Procesory

Intel Ivy Bridge-E nie będą się przegrzewały

z dnia 2013-06-25
Paweł Maziarz | Redaktor serwisu benchmark.pl
35 komentarzy Dyskutuj z nami

Jeden z użytkowników forum Coolaler sprawdzić materiał przewodzący w próbce inżynieryjnej modelu Core i7 4960X EE

Intel Ivy Bridge-E Core i7 4960X ES procesor zdjęcie

Procesory Intel Ivy Bridge zasłynęły nie tylko z wysokiej wydajności i niskiego poboru mocy, ale również z wyjątkowo wysokich temperatur – głównie spowodowanych zastosowaniem zwykłej pasty termoprzewodzącej, a nie specjalnego stopu metali o wyższym współczynniku przewodności cieplnej. Wygląda jednak na to, że problem ten nie będzie dotyczył nadchodzących modeli Ivy Bridge-E.

Jeden z użytkowników chińskiego forum Coolaler postanowił przyjrzeć się bliżej próbce inżynieryjnej modelu Core i7 4960X EE i zdjął z niego płytkę IHS (Integrated Heat Spreader). Na zdjęciach poniżej wyraźnie widać, że układ został przylutowany do odpromiennika ciepła za pomocą specjalnego stopu metali.

Podobnie powinna wyglądać sprawa ze sklepowymi wersjami procesorów, choć na 100% nie można tego jeszcze potwierdzić – czy tak będzie w rzeczywistości, dowiemy się podczas oficjalnej premiery platformy Ivy Bridge-E, którą zaplanowano na początek września.

Intel Ivy Bridge-E Core i7 4960X ES procesor zdjęcie

Intel Ivy Bridge-E Core i7 4960X ES procesor zdjęcie

Ten artykuł pochodzi ze strony benchmark.pl

Źródło: Coolaler

marketplace

Komentarze

35
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Ale zapewne w cywilnym sprzęcie jeszcze przez spory czas lutu nie uświadczymy... Ech, oszczędności, oszczędności, oszczędności...
  Zaloguj się
  12
 • avatar
  Ja w swoim i5-4670K zmieniłem pastę pod czapką na coollaboratory liquid ultra za 35zł i temperatury w stresie spadły o 15 stopni.
  Zaloguj się
 • avatar
  To wróży już na wstępie lepsze OC. Przydały by się zawody "wyciskania" MHz na powietrzu ;)
  Zaloguj się
 • avatar
  mam nadzieję że chociaż go sobie po testował zanim całkiem go roz(je...)wałi.
  Zaloguj się
 • avatar
  jestem ciekaw do ilu da się pogonić na 1,5v, jak bedzie jakies 5,2/3ghz to biore bez zastanowienia
  Zaloguj się
 • avatar
  Obecnie mam I5-3570k I nie uswiadczylem wysokich, a tym bardziej katastrofalnych temperatur... fakt, z lutem byłoby lepiej, ale przy zmienionym z boxowego na Jakis inny, coolerze otrzymujemy nawet przyjazne temperaturki i nie jest głośno(wiem to zależy od chlodzenia ale jest to tez spowodowane zbyt gorącym prockiem) Za podkrecanie jeszcze sie nie brałem bo mam go 4 dni wiec jeszcze nie potrzebuje ;)
  Zaloguj się
 • avatar
  tylko jak bym chciał kupić "rozsądną" płyte 1150 np. a interesuje mnie tylko firma Gigabyte i oczywiście komp nie jest podłączany pod jakieś tam pierdziki 5w tylko światłowodem do kina domowego to najtańsza płyta Z87 kosztuje 500zł w drobnym zaokrągleniu więc te 200 zł dopłacić do 2011 i kupić procka o wydajności i7 4770k bez wbudowanej grafiki to nie problem
 • avatar
  Ja nie wiem co wy macie do tych procesorów sam mam i7 3770k 4.5GHz chłodzenie scythe mine 2 i w OCCT mam max 75 stopni ,a w grach nie dobija do 70 wiec aż tak to się nie grzeje no powyżej 4.5 GHz to fakt trosze dużo się robi,bo podchodzi w occt do 85 -90 stopni ,ale jeśli chodzi o gry to nie jest aż tak tragicznie.