Nauka

Synteza Mercedes AMD Petronas i Tata Communications - powstają nowe technologie

z dnia 2013-04-25
Tomek Wilczyński | Redaktor serwisu benchmark.pl
13 komentarzy Dyskutuj z nami

W tym miesiącu dowiedzieliśmy się, że nowa technologia, nad jaką pracują, może zrewolucjonizować rynek Formuły 1.

mercedes-benz-bolid-formula1

Mercedes, AMD, Petronas i Tata Communications postanowili połączyć siły. W tym miesiącu dowiedzieliśmy się, że nowa technologia, nad jaką pracują, może zrewolucjonizować rynek Formuły 1.

Dzięki wspomnianej nowej technologi samochody Mercedesa, nazywane w świecie Formuły Srebrnymi Strzałami, będą mogły w czasie rzeczywistym przesyłać dane z dowolnego Grand Prix do głównej siedziby Mercedesa w Wielkiej Brytanii. Transfer ten będzie się odbywał 3 razy szybciej, niż miało to miejsce do tej pory.

schemat-formula-1

Ross Brawn, właściciel Mercedesa, komentuje, iż jest to wspaniała wiadomość dla jego ekipy ze stajni Silver Arrows. Nowe rozwiązania przesyłu danych mają być niezawodne i bezpieczne, co jest niesamowicie ważne w dzisiejszym świecie Formuły 1.

szybszy-transfer-danych-formula-1

Dyrektor Zarządzający F1 firmy Tata Communications Mehul Kapada potwierdza słowa właściciela Mercedesa. Mówi jasno, że modyfikacje i ulepszenia bolidów wynikające z szybszego połączenia między inżynierami a siedzibą główną okażą się bardzo cenne.

Technologia zapowiada się obiecująco - zobaczymy jednak, czy wpłynie na osiąganie lepszych rezultatów przez kierowców Mercedesa.

Źródło: slashgear, hqwalls

marketplace

Komentarze

13
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  A czy to przypadkiem nie jest AMG?

  http://www.mercedes-amg-f1.com/en/#/category/home/
  Zaloguj się
 • avatar
  aby było jasne wszystko.
  Po pierwsze na obrazku jest Vodafone Mercedes McLaren i wspomniany w newsie Ross Brown nie ma tu nic do rzeczy bo szefem srebrnych strzał jest Martin Whitmarsh.

  Po drugie Ross Brown jest szefem Mercedes AMG Petronas F1 Team
  to takie srebrno zielone autka i one NIE są nazywane srebrnymi strzałami. wiec coś się wam wymieszało i pomieszało :D obrazek do zmiany po primo i wzmianka o srebrnych strzałach (Team McLaren) do kasacji.
  Zaloguj się
 • avatar
  Niedługo kierowcy będą mogli prowadzić bezzałogowe bolidy nie wychodząc z domu. Ehh coraz gorsza ta formuła1.....
  Zaloguj się
 • avatar
  AMD ?, to te co znamy czy jakieś inne xD ?
 • avatar
  BŁĘDY! "dla niego ekipy" i "Nowe rozwiązanie przesyłu danych mają być niezawodne" chyba miało być "jego" i "ma" chyba że "rozwiązania"