Na topie

Microsoft szykuje się do zapowiedzi pierwszego smartfona ze swoim logo

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Smartfony

Kategoria: Mobile Telefony Smartfony Tematyka: Microsoft Lumia Nokia Lumia Producenci: Microsoft

Microsoft przejął dział mobilny Nokii już ładnych kilka tygodni temu, ale mimo tego cały czas nie zasypuje nas swoimi propozycjami. Czas na zmiany?

Microsoft konferencja 11 listopad

AA

Microsoft przejął dział mobilny Nokii już ładnych kilka tygodni temu, ale mimo tego cały czas nie zasypuje nas swoimi propozycjami. Wkrótce doczekamy się jednak premiery pierwszego smartfona z jego logo.

Ostatnio dowiedzieliśmy się, zdecydowano się porzucić markę Nokia Lumia i dlatego też na rynku debiutować będą smartfony Microsoft Lumia. Pierwszy z nich zaprezentowany zostanie 11 listopada, co właśnie zapowiedział sam producent. Czego możemy się spodziewać?

Jeśli liczyliście na mocne uderzenie i debiut smartfona z najwyższej półki to niestety najprawdopodobniej się rozczarujecie. "Microsoft dostarczy moc mobilnych technologii dla każdego" to hasło przyświecające nadchodzącej konferencji. Sugeruje ono zapowiedź urządzenia z niższej półki cenowej i właśnie to potwierdzają też doniesienia z chińskiego TENAA, gdzie dostrzeżono model o kodowej nazwie RM-1090.

Ostatecznie zadebiutuje on najprawdopodobniej jako Microsoft Lumia 535, a jego specyfikacja obejmie między innymi 5" ekran qHD, procesor Qualcomm Snapdragon 200 z zegarem 1,2 GHz, 1 GB RAM, 8 GB pamięci wewnętrznej i dwie kamery - 5 oraz 0,3 Mpix. Nawet jeśli dodać do tego funkcję dual SIM to i tak ciężko stwierdzić, że będzie to urządzenie, na które rzucą się klienci. Fenomen Lumi 520 zdarza się bowiem chyba tylko raz.

Microsoft Lumia 535

Źródło: wmpoweruser, phonearena

Odsłon: 10874 Skomentuj newsa
Komentarze

21

Udostępnij

Smartfony w marketplace

  1. dziarsky
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2014-11-09 10:37

    Napis Microsoft wygląda przyzwoicie. Oby na froncie nie dorzucali jeszcze logo na dole to będzie schludnie i elegancko.
    Logo samo w sobie nie jest złe, ale z jakiegoś powodu jego kształt w poprzednich urządzeniach, choćby HTC i Samsunga strasznie mi nie pasował na przednim panelu.
    Natomiast ładnie by te okienka wyglądały umieszczone z tyłu na kolorowej obudowie.
    Zobaczymy jak będzie.

    Skomentuj

    1. aviel
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2014-11-09 12:29

      Pomyliłes bardzo dużo liczb pisząc "Nokia 3310 ponad wszystko!" :P

      Skomentuj

      1. kremowykac
        Oceń komentarz:

        5    

        Opublikowano: 2014-11-09 12:50

        6310i ponad wszystko.

        Skomentuj

        1. kabanosek
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2014-11-09 17:46

          Ten luksus mając i na końcu modelu. To były czasy...

          Teraz i jest z przodu jak na ironie ;O

          Skomentuj

  2. Author
    Oceń komentarz:

    -18    

    Opublikowano: 2014-11-09 11:13

    Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

    A ja mam chińczyka z takimi samymi parametrami tylko jeszcze jest Gorilla Glass 2 to wszystko za 280 złotych polskich na androidzie ciekawe czy ten drogi szmelc od majkroszoftu na idiotycznym łindowsie stanowi jakakolwiek konkurencje dla chińczyków chyba tylko wśród nieświadomych technologicznie konsumenckiego pospólstwa

    Skomentuj

    1. agnus
      Oceń komentarz:

      23    

      Opublikowano: 2014-11-09 11:44

      Nie zapomnij otrzeć śliny z buzi..

      Skomentuj

    2. Royal_19
      Oceń komentarz:

      12    

      Opublikowano: 2014-11-09 12:03

      Właśnie udowodniłeś, że jesteś "nieświadomym technologicznie pospólstwem" który nie widzi świata poza Androidem bo w życiu mama mu nic innego nie kupiła.

      Skomentuj

    3. pcmasterrace
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2014-11-09 18:58

      Cyferki to nie wszystko.

      Skomentuj

    1. agnus
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2014-11-09 12:03

      Font jest właśnie czyściutki i elegancki. Wierz mi że w M$ pracuje sporo projektantów i grafików :)

      Skomentuj

      1. aviel
        Oceń komentarz:

        9    

        Opublikowano: 2014-11-09 12:31

        Dowodem jest choćby UI w Windowsie 8/8.1 ;)

        Skomentuj

        1. agnus
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2014-11-09 12:36

          Nie każdemu musi odpowiadać. Co nie oznacza że nie jest przygotowane profesjonalnie.

          Skomentuj

          1. R2rrO
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2014-11-09 13:25

            siur... ;)

            Skomentuj

          2. michal13225
            Oceń komentarz:

            -2    

            Opublikowano: 2014-11-09 13:38

            Akurat UI Win8/8.1 jest ładne i dobrze wykonane, to, że jest nie przystosowane pod użycie myszki do przeglądania to już wina grafików.

            Skomentuj

        1. VnnAmed
          Oceń komentarz:

          3    

          Opublikowano: 2014-11-09 13:38

          Prawda, Win 8.1 ma jakiś dziwny problem i na moim starym lapku nie dało się go używać ponieważ nagle się włączało zużycie dysku 100% nie wiadomo skąd... Rozwiązaniem problemu okazała się wymiana hdd na ssd ale tak czy inaczej to jest rozwiązanie typu: nowy CoD będzie wyamagał 6GB ramu. Bo TAK.

          Skomentuj

        2. R2rrO
          Oceń komentarz:

          4    

          Opublikowano: 2014-11-09 13:38

          Touldie nie złość się...
          Przecież każdy wie, że Windows 8 na desktopy, przygotowywali marketingowcy i księgowi :) Miało się zgadzać w rachunkach, a nie wyglądać i być funkcjonalne.

          Nie chce być tutaj nieuprzejmy, ale nawet dział marketingu i księgowość maja do dupy w tym Microsofcie - Windows 8 okazał się większą klapą, niż swojego czasu Vista (która przynajmniej była innowacyjna, wprowadzając wiele zmian).

          Współczuje Ci problemów z Ósemką:/

          Skomentuj

          1. rak474
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2014-11-09 14:33

            Pieprzycie o problemach z 8 a ja na 8.1 po wgraniu Classic Shell nie mam żadnych problemów a tylko same pozytywy. Wiele się nie różni od dobrej 7 a nawet nie wiem czy w ogóle poza kosmetycznymi zmianami i szybszy włączaniem(~10 sekund i pulpit).

            Skomentuj

    2. Boncorek
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2014-11-09 20:18

      Osobiście myślałem, że dadzą takie samo logo jak np na klawiaturach.

      Skomentuj

      1. Boncorek
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2014-11-09 20:19

        a z tyłu tam gdzie w iPhonie jest jabłko, to w Lumiach będzie logo okienek :D