Na topie

Microsoft Edge otrzyma tryb Internet Explorera (i inne nowości)

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Przeglądarki WWW

Microsoft wierzy w swoją nową przeglądarkę i planuje jej intensywne rozwijanie. Oto nowości, jakie zmierzają do programu Edge.

 • Microsoft Edge otrzyma tryb Internet Explorera (i inne nowości)
A A

Nowy Microsoft Edge bazuje na Chromium – open-source’owym silniku, mającym gwarantować stabilność, funkcjonalność i szybkość działania. Gigant z Redmond nie planuje jednak na tym kończyć – podczas konferencji Build 2019 przedstawił nadchodzące nowości, które trafią do oficjalnej przeglądarki internetowej systemu Windows 10.

Najciekawszą nowością jest Internet Explorer Mode, czyli nic innego jak tryb umożliwiający skorzystanie z najukochańszej przeglądarki internetowej wewnątrz nowego programu. Po co? Ano choćby po to, by zapewnić kompatybilność z aplikacjami i stronami, które poprawnie działają tylko w IE. To niewielka zmiana dla zwykłych użytkowników, ale dla korporacji już całkiem istotna.

Edge IE

Kolejne nowinki dotyczą prywatności. Microsoft Edge pozwoli mianowicie wybrać jedno z trzech ustawień: nieograniczone, zrównoważone i surowe. W zależności od tego, na jaką opcję zdecyduje się użytkownik, strony będą miały większe lub mniejsze możliwości monitorowania jego poczynań. Producent przekonuje, że będzie to ciekawa opcja dla osób, które nie chcą korzystać z incognito, ale chcą dbać o swoją prywatność. 

Edge prywatność

W przeglądarce Microsoft Edge pojawią się również Kolekcje. To coś w rodzaju próby unowocześnienia zakładek – wybrane przez użytkownika zbiory treści (dla własnego użytku lub do udostępnienia) na dany temat (np. „rzeczy do zrobienia”, „prezent do kupienia” czy „miejsca do odwiedzenia”).

Edge kolekcje

Co ciekawe, Microsoft zapowiedział również wyjątkową wersję przeglądarki Edge, która dostępna będzie dla użytkowników komputerów z systemem macOS. Poniższy film stanowi podsumowanie nowości:

Źródło: Microsoft, TechCrunch, Engadget

Odsłon: 5980 Skomentuj newsa
Komentarze

9

Udostępnij
 1. levusek1992
  Oceń komentarz:

  -1    

  Opublikowano: 2019-05-07 10:14

  Przecież od zawsze w Edgu można otworzyć Internet Explorera. Co prawda nie jako tryb, tylko oddzielne okno. Ale mimo wszystko

  Skomentuj

  1. mrocznysedes
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2019-05-07 12:15

   Bo oddzielny IE cały czas jest dostępny. A wygląda na to, że w przyszłych wersjach W10 zostanie wycięty. ;-)

   Skomentuj

   1. EgzoPro
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2019-05-07 17:55

    To by było idealne, w pierwszej kolejności stronę otwiera chromium, a gdy wykryje błąd IE. I w końcu będzie można pominąć wsparcie dla wybrakowanego Tridenta połączonego z brakiem wsparcia dla ES6 i nowszych. Dla frontend'u wspaniała wiadomość, tylko czy MS kochający wszystko komplikować tego nie zepsuje?

    Skomentuj

 2. tarzinio
  Oceń komentarz:

  2    

  Opublikowano: 2019-05-07 11:21

  Strony wspierające tylko IE...albo jakiś stary szajs, albo gó.na rządowe.

  Skomentuj

  1. awesome1337
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2019-05-07 11:49

   albo strony banków
   korzystam z takich codziennie, zwłaszcza lokalne banki ameryki polodniowej sa koszmarnie archaiczne

   Skomentuj

  2. Vengir
   Oceń komentarz:

   1    

   Opublikowano: 2019-05-07 15:02

   carelink.minimed.eu — pacjenci niektórych poradni diabetologicznych muszą z tego korzystać (podobno, bo na szczęście nie w mojej). Można jeszcze kombinować ze starą wersją Firefoxa, ale IE jest pod ręką.

   Skomentuj

 3. jungle1804
  Oceń komentarz:

  -4    

  Opublikowano: 2019-05-07 14:32

  Ten syf może zmyć tylko potop

  Skomentuj

  1. noizebeat
   Oceń komentarz:

   1    

   Opublikowano: 2019-05-08 13:27

   Chyba trafił Cię Piorun.

   Skomentuj

 4. siwyandrew
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2019-05-08 09:04

  rozszerzenie IE Tab dostępne zarówno na chrome jak i FF, codziennie korzystam w robocie do poruszania się po wewnętrznych stronach wymagającyhc IE, wiekszość stronek działa na tym całkiem dobrze, tylko na początku trzeba spędzić odrobinę czasu by powprowadzać ręcznie adresy stron/domen które mają być domyślnie otwierane jako IE

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!