| 2012-12-13

Gra GTA: Vice City na Androida - zobacz galerię i listę zgodnych smartfonów i tabletów

Z małym poślizgiem gra Grand Theft Auto: Vice City wylądowała na platformie Android. Nieco wcześniej Vice City 10th Anniversary pojawiła się na mobilne urządzenia Apple.

Na 10 rocznicę wydania gry, otrzymujemy wersję która charakteryzuje się między innymi:

  • Ulepszoną grafiką, modelami postaci oraz efektami oświetlenia
  • Nowymi opcjami celowania i strzelania
  • Personalizowanym systemem sterowania i ustawień jakości grafiki
  • Kompatybilnością z bezprzewodowym kontrolerem MoGa oraz niektórymi padami USB
  • Integracją z efektami dotykowymi Immersion

Wygląda na to, że pomimo opóźnienia firma Rockstar (a raczej studio War Drum Studios, które zajmowało się produkcją) nie ustrzegła się błędów - część użytkowników raportuje problemy z aplikacją. Miejmy nadzieję, że zostaną one szybko rozwiązane.

Aktualnie oficjalnie wspierane są następujące urządzenia:

Smartfony z systemem Android: Motorola Atrix, Motorola Atrix HD, Motorola Atrix 4G, Motorola Photon, HTC Rezound, HTC One X, HTC One X+, Samsung Galaxy Nexus, Samsung Galaxy Note, Samsung Galaxy Note 2, Samsung Galaxy R, Samsung Epic 4G, Samsung Galaxy S2, Samsung Galaxy S3, Google Nexus 4, Sony Xperia Play, Sony Xperia Sola, Sony Xperia S / P / T & TL, Sony Walkman Z Series Media Player
 
Tablety z systemem Android: Acer Iconia, Asus Eee Pad Transformer Prime, Asus Transformer Pad TF300T, Asus Transformer Pad Infinity 700, Motorola Xoom, Samsung Galaxy Tab 7.0 / 7.7 / 8.9 & 10.1, Samsung Galaxy Note 10.1, Sony Tablet S, Sony Tablet P, Sony Xperia Tablet S, Toshiba Thrive, Toshiba Regza, Google Nexus 7, Google Nexus 10, Fujitsu Stylistic 10.1

Gra jest dostępna w sklepie Google Play w cenie 19,48 zł (z VAT).

Źródło: informacja własna

Nie przegap

Komentarze (57)

  1. idzpro100
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2012-12-13 12:42

    ciekawe, czy po usunięciu dźwięków z gry odpali na Galaxy Ace nawet i z freezami. GTA 3 działa mi po takim zabiegu prawie idealnie (są zwiechy, ale da się grać, FPS jest według mojego oka na poziomie ~20FPS)

    Skomentuj

    1. Minimal
      Oceń komentarz:

      12    

      Opublikowano: 2012-12-13 12:57

      wybacz, ale co to za przyjemność grać "z takimi zwiechami" nie dość, że na tak małym ekranie to jeszcze bez dźwięku ? :P

      GTA3 i GTA:VC nie mają zbyt dużych wymagań na PC chodzą :)

      Próbowałem grać w GTA 3 na galaxy Nexus, skasowałem po pierwszej styczności z bronią palną... po prostu celowanie na tym to tragedia...

      Skomentuj

    2. okar19
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2012-12-13 14:48

      Niebawem pojawi się do pobrania na mobilism.org :)

      Skomentuj

      1. Hadii
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2012-12-13 22:47

        Ale to chyba nie legalne źródło?

        Skomentuj

        1. okar19
          Oceń komentarz:

          6    

          Opublikowano: 2012-12-14 02:30

          W jakim ty świecie kolego żyjesz ?

          Skomentuj

          1. Eternal1
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2012-12-17 13:01

            Kolega żyje w świecie legalnego softu i świętego spokoju

            Skomentuj

  2. idzpro100
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2012-12-13 13:04

    tzn. ja gram w GTA głównie na jakichś wycieczkach, w pociągu itp, a tu raczej o dźwięk z gry trudno. Gram w GTA na telefonie tylko dla tego, żeby pojeździć po mieście, a w GTA 3 nie za bardzo mi przypadły samochody, które nie umiem wyjaśnić dla czego nie podobają mi się.

    Skomentuj

  3. daerragh
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2012-12-13 13:23

    Jakby kogos to interesowalo, to na SGS i9000 chodzi w miare dobrze na maks. ustwieniach. Dziala lepiej niz GTA III.

    Skomentuj

    1. Patrick.
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2012-12-13 18:51

      Na max. ustawieniach chodzi dobrze ? To chyba musiałeś ostro podkręcić procesor, bo u mnie tak nie jest..

      Skomentuj

  4. KamiKAzeDBC
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2012-12-13 13:36

    Granie na dotykowym ekranie to nie to samo. Ale na pewno zagram.

    Skomentuj

    1. filo301
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2012-12-13 16:52

      Działa pad!

      Skomentuj

      1. KamiKAzeDBC
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2012-12-14 08:09

        A jest do SGS 2? No więc.

        Skomentuj

  5. michael85
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2012-12-13 13:39

    Jestem ciekawy czy pójdzie na moim beznadziejnym LG Optimus 2x?!

    Skomentuj

    1. gagex123
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2012-12-13 14:44

      Jest chociażby motorola atrix, a w niej też siedzi tegra 2, więc nie wiem o co pytasz? Do tego, jeżeli tak Cię irytuje, całkiem dobry smartfon, to odwiedź strone XDA

      Skomentuj

  6. hedzik
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2012-12-13 13:53

    i lg 4x

    Skomentuj

  7. mrcezar
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2012-12-13 13:59

    Na HTC Sensation chodzi jak marzenie i to na dość wysokich ustawieniach, nie wiem czemu nie ma go na liście obsługiwanych urządzeń...a byłem skłonny zapłacić, ale skoro nie dali mi takiej możliwości no to ich strata :P

    Skomentuj

  8. Sopel86
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2012-12-13 14:06

    Mam nadzieje, że na mojej X7 pójdzie bez zacinki.

    Skomentuj

  9. impli
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2012-12-13 14:09

    Na Xperi Neo V sie uruchamia, lecz są zawiechy, że nie da się grać. Dlatego szybko wylądowało w koszu. Gta 3 chodziło bez problemów i szkoda iż vice city nie działa jak należy nawet na minimalnych ustawieniach.

    Skomentuj

  10. HardCorak
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2012-12-13 14:22

    Jak myślicie na moim Samsungu Galaxy Europa (i5500) będzie chodzić płynnie ;D?

    Jeśli wogóle odpali to uznam to za CUD ;)

    Skomentuj

  11. wojtekadams
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2012-12-13 14:33

    Jestem ciekawy jak z supportem dla padów

    Skomentuj

  12. git444
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2012-12-13 14:42

    Z moich obserwacji wynika, że vice city miało mniejsze wymagania minimalne niż gta 3. Instalowałem obydwie na archaicznym laptopie i na minimalnych detalach i rozdzielczości Gta Vice city, w przeciwieństwie do 3 była grywalna, prezentując o wiele ładniejszą grafikę.

    Skomentuj

    1. Szymon331
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2012-12-13 20:09

      Ja zainstalowałem Vice City na 3 letnim netboku z integrą i w rozdzielczości 1024x600 i średnim zasięgu rysowania detali chodzi tak między 30-12FPS. Da się grać ale w większej zadymie jest to trudniejsze.

      Integra i stary Atom 1.6GHz wraz z 1GB pamięci daje radę, myślę że telefony też dadzą. Wszak nie są aż tak obciążone przez system jak to ma miejsce w PCtach.

      Skomentuj

  13. adamczyk1997
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2012-12-13 15:00

    Cieszę się, że takie tytuły pojawiają się na smartfonach, ale jak już ktoś powiedział sterowanie to tragedia.

    Skomentuj

  14. hideo
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2012-12-13 15:15

    imho grać w GTA ekranem dotykowym to straszna męka i po prostu nie warto, można pograć na pc lub konsoli jeśli ktoś nie grał i to bez porównania wygodniejsze rozwiązanie

    Skomentuj

  15. pawel123
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2012-12-13 15:25

    Na mojej Xperii play śmiga pięknie z większymi ustawieniami o wiele lepiej niż GTA 3. Jest lepszy dobór ustawień.

    Skomentuj

  16. kubarzadzi
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2012-12-13 15:36

    Kiedyś to były trailery, aż miło powspominać.

    Skomentuj

  17. Dizzy
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2012-12-13 15:38

    Ale bzdet, brak jakiegokolwiek smartfona z LG :|

    Skomentuj

    1. hideo
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2012-12-13 15:47

      Life's Good heheh

      Skomentuj

    2. c2h55
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2012-12-13 16:17

      Jest, Nexus 4

      Skomentuj

  18. kamil.slesicki
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2012-12-13 15:47

    świetny klasyk aczkolwiek nie wyobrażam sobie grania na smartfonie :)

    Skomentuj

  19. Andreneus
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2012-12-13 15:47

    Boże jak ten rozwój poszedł w górę. Ciekawe co będzie za następne 10 lat. Gta V na smarfonach?

    Skomentuj

  20. adziox
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2012-12-13 16:07

    Tylko czekac na San Andreas :D jeszcze gdyby multi byl to miodzio

    Skomentuj

  21. adziox
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2012-12-13 16:07

    Tylko czekac na San Andreas :D jeszcze gdyby multi byl to miodzio

    Skomentuj

  22. Doktorek
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2012-12-13 16:37

    Ciekaw jestem jakimi kategoriami kierują się deweloperzy i google play informując że dana gra nie jest kompatybilna z urządzeniem
    Mam tablet z 2 rdzeniowym prockiem 1,6GHz z GPU Mali400MP4 1GB DDR3 i 32GB przestrzeni "dyskowej" rozdziałka 1024-600 konfig który z palcem w du.... pociągnie to i nie można pobrać a poprzednie GTA 3 już tak hmmm jak na mój gust to zmowa producentów/wydawców żeby zmuszać kogoś do kupna smatfona za 2k dla starej gry

    Mogę już zrozumieć że po zmianie Androida z 4.0.4 na 4.1.1 niektóre aplikacje się nie uruchamiają ( ze starymi grami z PC też tak było na Win7 ) ale nie wiem czym się kierują przy takim przypadku jak mój

    Skomentuj

  23. moho_pl
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2012-12-13 16:44

    Dlaczego nie ma wersji na Galaxy Tab 2 7.0?? Chore ;|

    Skomentuj

  24. vandam
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2012-12-13 16:49

    u mnie GTA 3 na galaxy note chodzi bez najmniejszych problemow na full nawet przy wlaczonym oszczedzaniu energii. sama rozgrywka jest w miare komfortowa jednak na mniejszym ekranie bym nie wytrzymal

    Skomentuj

  25. moho_pl
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2012-12-13 16:51

    Bo rozumiem że na Tab 7.0 który jest chyba starszym modelem, więc i pewnie nieco gorszym pójdzie bez problemu? Nie wspomnę już o jakiś popierdółkach z 4 calowym ekranem. Śmiech na sali. Idę na chomika.

    Skomentuj

  26. Tridefy
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2012-12-13 17:46

    Jeszcze 3 lata i Gta SA :)
    Na mojej motorolce Defy Gta 3 Chodzi dosyć płynnie , nie wielkie ścinki ale da się bez problemu grać , widzę że już w vice city nie pogram ;/

    Skomentuj

  27. Patrick.
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2012-12-13 18:49

    Na Samsungu Galaxy S działa bez problemów, ale jakoś super płynnie nie jest : ) Teraz czekam na GTA SA.

    Skomentuj

  28. leon691
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2012-12-13 20:05

    oficjalnie wspierane to nie znaczy że na inych telefonach ta gra nie będzie dobrze chodzić, tak dla jasności

    Skomentuj

    1. moho_pl
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2012-12-14 15:55

      Supcio, ale byłoby fajnie jakbym mógł ją legalnie kupić i pobrać a nie ryzykować syfem z torrenta.

      Skomentuj

  29. Kejpi
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2012-12-13 21:47

    Bugi:
    - Przelatuję przez ściany budynków
    - Helikopter niekiedy kreci się wraz z śmigłami :/
    - Biegamy bardzo szybko
    - dobrze zoptymalizowane mniejsze wymagania od NFS MW
    - samochody niekiedy jeżdżą po chodniku,
    - bugi x2 np. misja z golfista było wszystkiego po 2
    - zbyt małe pole widzenia.
    - grafika wydaje się lepsza niż w GTA VC na PC

    Skomentuj

  30. Veeon
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2012-12-13 22:04

    Nie będę trollował na telefon, ale jednak do gry na komputer nie ma co równać :)

    Skomentuj

    1. Kejpi
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2012-12-13 22:30

      A mi się tam podoba

      Skomentuj

  31. Hadii
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2012-12-13 22:50

    Można jakoś w mobilne GTAIII pograć na nieśmiertelności?

    Skomentuj

  32. Marecki_CLF
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2012-12-13 22:55

    Wie ktoś może, czy gra obsługuje kontroler SteelSeries Free?

    Skomentuj

  33. Hawks11
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2012-12-13 23:20

    Może troche nie w temacie, ale chciałbym zapytać co to za nuta, bo kurde wyleciało mi z głowy. :(

    Skomentuj

    1. Szybki
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2012-12-14 02:56

      Laura Branigan - "Self Control"

      Co do gry to jest świetna, niestety mój telefon nie jest w stanie obsłużyć takiej gierki, a szkoda :)

      Skomentuj

  34. Makkk
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2012-12-14 12:13

    Najbardziej irytujące jest to, że jeszcze przed wydaniem gry na liście urządzeń było HTC EVO 3D. Po tej całej akcji niestety już nie mogę kupić gry. Szkoda, bo robią nadzieję, a potem mają Cię gdzieś...

    Skomentuj

  35. Sakret
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2012-12-14 14:12

    mega gierka pamietam jak w nia ciupalem calymi dniami wedlug mnie miala najlepsza fabule ze wszystkich czesci.

    Skomentuj

  36. YankeS15
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2012-12-15 12:06

    Lepszą propozycją było by GTA San Andreas na tą platformę :D zapowiadałoby się to dużo ciekawiej.

    Skomentuj

  37. Significator
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2012-12-15 19:07

    Na L5 chodzi hmmmm.... tak około 5 - 10 - 20 fps w zależności czy się jest w mieście czy poza miastem. Na minimum resolution, draw distance i efektami może i lepiej ale gra się raczej nie przyjemnie. Może kiedyś będzie lepiej działało gdy będzie możliwe zainstalowanie CM9 i dostępny OC

    Skomentuj

  38. Czadej
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2012-12-16 20:08

    Ktoś wie czemu po niecałych 2 minutach gra zawiesza cały telefon? Xperia S

    Skomentuj

    1. Patrick.
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2012-12-16 22:55

      Spróbuj może wersji 1.02.

      Skomentuj

  39. LeCzarny
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2012-12-18 00:51

    Fajnie zrobiony klip.