Na topie

Microsoft: Najciekawsze aplikacje i gry na Windows, Windows Phone i Xbox

Autor:
Diana Socha

więcej artykułów ze strefy:
Komputery

Propozycje z ostatniego tygodnia, przeznaczone na Windows Phone, Windows 8/8.1 i Xbox'a.

AA

Przedstawiamy najciekawsze płatne i bezpłatne aplikacje oraz gry Microsoftu z ostatniego tygodnia, przeznaczone na urządzenia z systemami Windows Phone 8, Windows 8 / Windows 8.1 oraz Xbox.

Lightning Returns: Final Fantasy XIII
Obszerne demo nowej odsłony Final Fantasy, planowanej na 14 lutego. W tej części popularnego jRGP-a wcielamy się w bohaterkę z poprzednich odsłon – Lightning – mając 13 dni na uratowanie świata przed zniszczeniem. Fabuła jest kontynuacją poprzednich części Final Fantasy XIII i Final Fantasy XIII-2.

Dostępna wersja testowa: tak
Gra dostępna na: Xbox 360 (demo - darmowa)

Halo: Spartan Assault
Pierwszy tytuł z serii, umożliwiający zabawę zarówno na telefonie z Windows Phone 8, komputerze lub tablecie z Windows 8 / Windows 8.1 oraz konsoli Xbox 360. W ręce użytkowników konsol oddany został dodatkowo tryb kooperacji, nowi przeciwnicy, bronie i ulepszenia. Zaliczone misje i zdobyte środki przez graczy posiadających inne wersje gry będą zsynchronizowane z edycją na Xbox 360.

Darmowa wersja testowa: tak
Gra dostępna na: Windows Phone (23,49 zł), Windows 8/ Windows 8.1 (23,99 zł), Xbox 360 (59,99 zł)

Ilomilo
Gra polegająca na połączeniu dwóch bohaterów poprzez rozwiązywanie zagadek i pokonywanie przeszkód, którymi świat Ilo i Milo jest przepełniony. Dobra propozycja dla fanów gier logicznych w ciekawej oprawie graficznej.

Darmowa wersja testowa: tak
Gra dostępna na: Windows Phone (17,49 zł), Windows 8/ Windows 8.1 (17,99 zł), Xbox 360 (17,99 zł)

Paper Monsters
Wciągająca platformówka w stylu Mario, ze sterowaniem dostosowanym do ekranów dotykowych. Stylowy, papierowy zabijacz czasu dostarczający sporo frajdy w klimacie sprzed wielu, wielu lat.

Darmowa wersja testowa: brak
Gra dostępna na: Windows Phone (3,49 zł), Android, iOS

Music Drop
Praktyczna aplikacja dla melomanów. Umożliwia łatwe i szybkie zgranie utworów na telefon – po zainstalowaniu aplikacji pliki muzyczne znajdujące się na komputerze przeciągamy w odpowiednie okienko przeglądarki i... już. Znajdują się one na naszym telefonie.

Aplikacja dostępna na: Windows Phone (darmowa)

Zara
Coś dla tych, którzy lubią modne ciuchy, a nie przepadają za bieganiem po galeriach handlowych. Aplikacja umożliwia przegląd najnowszych kolekcji sklepu oraz zamówienie ich prosto do domu. W razie braku pewności co do słuszności wyboru kroju lub rozmiaru można przymierzyć go w sklepie stacjonarnym – aplikacja podaje najbliższe sklepy, w których znajduje się dana kolekcja.

Aplikacja dostępna na: Windows Phone (darmowa), Windows 8/ Windows 8.1 (darmowa), Android, iOS

Fakty TVN
Aplikacja jednego z najpopularniejszych serwisów informacyjnych, pozwalająca na śledzenie najważniejszych wydarzeń z kraju i świata. Oferuje dostęp do bazy materiałów wideo, archiwalnych wydań Fatów oraz Faktów po Faktach.

Aplikacja dostępna na: Windows Phone (darmowa)

Bing Podróże
Aplikacja dla fanów podróżowania. Zawiera bazę informacji o połączeniach lotniczych, hotelach, restauracjach i atrakcjach turystycznych na całym świecie. Wersja Windows Phone synchronizuje się z aplikacją na Windows 8 / Windows 8.1.

Aplikacja dostępna na: Windows Phone (darmowa), Windows 8/ Windows 8.1 (darmowa)

Chory kotek
Propozycja dla najmłodszych oraz ich rodziców. Aplikacja stworzona na podstawie popularnej bajki. Kolorowy e-book i audiobook wzbogacony o zestaw puzzli, które można układać na trzech poziomach trudności. Klasyk dla nowoczesnych milusińskich.

Aplikacja dostępna na: Windows 8 / Windows 8.1 (darmowa), iOS

Źródło: Microsoft

Odsłon: 16985 Skomentuj newsa
Komentarze

13

Udostępnij
 1. Antiax
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2014-02-05 09:53

  Fajny tytuł tego utworu: Love & METH hehehehe

  Skomentuj

 2. Number_one
  Oceń komentarz:

  6    

  Opublikowano: 2014-02-05 10:20

  TVN kłamie.

  Skomentuj

  1. Hedrox
   Oceń komentarz:

   -1    

   Opublikowano: 2014-02-05 11:02

   Albo ci co kłamią lub kombinują (a TVN to ujawnia), chcą byś tak myślał;) Weź kiedyś pod uwagę taka możliwość;)

   Skomentuj

   1. Q'bot
    Oceń komentarz:

    7    

    Opublikowano: 2014-02-05 11:08

    Lepiej uznać za fakt, iż oba wymienione podmioty mijają się z prawdą.

    Skomentuj

    1. Hedrox
     Oceń komentarz:

     0    

     Opublikowano: 2014-02-05 11:37

     Też tak może być. Ale gadanie w stylu GW i TVN kłamie, wpędza w coś bardzo niebezpiecznego i wygodnego dla pewnych środowisk, chcących właśnie zbudować atmosferę 100% uprzedzenia i odrzucenia KAŻDEJ informacji z tych źródeł. A potem te osoby szukają innych źródeł, które rzekomo mają być prawdomówne. A czy NA PEWNO są? A może znów chodzi o pieniądze i wpływy co?

     Skomentuj

     1. malyedgar
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2014-02-05 17:33

      TVN i GW kłamie, bo ma w tym biznes, to są ogromne pieniądze. GW zamawiane jest do urzędów w całej Polsce już od dawna by zdechła gdyby nie to. Dlatego musi pisać co jej każą. TVN to ludzie znajomki ekipy rządzącej, którzy mają swoje poważne biznesy w tym Kraju, które muszą mieć stabilność. Nie śmieszcie mnie piszą że TVN coś ujawnia, bo to są zwykłe kontrolowane wycieki, na nic nieznaczących pachołków.

      Siedzenie przed TV i czytanie Gówna, powoduje co powoduje, kradną twoim Rodzicom emeryturę, a Wy nawet nie ruszacie mózgownicą, żeby to skumać. Nawet nie potraficie skojarzyć że to Wy i wasze dzieci będą to spłacać w bankrutującym Państwie. Życie to nie bajka, tak jak i ekonomia ...

      Skomentuj

     2. Hedrox
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2014-02-05 18:00

      Wiesz Edek, ja to zauważam:) Widzę, jak rocznie na Kościół wydaje się ze Skarbu Państwa więcej pieniędzy niż WOŚP zebrała przez wszystkie lata istnienia dla szpitali. Widzę ile nasz biedny kraj kosztuje konkordat. Ile zwykłych ludzi kosztuje tak władza świecka jak i kościelna. Właściwie to wszystko jedno i to samo, bo jedni kryją drugich. Ślepy nie jestem. Niestety daleko nam do normalnych krajów, Danii czy Norwegii. Chodzić na wybory chodzę, ale niewiele jest takich na których można głosować, którzy chcieliby stare układy zmienić i jednocześnie nie są elementami starego układu. A jak nawet tacy się pojawiają to są wyzywani od lewaków i dyskredytowani. To co... prawicowo konserwatywnym zacofaniem naprawimy Polskę? Siedzeniem w starych śmieciach? No chyba to przeczy logice. Albo radykalne i odważne zmiany, albo stara bida do której nas większość polityków ciągnie nie mając jaj by coś zmienić. Bo większościowa w naszym kraju prawica nie pozwoli czy ksiądz. Niestety, mamy to na co zapracowaliśmy. Jest demokracja i wybieramy takich ludzi do rządzenia. Zacofanych, konserwatywnych, bez jaj. Stara papka. Narzekajmy dalej i głosujmy dalej na tych samych polityków. Bo ci co chcą coś zmienić "są zbyt radykalni".

      Skomentuj

     3. malyedgar
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2014-02-05 18:27

      Stary jaką Ty masz skrzywione patrzenie na świat, aż mi Cię szkoda. Ja mam w dupie czy Ktoś jest lewakiem, czy prawiczkiem, orłem, czy moherem. W dupie to mam. Porównując Kościół do WOŚP, pokazujesz jak siedzisz w tych układzikach, zakłamaniu, wzajemnej wojence, jarając się wzajemną nienawiścią, jednego na drugiego. Pokrzycz jeszcze o narodowcach, kibolach i gender, dodaj jeszcze trochę najazdu na skłoty, Marsz Niepodległości i brudne gacie ... jedziesz! Karawana machlojek jedzie dalej w tle. Myślisz, że druga strona medalu jest taka fajna względem prawicy, Kościoła i krasnoludków? To się grubo pomyliłeś, ale jak sobie uzmysłowisz to będzie za późno. Wszyscy są tacy sami i dbają o własną dupę w tym Kraju, dlatego jak chcesz coś zmienić to

      ... wyjedź stąd.

      Inaczej nie robisz nic wartościowego, tylko zamęt, populistyczny tani zamęt.

      Skomentuj

     4. hulk_14
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2014-02-05 22:35

      Hahahaha edek największy zamęt to ty starasz się robić.

      Oczywiście nie wszystkie artykuły w gw czy tvn są w 100% obiektywne (choć można i tam znaleźć wiele artykułów krytykujących w mniejszy czy większy sposób rząd,po, psl itd. itp.), ale i tak są dalece bardziej obiektywne od tych pseudo-niezależnych gazetek/portalików, gdzie jak napiszesz coś nie po linii to ci nie opublikują posta, albo nawet z miejsca zbanują.

      Taka np. "niezależna" i gpc należą do ludzi kaczyńskiego, dawnego PC, zostały one kupione/stworzone za pieniądze, które kaczki wraz z kolesiami z PC ukradły na początku lat 90.

      A emeryturę to kradną przeciętnemu Polakowi wszyscy, którzy obstają za pozostaniem przywilejów emerytalnych dla górników, mundurówki, prokuratorów , sędziów, rolników, duchownych itd - to są dziesiątki mialiardów złotych rocznie.

      Wyjazd z Polski, to jest jakieś wyjście, najprostsze wyjscie, ale to nie znaczy że najlepsze. Najważniejsze to odsunąć od władzy wszytkie po-okrągłostołowe, postkomunistyczne, okołozwiązkowe, styropianowe śmiecie. To niestety łatwe nie będzie. Szczególnie, ze nasi krajanie cały czas chcą na nich głosować.

      Skomentuj

     5. malyedgar
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2014-02-05 22:57

      Czy ja gdzieś napisałem, że czytam pseudo portaliki i niezależną? Nie, więc po co to piszesz? Nadal nakręcasz się na tą opcję prawicową, krasnoludków i gej-lesbo-jednorożca, potwierdzając tylko moją tezę, że każdy z Kim próbujesz dyskutować, zaczyna obrzucać opcję której nie lubi łajnem ... a karawana machlojek jedzie dalej. Co to za dyskusja?

      Wyjazd z Polski nie jest najprostszym rozwiązaniem, jest jedynym. No chyba że chcesz harować na emerytury nierobów, płacąc cenę za nieudolność i ignorancję władzy (89-2014) i społeczeństwa, które nie umie wybrać drogi ku przyszłości, bo niestety jest ciemne, niewyedukowane, ograniczone mediami, które podsówają tylko badziewie. Ale spoko najlepsze przed nami, jeszcze podatki podskoczą, będą też nowe, ZUSy, KRUSy, , poczekajmy ... przecież PRL się przeżyło to i Tuska przeżyjemy, ale jakim kosztem, bez godności ...

      Skomentuj

     6. Q'bot
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2014-02-06 11:13

      Taa.. najłatwiej spier**lić z kraju, zamiast coś zdziałać...

      Skomentuj

 3. Hedrox
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2014-02-06 01:07

  Hehe.. obydwaj macie racje:D Jedyne co możemy zrobić to lepiej głosować. Im więcej osób świadomie głosuje tym lepiej. Przede wszystkim podstawa to nie głosowanie dwa razy na tych samych jak okazali się złodziejami czy partaczami. Niestety już po zastosowaniu tego kryterium cała masa kolesiostwa odpada. Ale i tak parę perełek się potrafi znaleźć. Mam swoje typy, ale podawać nie będę, bo jeszcze się komuś narażę;)

  Skomentuj

  1. malyedgar
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2014-02-06 11:00

   Trzeba zmienić ordynację, bo jest do dupy, trzeba głosować na ludzi nie na partię. I to ludzie muszą ponosić odpowiedzialność wałów na swojej skórze. Taką możliwość dają tylko Jednomandatowe Okręgi Wyborcze, ani nie propocjonalka ... wybieranie innych nic nie zmienia, bo zaraz orientują się jak to działa i walą w kulki.

   Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!