.
      Ja tam tez wole Wieska,GTA pewnie kupie na steam jak Wiesia przejdem

      Skomentuj

    2. lukaszk99
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2015-01-12 00:48

      Ale kogo to obchodzi na co ty czekasz i jak to się ma do ogółu graczy? W tym zdaniu zostało napisane, że nie ma obecnie bardziej wyczekiwanej gry niż GTA V PC i chodzi tu o większość graczy, a nie o Aloyza. Widząc ilość komentarzy i artykułów na różnych portalach jest to fakt, zainteresowanie jest w tej chwili większe niż w przypadku Wiedźmina. O jakim uogólnieniu piszesz?

      Skomentuj

      1. Aloyz
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2015-01-12 09:41

        Mnie obchodzi na co czekam, nie dbam o to czy obchodzi do Ciebie (wnioskując z treści Twojego wpisu przypuszczam, że jednak nie). Czytając jakiś artykuł albo się z nim utożsamiam, albo nie. Z tym się nie utożsamiam co wyraziłem w moim krótkim komentarzu do niego. Niecierpliwie czekam na Wiedźmina, jak pewnie wielu mnie podobnych. Ty jak i pewnie wielu Tobie podobnych czekacie na GTA V, a jeszcze inni na co innego. Osąd jakoby ilość artykułów była wyznacznikiem oczekiwania jest takim samym uogólnieniem jak tytuł tego artykułu. Powiem więcej, ilość artykułów może być moim zdaniem bardziej wprost proporcjonalna do wielkości budżetu marketingowego GTA V (czy jakiejkolwiek innej gry) niż miarą oczekiwania na grę.

        Skomentuj

        1. lukaszk99
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2015-01-12 11:17

          Śmiesznie wyszło nazwanie czegoś poważnym uogólnienie tylko dlatego, że ty czekasz na coś innego. Może chciałeś dać tylko przykład, ale i tak dziwnie to wyszło:) Co do budżetu marketingowego to nie chodzi mi o liść newsów, a o popularność dyskusji pod nimi(na forach). R* chyba nie opłaca tych wszystkich komentarzy? Poza tym widać po dacie premiery GTA V PC, że rynek PC nie jest dla nich istotny i dużo tu nie zarobią w porównaniu z konsolami. Widocznej kampanii marketingowej na PC nie ma do dziś, nawet wymagań nie podali, a już tydzień do premiery. Bardziej wyczekuję premiery GTA V, ale w żaden sposób nie świadczy to o tym, że na Wiśka też nie czekam:)

          Skomentuj

  49. Artik
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-01-11 19:39

    Zależy kto jakie gry lubi. Wolę FC 3 i 4, TLoUS, czy serię Uncharted, Wolfenstein, Obcego. GTA V oceniam średnio. Mam na PS4, Nie sposób się nudzić, ale to nie gra w moim stylu.

    Skomentuj

  50. Ziemas
    Oceń komentarz:

    -13    

    Opublikowano: 2015-01-11 20:19

    Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

    Skoro ludzkie oko płynność rejestruje przy 28 klatkach to 30 jest komfortem wiec po co te 60?? Dla cyborgów z implantami?

    Skomentuj

    1. marcin29
      Oceń komentarz:

      6    

      Opublikowano: 2015-01-11 20:47

      to zagraj sobie np jakiegos fps w multiplayera przy 30 fps a 60 fps , roznica jest ogromna ;)

      Skomentuj

      1. kitamo
        Oceń komentarz:

        7    

        Opublikowano: 2015-01-11 22:14

        to zalezy w co grasz.
        W FPP faktycznie jest roznica, dlatego niektorzy w grach gdzie wymagana jest wysoka dynamika kupuja monitory 120hz lub z gsync.
        Jak bys pogral np. w wyscigi czy inne gierki nie wymagajace szybkich zmian calego widoku to nie ma to juz takiego znaczenia.
        Fakt faktem wole 60fps o ile jest stabilne, choc 30 jest grywalne tez .

        Skomentuj

    2. maro893211
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2015-01-11 22:37

      mam nadzieje, że jesteś tylko słabym trollem

      Skomentuj

  51. Mateusz5042
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-01-12 00:02

    Moim zdaniem wymagania nie będą się różnic bardzo od tych nie oficjalnych ponieważ to jest ten sam silnik co w gta IV jak się nie mylę :)

    Skomentuj

  52. hink1
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2015-01-12 00:15

    Mam nadzieje, ze GTX760 i i5 4670k wystarczy na cos powyzej medium

    Skomentuj

    1. hasati
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2015-01-12 11:02

      Zależy ile będzie opcji graficznych. Ale na High powinno działać :)

      Skomentuj

  53. prime27pl
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-01-12 09:08

    Zaczyna się .

    Skomentuj

  54. Sezar186
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-01-12 12:12

    Piękne reklamy ;]
    http://funkyimg.com/i/SXTW.jpg
    U mnie na mieście widzę podobne :D

    Skomentuj

  55. Sezar186
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-01-12 13:04

    Owszem trochę nie fajnie, że tak się dzieje. Mogłem kupić na PS3 lub PS4 ale nie zrobiłem tego po prostu mi osobiście w Gta najwygodniej gra się na PC. Na konsolach gram w jedne gatunki, a na PC w inne. ;]

    Skomentuj

  56. Sezar186
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-01-12 13:09

    Z resztą od miesiąca wszyscy pieprzą o premierze gta na PC. Może to zagrywka R*? Sam już nie wiem co myśleć ale ciekaw jestem co z tego wyjdzie ;]

    Skomentuj

  57. Leniwiec
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-01-12 15:25

    Jak myślicie na jakich by mi poszło bo zastanawiam się nad kupnem.
    i5 2500k
    8gb ram
    Gigabyte Windforce HD7870

    Skomentuj

  58. kuba223
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-01-12 15:42

    Ja mysle ze jak ktos ma cos koloo gtx 660 i pogra na high,najwyzej cienie obnizy ,bez MSAA,da mniejsze detale i ruch uliczny i bedzie +50 FPS.ZUpelnie nie rozumiem tego szumu wokol wymagan,ta gra to nie jest jakis oszalamiajacy poziom.

    Skomentuj

  59. Mikeme
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2015-01-12 18:16

    Czy na takim sprzęcie pójdzie GTA 5, a jeśli tak to na jakich detalach?
    Procesor: Intel Core i5 4430 3GHZ
    4RAM
    Karta Graficzna: AMD RADEON R7 HD 9000

    Skomentuj

    1. hasati
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2015-01-13 02:02

      Na jakiś niskich.

      Skomentuj

  60. betonowy
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2015-01-13 00:05

    Co do wymagań:

    https://www.youtube.com/watch?v=JNrUGTxYfaI&feature=youtu.be

    Skomentuj

    1. hasati
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2015-01-13 03:02

      https://www.youtube.com/watch?v=cfMy_aCWBPM

      Skomentuj

  61. lemur20
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-01-13 16:13

    No i premiera 24 marca, niestety.

    Skomentuj

  62. ziołoq
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2015-01-13 16:14

    OFICILANE WYMAGANIA

    http://www.rockstargames.com/newswire/article/52374/gtav-pc-new-release-date-first-screens-and-system-specs?utm_source=facebook&utm_medium=social&utm_content=gtavpc&utm_campaign=gtavpcspecs_01132015


    Skomentuj

  63. patrinho88
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-01-13 16:53

    Pojawiły się wymagania.... i opóźnienie wydania do 27.03 ;)

    Minimum specifications:
    OS: Windows 8.1 64 Bit, Windows 8 64 Bit, Windows 7 64 Bit Service Pack 1, Windows Vista 64 Bit Service Pack 2* (*NVIDIA video card recommended if running Vista OS)
    Processor: Intel Core 2 Quad CPU Q6600 @ 2.40GHz (4 CPUs) / AMD Phenom 9850 Quad-Core Processor (4 CPUs) @ 2.5GHz
    Memory: 4GB
    Video Card: NVIDIA 9800 GT 1GB / AMD HD 4870 1GB (DX 10, 10.1, 11)
    Sound Card: 100% DirectX 10 compatible
    HDD Space: 65GB
    DVD Drive

    Recommended specifications:
    OS: Windows 8.1 64 Bit, Windows 8 64 Bit, Windows 7 64 Bit Service Pack 1
    Processor: Intel Core i5 3470 @ 3.2GHZ (4 CPUs) / AMD X8 FX-8350 @ 4GHZ (8 CPUs)
    Memory: 8GB
    Video Card: NVIDIA GTX 660 2GB / AMD HD7870 2GB
    Sound Card: 100% DirectX 10 compatible
    HDD Space: 65GB
    DVD Drive

    Skomentuj

  64. mattax
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-01-13 21:05

    i tak mniejsze jak w gta IV :)

    Skomentuj

  65. customrodder
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2015-01-15 22:12

    Benchmark z tymi plusami i minusami jest jak fotka.pl