Na topie

LG 32UD99: 32-calowy monitor 4K HDR - znamy cenę i termin sklepowej premiery

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Monitory

Kategoria: Komputery Peryferia Monitory Tematyka: 4K FreeSync HDR Producenci: LG

LG 32UD99 to jeden z pierwszych monitorów z obsługą HDR, który trafi do sprzedaży - ta ruszy w drugim kwartale.

  • LG 32UD99: 32-calowy monitor 4K HDR - znamy cenę i termin  sklepowej premiery
A A

Firma LG zaprezentowała sporo nowości na targach CES 2017, ale jedną z najciekawszych niewątpliwie był monitor 32UD99 – 32-calowa konstrukcja wyposażona w ekran 4K HDR. Producent właśnie ujawnił szczegóły co do dostępności tego modelu.

32UD99 został wyposażony w ekran AH-IPS o przekątnej 31,5 cali i rozdzielczości 3840 x 2160 px. Zastosowany panel charakteryzuje się bardzo dobrym odwzorowaniem barw, a do tego pozwala wyświetlać obraz w technice HDR10 (maksymalna jasność sięga 550 cd/m2). Dodatkowym atutem jest wsparcie dla technologii AMD FreeSync.

Do podłączenia monitora można wykorzystać złącza USB 3.1 typu C, DisplayPort 1.2 oraz dwa HDMI 2.0a. Ponadto producent udostępnił dwa porty USB 3.0, przystawkę Dual Controller pozwalającą na podłączenie dwóch myszek/klawiatur (działa ona podobnie do przełącznika KVM), a także głośniki 2x 5 W współpracujące z technologią LG Rich Bass.

LG 32UD99

Najważniejsze informacje o monitorze LG 32UD99:

  • przekątna: 31,5 cala
  • rozdzielczość: 3840 x 2160 px @ 60 Hz
  • czas reakcji: 5 ms
  • kontrast: 1300:1
  • jasność: 350 cd/m2 (szczytowo 550 cd/m2)
  • kąty widzenia: 178/178 stopni
  • odwzorowanie barw: sRGB >99 %, DCI-P3 95 %
  • złącza: DisplayPort 1.2, 2x HDMI 2.0a, USB 3.1 typ C, 2x USB 3.0
  • dodatkowe technologie: FreeSync, HDR10, LG Rich Bass

LG 32UD99 trafi do sprzedaży w drugim kwartale, a jego cena ma wynosić 1099 euro. Myślicie, że to odpowiednia cena za ten model?

Źródło: LG

Odsłon: 7827 Skomentuj newsa
Komentarze

18

Udostępnij
  1. cyberant
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-03-21 11:45

    cena odpowiednia, jak na nowość, ale pewnie poczekamy jak będzie kosztował 109euro za 5-6 lat...

    Skomentuj

  2. Adios6293
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-03-21 11:46

    Troche odlecieli z ta cena, chce kupic monitor 4K ale placic dodatkowe £400 za HDR? Raczej nie, za £1200 mozna miec 65" telewizor 4K HDR

    Skomentuj

    1. zakius
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2017-03-21 12:33

      ale może nie każdy chce mieć 65" kobyłę, która dodatkowo masakruje obraz swoimi upiększającymi algorytmami

      Skomentuj

      1. Adios6293
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2017-03-21 13:34

        To ze nie kazdy chce miec 65" TV to ja wiem chodzi mi tylko ze jezeli zarabiaja na tym TV to czemu taki monitor nie moze kosztowac np £700 skoro jest o polowe mniejszy? :)

        Skomentuj

        1. zakius
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2017-03-21 14:32

          może właśnie dlatego, trudniej zrobić taką matrycę
          a może ma nawet lepszą elektronikę w środku, do tego autorski system, a nie nakładka na linuksa

          Skomentuj

          1. xchaotic
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2017-03-21 15:10

            Boze jak sie ciezko czyta takie wypociny z kosmosu. Sa juz 4k wyswiewtlacze nawet 5.5" - im mniejszy panel tym taniej go mozna wykonac, reszta kosztuje tyle samo i co ty pier.. o Linuxie?

            Skomentuj

    2. kokosnh
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-03-21 12:33

      A jakim ma input lag ten telewizor i czy ma FS ?

      Jak dla mnie niech robią, może ceny WQHD spadną

      Skomentuj

    3. kitamo
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-03-21 19:32

      nie ma to jak porownywac TV do monitora. no ręce opadają.

      Skomentuj

  3. zakius
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2017-03-21 12:32

    troszkę duży i tylko IPS

    Skomentuj

    1. t800mm
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-03-21 14:34

      Za duży dla rozdzielczości 4k? Jaki jest sens kupować mały monitor z dużą rozdzielczością i korzystać ze skalowania windows... no bo nie uwierzę że bez byl bys w stanie komfortowo używać.

      Skomentuj Historia edycji

      1. musslik
        Oceń komentarz:

        3    

        Opublikowano: 2017-03-21 15:06

        Nie zagłębiając się w szczegóły budowy anatomicznej i możliwości ludzkiego oka to dla 4K i 50cm od monitora ta takie 31' jest idealne :)

        Skomentuj

  4. bosss
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2017-03-21 15:02

    nie

    Skomentuj

    1. Radical
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2017-03-21 18:02

      Ja bylem w Hiszpanii na 3 tygodniowych wakacjach, w Barcelonie wystarczą 4-5 dni chyba ze chcesz muzea zwiedzać. Mogę sobie teraz kupic monitor czy jeszcze mam gdzieś wczesniej jechać? ;)

      Skomentuj

  5. Gatts-25
    Oceń komentarz:

    -3    

    Opublikowano: 2017-03-21 16:22

    Ja tam czekam na TN kę UHD z minimum 120Hz odświeżania najlepiej z obsługą HDR bo te nowe IPSY są za wysoko wycenione.

    Skomentuj

    1. kitamo
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2017-03-21 19:49

      TN i HDR ? serio ?

      To może jeszcze Ferrari na LPG ?

      Skomentuj

  6. Lister
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-03-21 16:50

    Po przeczytaniu innego artykułu o LG, nasuwa się uzasadnione pytanie czy ten monitor ma prawdziwą matrycę RGB, czy też promowaną przez tę firmę RGBW?

    Skomentuj

  7. Wasek
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-03-21 17:40

    Za 799 lub te 899 € byłoby super. Są ludzie, którzy cały czas czekają na monitory OLED lub chociaż te HDR. W nagłówku jest napisane, że "to jeden z pierwszych". Ktoś może podać inne modele z HDR?

    Skomentuj

  8. Kadzidło
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-05-01 11:31

    cena jest ok, i tak kupi go ktos kogo stac na niego, bo podzespoly zeby ten monitor w pelni wykorzystac, sa jeszcze drozsze