Gadżety

Świat bez dymu tytoniowego - Polak na czele rewolucji

z dnia 2018-04-16
Redakcja | Redaktor serwisu benchmark.pl
21 komentarzy Dyskutuj z nami

Rosnąca popularność e-papierosów pokazuje, że palacze są chętni na pewne zmiany, które pozwolą im poprawić nieco swoje zdrowie. Znacznie skuteczniejsze na tym polu mogą być podgrzewacze tytoniu (IQOS). Realizację planów związanych z tymi gadżetami powierzono Polakowi.

Publikacja zawiera treści przeznaczone dla osób pełnoletnich.

Nowinki technologiczne mogą na różne sposoby wpływać pozytywnie na nasze zdrowie, na przykład poprzez ograniczanie szkodliwości pewnych substancji. Tak jest w przypadku gadżetu, jakim jest wprowadzony niedawno IQOS, czyli podgrzewacz tytoniu mający stanowić alternatywę dla zwykłych i elektronicznych papierosów. Odpowiedzialna za ten projekt firma Philip Morris International wzięła sobie za cel kreowanie świata bez dymu tytoniowego.

Badania wykazały, że podgrzewanie tytoniu (co robi IQOS – elektronicznie, do temperatury ok. 300 stopni Celsjusza) ma znacznie mniej szkodliwy wpływ na zdrowie niż jego spalanie. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że PMI sporo inwestuje w tę technologię (na badania, rozwój i produkcję firma wydała już ponad 4,5 miliarda dolarów). Wspominamy o tym wszystkim nie bez powodu, bo na czele rewolucji, której efektem ma być świat bez dymu tytoniowego, stanął Polak.

Jacek Olczak to Prezes ds. Operacyjnych PMI. Jak powiedział Dyrektor Generalny tej firmy, André Calantzopoulos, „Jacek jest ceniony za swoją niezwykłą inteligencję i umiejętności przywódcze. Przez całą swoją karierę zawsze osiągał ponadprzeciętne wyniki z zachowaniem wysokich standardów. Prezentuje najwyższy poziom przedsiębiorczości i kreatywności. Do nowych, złożonych wyzwań podchodzi z entuzjazmem i pasją”.

Jacek Olczak, pracujący w szwajcarskiej centrali firmy Philip Morris International, będzie odpowiedzialny między innymi za realizację planów związanych z „produktami z potencjałem obniżonego ryzyka”, takimi właśnie jak IQOS. 

Warto też wspomnieć, że nie jest to jedyny Polak na wysokim stanowisku w PMI. Inni to na przykład Mirosław Zieliński (Prezydent ds. Nauki i Innowacji), Aleksander Grzesiak (Wiceprezydent Marki ds. Sprzedaży Detalicznej i Internetowej) czy Aleksandra Samulewicz (Wiceprezydent ds. Produktów o Potencjale Obniżonej Szkodliwości na region UE).

Ten artykuł pochodzi ze strony benchmark.pl

Źródło: Philips Morris International

marketplace

Komentarze

21
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Zawsze mnie zastanawiało, co ludzi ciągnie do palenia papierosów, nie dość że szkodliwe, to śmierdzące i kosztowne ;]
  Zaloguj się
  10
 • avatar
  Ja mam niezawodny sposób na rzucenie palenia: nie kupuj papierosów.
 • avatar
  dobrze że dochodzą kolejne alternatywy, nie każdy potrafi rzucić
 • avatar
  Młodzi ludzie, którzy sięgają po papierosy, zwykle w ten sposób chcą zaimponować rówieśnikom. Wydaje im się, że dzięki papierosowi wyglądają doroślej. Liczą na akceptację otoczenia. Niekiedy w towarzystwie, w którym palenie jest normą, osoba niepaląca narażona jest na drwiny i wykluczenie z grupy. Bardzo często po papierosy sięgają dzieci, które nie odnajdują się w swojej rzeczywistości – niczym się nie wyróżniają, źle radzą sobie z niepowodzeniami w szkole i wśród rówieśników. W ich przypadku papieros ma zrekompensować wszystkie braki.
 • avatar
  Wiesz a później taki narzeka na smród sam go powodując paląc fajki.
  Najlepiej to jest z kupowaniem perfum ,żeby pachnieć ale i tak zaraz papierosa wypali i będzie śmierdziało od niego.
  Niektórzy już tak są przesiąknięci fajami ,że nie muszą już palić ,żeby można było wyczuć od nich ten odór fajek.Jak bym miał takiej szkaradzie robić "patelnie" to od razu bym odmówił bo nie nawidzę zapachu papierosów.
 • avatar
  Pyszny nawóz wprowadzany prosto do płuc. Oczywiście na czele rewolucji homosie w rurkach z dymem pachnącym truskawkami.

  Prawdziwa rewolucja to czeka nas za 20 lat jak praktycznie co druga osoba będzie miała zidentyfikowany nowotwór.
 • avatar
  Osobiście jestem ciekaw czy nowa metoda "palenia" papierosów zmniejszy ich rakotwórcze działanie. Jeśli tak to jestem za rozwojem technologii, jeśli nie to niech się bujają. Jako nowy sposób palenia będzie pewnie 5x droższa od tradycyjnych papierosów czyli producent zarobi krocie a palacz nic na tym nie zyska.
  Zaloguj się
 • avatar
  Bez smrodu, bez dymu i ognia. Przerzuciłam się na IQOSa i sobie chwalę. Polecam skorzystać z promocji IQOS 2.4 Plus wraz z 3 Heetsami za 150 zł +4 kody na zakup 2 Heetsów w cenie jednego.
  https://api.iqosfriends.pl/polecam?a=VYFFHGO