Procesory

Procesor HTC One podkręcony do 2 GHz

z dnia 2013-05-22
Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
11 komentarzy Dyskutuj z nami

HTC One należy co grona najwydajniejszych smartfonów. Mimo tego pojawili się tacy, którzy postanowili zwiększyć jego ogromne moce obliczeniowe.

HTC One procesor podkręcony do granicy 2 GHz

HTC One należy do grona najwydajniejszych obecnie smartfonów. Mimo tego pojawili się tacy, którzy postanowili zwiększyć jego i tak ogromne przecież moce obliczeniowe. Jaki był tego efekt?

Flagowy smartfon tajwańskiego producenta napędzany jest czterordzeniowym procesorem Qualcomm Snapdragon 600 z zegarem 1,7 GHz i grafiką Adreno 320. W połączeniu z 2 GB pamięci RAM zapewnia to HTC One wydajność, o jakiej pomarzyć może większość smartfonów. Redaktorzy serwisu Pocketnow postanowili ją jednak jeszcze poprawić.

W tym celu zdecydowali się na zwiększenie taktowania procesora. Z wspomnianego 1,7 GHz przeszli przy użyciu kernela ElementalX do aż 2,2 GHz (maksymalnej granicy dla tego procesora). Eksperyment ten zakończył się niepowodzeniem, ponieważ po krótkiej chwili smartfon wyłączył się.

Gdy jednak taktowanie ustawione zostało na poziomie 2 GHz z pracą smartfona nie było już najmniejszych problemów. Zwiększyła się za to jego wydajność. Podstawowa wersja osiąga w benchmarku Quadrant 12 000 punktów, a podkręcona około 13 000. Różnice zauważalne były również w AnTuTu, gdzie wyniki wyniosły 25 000 i 26 000 punktów.


Źródło: vr-zone, coolmaterial

Ten artykuł pochodzi ze strony benchmark.pl

marketplace

Komentarze

11
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Wydajność i tak raczej nieprzydatna. Przeglądanie sieci, oglądanie filmów, nawigacja etc działa tak samo szybko niezależnie czy ma 1.7GHz czy 2Ghz czy pewnie 1.2Ghz.

  Dla paru punktów w benchmarku szkoda zachodu. Ale jestem pewien że w przeciągu następnego roku ludzie się rozkręcą na maksa. Ciekawe kiedy będą pierwsze zawody w ekstremalnym podkręcaniu smartfona ;)
  Zaloguj się
 • avatar
  ten smartfon jest wydajniejszy na stocku od mojego pcta.
 • avatar
  Ale co to za news? Ze da się podkręcić procesor w telefonie? To jakaś nowość? Od 2 lat mam Sensation podkręconego z 1.2 do 1.5 a da się tez 1.7 ale nie ma takiej potrzeby. Wystarczy Root i set cpu.
  Zaloguj się
  -3
 • avatar
  HTC One należy nie co tylko do grona najwydajniejszych. Poprawcie to
  Zaloguj się
 • avatar
  http://www.youtube.com/watch?v=sVOG_FAPtNE