Telewizory

LG inwestuje miliardy w technologię OLED

z dnia 2015-11-28
Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
14 komentarzy Dyskutuj z nami

Firma LG widzi przyszłość w OLED-ach i uznała, że najwyższy czas zacząć tę przyszłość kształtować.

LG Display OLED

Ponad 8,7 miliarda dolarów – tyle, według oficjalnych zapowiedzi, zainwestuje firma LG Display w technologię OLED, a konkretnie w stworzenie fabryki, która pozwolić ma na zwiększenie produkcji wyświetlaczy tego właśnie typu.

Wyświetlacze OLED produkowane w nowej fabryce mają znaleźć zastosowanie w telewizorach, samochodach, smartfonach oraz gadżetach ubieralnych. Oprócz standardowych form, firma LG chce także na dobre ruszyć z produkcją swoich nietypowych paneli, które prezentowała przez ostatnich kilka miesięcy. Mówimy tu między innymi o zwykłych i „falistych” ekranach dwustronnych oraz ultrasmukłych (mniej niż 1 mm grubości) wyświetlaczach z magnetycznym uchwytem. Wszystkie zaś mają oferować jaśniejszy i ostrzejszy obraz od swoich poprzedników.

Nowa fabryka LG Display stanie w Paju, w Korei i w rzeczywistości jej produkcja może pochłonąć znacznie więcej pieniędzy. Gotowa konstrukcja pokryje powierzchnię 382 x 265 metrów i będzie miała około 100 metrów wysokości. Pierwsza linia produkcyjna rozpocząć ma działanie w 2018 roku.

Większość jest zgodna co do tego, że to właśnie wyświetlacze typu OLED będą w przyszłości odgrywać najważniejszą rolę. Firma LG, która dobrze wyczuła moment, już teraz jest liderem pod tym względem, ale jak widać wciąż ma ochotę na więcej. Dzięki nowej fabryce Koreańczycy będą mogli umocnić swoją pozycję, jak również zaproponować potencjalnym partnerom interesujące i nietypowe rozwiązania. Nie ma się jednak czemu dziwić – podczas gdy obecnie rynek wyświetlaczy OLED wyceniany jest na 8,7 mld dolarów, według IHS w 2022 roku będzie to już 29,1 mld.

Źródło: LG Display, ITProPortal, SlashGear. Foto: LG Display

Ten artykuł pochodzi ze strony benchmark.pl

marketplace

Komentarze

14
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  A mi to marzy się monitor OLED'owy...
  Zaloguj się
  16
 • avatar
  Znów pewnie Samsung podpisze umowę z LG i znów będzie od nich brał matryce (nie 1, nie 2 i nie ostatni raz). Czyli będziemy mieli 2 "producentów" OLED'ów. Pytanie co z resztą? Chodzi mi głównie o Philipsa i Sony.
  Zaloguj się
 • avatar
  a mi to się marzy ta fabryka w zachodniopomorskim a nie w jakiejś Koreii ...
 • avatar
  OLED może i ma lepszą czerń od LCD. Ale bez dobrej elektroniki żaden monitor nie wyświetli poprawnie kolorów.
  Widziałem w sklepie OLED, który wyświetlał pewne elementy żółtego kwiatka na zielono o.O
  Zaloguj się
 • avatar
  OLED niby bardziej mi się podoba ale myśl że po (powiedzmy) 3 latach taki telewizor się wypali i bedzie juz brzydko wygladał mnie odstrasza
 • avatar
  20 łapek za kiepski suchar, no, nieźle :P
 • avatar
  A ja bym chciał te zwijane w rulonik :/
 • avatar
  Podoba mi się technologia OLED. Szkoda że w tej chwili tylko Lg i Panasonic dysponują tymi matrycami. Jakby było tego więcej to może i tańsze te modele by były?