Na topie

Co słychać w filmowym uniwersum Marvela?

Autor:

Szef strefy Ciekawostki

więcej artykułów ze strefy:
Ciekawostki

Kategoria: Ciekawostki Tematyka: Disney Film

W najbliższych miesiącach doczekamy się premier trzech filmów z cyklu Marvel Cinematic Universe: najpierw będzie to (zbierający dobre recenzje) Czarna Pantera, później (świetnie zapowiadający się) Avengers: Wojna bez granic, a potem Ant-Man i Osa (który doczekał się zwiastuna).

 • Co słychać w filmowym uniwersum Marvela?
A A

Uniwersum Marvela to źródło sporych przychodów dla Disneya, a miłośnicy superbohaterów nie mogą narzekać na to, że nie ma filmów, na które warto byłoby się wybrać do kina

W tamtym roku na wielkie ekrany weszły trzy filmy z cyklu Marvel Cinematic Universe – Strażnicy Galaktyki vol. 2, Spider-Man: Homecoming oraz Thor: Ragnarok. Wszystkie wygenerowały ponad 100 milionów dolarów i wszystkie spotkały się z raczej ciepłym przyjęciem. W tym roku nadejdą więc kolejne trzy produkcje, które wcale nie zapowiadają się gorzej.

Już w walentynki w Polsce zadebiutuje Czarna Pantera. Pierwsi szczęśliwcy widzieli już ten film, a ich recenzje zapowiadają naprawdę solidną produkcję. W sieciach społecznościowych nie brakuje zachwytów – chwalony jest reżyser, chwalony jest scenariusz, chwaleni są aktorzy i wszystko, co udało im się wspólnie wykreować. Niektórzy twierdzą nawet, że jest to najlepsze, co kiedykolwiek powstało w uniwersum Marvela.

Być może minie tylko chwila, a zostanie to przebite. Pod koniec kwietnia na ekrany kin wejdzie bowiem film Avengers: Wojna bez granic, który jest jednym z najbardziej ambitnych projektów w historii MCU. Dlaczego? Ano choćby dlatego, że wystąpią w nim między innymi Spider-Man, Doktor Strange, Thor, Hulk, Czarna Pantera i Czarna Wdowa, Iron Man, Kapitan Ameryka i wielu innych superbohaterów. Nie lada gratka dla fanów Marvela.

Minie jeszcze kilka miesięcy i pojawi się kolejna okazja, by złożyć wizytę w lokalnym kinie. Na sierpień zaplanowany został bowiem debiut filmu Ant-Man i Osa, a więc kontynuacji przygód „człowieka-mrówki” z 2015 roku, która ma mieć w sobie też co nieco z komedii romantycznej. W sieci wczoraj pojawił się pierwszy zwiastun tej produkcji z Paulem Ruddem i Evangeline Lilly w rolach głównych, który możecie obejrzeć poniżej:

Potem miłośnicy tego uniwersum będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Kolejne filmy pojawią się bowiem dopiero w przyszłym roku, a będą to Captain Marvel oraz (niezatytułowana jeszcze) kolejna część Avengers. Niedawno pochwalono się kostiumem głównej bohaterki tego pierwszego, w którą wcieli się Brie Larson – prezentuje się następująco:

Źródło: Marvel Polska, Looper, ScreenRant, Metacritic, Metro News, Variety, inf. własna

Odsłon: 3874 Skomentuj newsa
Komentarze

3

Udostępnij
 1. wojtek_pl
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2018-01-31 09:23

  Ta "czarna Pantera" to trochę taki ... czarny film.

  Skomentuj

  1. .Alx.
   Oceń komentarz:

   1    

   Opublikowano: 2018-02-01 09:45

   Uważam, że Czarną Panterę powinien zagrać BIAŁY aktor...

   Byłoby to to w pełni zgodne z panującą obecnie "poprawnością polityczną"...

   Skomentuj

 2. projectdarkstar
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2018-01-31 10:13

  Ciekawe jak szybko SJW rzuciliby się na każdego recenzenta który śmiałby nie polubić Black Panther

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!